HC Litomyšl - HC Chrudim 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Ani domácí Jiskra příliš nezářila, a tak jen poslední minuty zápasu, kdy Litomyšl snížila na jednobrankový rozdíl, přinesly trochu vzruchu do jinak mdlého hokejového střetnutí.

Chrudim přežila dvě přesilové hry Litomyšle v úvodu a sama hned z té první skórovala. Ve 14. minutě Klement vypálil od modré těsně vedle, puk se od mantinelu vrátil k nikým neatakovanému Plchovi a ten neměl příliš složité uklidit ho do brány. Za minutu a půl využila Chrudim v podstatě i druhou přesilovku. Litomyšl mohl těsně před první sirénou vrátit do hry Novotný, ale Chalupu zachránila tyč. Ve 28. minutě upravil na 3:0 opět v početní výhodě Jiří Polák.

Snížení Mečiara ze 39. minuty bylo překvapením i pro domácí fanoušky. Ty ale zmrazil po čtyřech minutách třetí třetiny svoji druhou brankou v utkání Plch, když dorazil opět v přesilové hře střelu Klementa. Pak ale přišel hloupý faul Jiřího Poláka a domácí měli rázem pět minut trvající početní výhodu, kterou využili ke snížení na rozdíl jediného gólu. K vyrovnání už ale nedošlo.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Neustále se potýkáme s velkým množstvím vyloučení. Dnes můžeme být rádi za tříbodový zisk.“

Fakta - branky: 39. Mečiar, 58. Švec (Dvořák), 58. Skoumal (Starý, Dvořák) 14. Plch (Klement), 16. Haltuch (Pilař), 28. Jiří Polák (Štěpánek), 45. Plch (Klement). Vyloučení: 5:8 + Jiří Polák (CHR) 5 minut + OK. Přesilovky: 2:3. Oslabení: 0:0. Střely: 24:29. Rozhodčí: Barek Bohuněk, Kolář. Diváci: 194.
Chrudim: Chalupa Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec, Machač, Mlejnek Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Koreček, Jiří Polák.

HC Chotěboř - HC Chrudim 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)
K dohrávce 9. kola Krajské ligy mužů vyjeli minulý pátek chrudimští na led dosud neporažené Chotěboře. V šesté minutě se na modré srazili dva chrudimští hráči a Vlček s nabídnutou šancí ke skórování nepohrdl. V přesilové hře se pak přesně trefil Pilař a srovnal.

Hosté přežili dvojnásobné oslabení, když se na led vracel Urban, dovezl z trestné puk až do branky Peška. Přísně nařízené trestné střílení pak proměnil nekompromisně domácí Dvořák. Od druhé části přidali Chrudimští na obrátkách a vynutili si tlak, který dokázali přeměnit v branky. Ament kapituloval až na začátku třetí třetiny. Byla to poslední radost domácích v utkání. Skóre uzavřel šestou chrudimskou brankou Kišš.

Fakta - branky: 6. Vlček (Mašek Petr), 15. Dvořák, 43. Svoboda (Klofáč, Dvořák) 6. Pilař (Haltuch), 11. Urban, 18. Kišš (Novák), 25. Plch (Novák), 31. Plch (Klement), 58. Kišš Vyloučení: 9:7 + Eis (CHT) 10 minut OT Brožek (CHR) 10 minut OT, po faulu Kalouse (CHR) TS. Přesilovky: 1:3. Oslabení: 0:1. Střely: 30:34. Rozhodčí: Doležal Veverka, Souček. Diváci: 300.
Chrudim: Ament - Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec, Machač, Mlejnek - Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Jan Polák, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Ondřej Polák, Koreček, Jiří Polák.

HC Choceň - HC Horses Hlinsko 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
V ní se hlineckým hráčům podařil husarský kousek v tom, že dvakrát skórovali v oslabení. Dokonce ve hře 3-5. Hra se v první třetině přelévala z jedné strany na druhou a oba týmy pozorně bránily. Skóre otevřeli domácí akcí Zavřela. Horses zvýšili obrátky v závěru třetiny, a to se projevilo v tlaku před brankou domácích. V 19. minutě výborně forčekoval Brebera, Zdražil s Tulisem na sebe natáhli za brankou dva hráče a z modré si sjel před brakoviště Klíma, který premiérovou brankou vyrovnal 1:1.

Začátek druhé třetiny patřil Hlinsku. Ve 27. minutě se střela domácích prokutálela pod tělem Saifra a Lichtag ji v poslední chvíli stihl zamést do branky 2:1. Ve 32. minutě přinesla hra první vyloučení na straně domácích. Havel nečekanou střelou k tyči využil přesilovku a vyrovnal na 2:2.

Poslední deset minut přineslo velké rozuzlení. V 50. minutě v oslabení se do brejku dostal Pazourek, toho fauloval Pilař. TS Pazourek dokázal proměnit. Ještě v téže minutě putoval za katr další hlinecký hráč a domácí měli výhodu 5 na 3. Špatnou rozehrávku domácích využil k trháku Velínský, který se prodral přes brání hráče a zvýšil na 4:2. Havel pak pečetil výsledek.

Fakta - utkání: Branky: Pilař L., Lichtag Havel 2, Klíma, Pazourek, Velínský.
Hlinsko: Saifr - Beneš, Brázda, Makovský, Poskočil, Sobotka, Fink, Klíma, Velínský, Králíček, Pelán, Pazourek, Plachý, Brebera, Tulis, Zdražil, Havel, Chvojka, Hron. Vyloučení: 4:3 rozhodčí: Rulíček, Padevět.  (hors, stra)