Chrudimské výjezdy začaly stoprocentním ziskem

Litomyšl - Hra, kterou se v nedělním utkání prezentovali hráči Chrudimi, nebyla podobná té, kterou si v páteční dohrávce v Chotěboři, zajistili první místo v tabulce.

8.11.2017

Ilustrační foto. Foto: archiv Deníku

HC Litomyšl - HC Chrudim 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Ani domácí Jiskra příliš nezářila, a tak jen poslední minuty zápasu, kdy Litomyšl snížila na jednobrankový rozdíl, přinesly trochu vzruchu do jinak mdlého hokejového střetnutí.

Chrudim přežila dvě přesilové hry Litomyšle v úvodu a sama hned z té první skórovala. Ve 14. minutě Klement vypálil od modré těsně vedle, puk se od mantinelu vrátil k nikým neatakovanému Plchovi a ten neměl příliš složité uklidit ho do brány. Za minutu a půl využila Chrudim v podstatě i druhou přesilovku. Litomyšl mohl těsně před první sirénou vrátit do hry Novotný, ale Chalupu zachránila tyč. Ve 28. minutě upravil na 3:0 opět v početní výhodě Jiří Polák.

Snížení Mečiara ze 39. minuty bylo překvapením i pro domácí fanoušky. Ty ale zmrazil po čtyřech minutách třetí třetiny svoji druhou brankou v utkání Plch, když dorazil opět v přesilové hře střelu Klementa. Pak ale přišel hloupý faul Jiřího Poláka a domácí měli rázem pět minut trvající početní výhodu, kterou využili ke snížení na rozdíl jediného gólu. K vyrovnání už ale nedošlo.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Neustále se potýkáme s velkým množstvím vyloučení. Dnes můžeme být rádi za tříbodový zisk.“

Fakta - branky: 39. Mečiar, 58. Švec (Dvořák), 58. Skoumal (Starý, Dvořák) 14. Plch (Klement), 16. Haltuch (Pilař), 28. Jiří Polák (Štěpánek), 45. Plch (Klement). Vyloučení: 5:8 + Jiří Polák (CHR) 5 minut + OK. Přesilovky: 2:3. Oslabení: 0:0. Střely: 24:29. Rozhodčí: Barek Bohuněk, Kolář. Diváci: 194.
Chrudim: Chalupa Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec, Machač, Mlejnek Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Koreček, Jiří Polák.

HC Chotěboř - HC Chrudim 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)
K dohrávce 9. kola Krajské ligy mužů vyjeli minulý pátek chrudimští na led dosud neporažené Chotěboře. V šesté minutě se na modré srazili dva chrudimští hráči a Vlček s nabídnutou šancí ke skórování nepohrdl. V přesilové hře se pak přesně trefil Pilař a srovnal.

Hosté přežili dvojnásobné oslabení, když se na led vracel Urban, dovezl z trestné puk až do branky Peška. Přísně nařízené trestné střílení pak proměnil nekompromisně domácí Dvořák. Od druhé části přidali Chrudimští na obrátkách a vynutili si tlak, který dokázali přeměnit v branky. Ament kapituloval až na začátku třetí třetiny. Byla to poslední radost domácích v utkání. Skóre uzavřel šestou chrudimskou brankou Kišš.

Fakta - branky: 6. Vlček (Mašek Petr), 15. Dvořák, 43. Svoboda (Klofáč, Dvořák) 6. Pilař (Haltuch), 11. Urban, 18. Kišš (Novák), 25. Plch (Novák), 31. Plch (Klement), 58. Kišš Vyloučení: 9:7 + Eis (CHT) 10 minut OT Brožek (CHR) 10 minut OT, po faulu Kalouse (CHR) TS. Přesilovky: 1:3. Oslabení: 0:1. Střely: 30:34. Rozhodčí: Doležal Veverka, Souček. Diváci: 300.
Chrudim: Ament - Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec, Machač, Mlejnek - Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Jan Polák, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Ondřej Polák, Koreček, Jiří Polák.

HC Choceň - HC Horses Hlinsko 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
V ní se hlineckým hráčům podařil husarský kousek v tom, že dvakrát skórovali v oslabení. Dokonce ve hře 3-5. Hra se v první třetině přelévala z jedné strany na druhou a oba týmy pozorně bránily. Skóre otevřeli domácí akcí Zavřela. Horses zvýšili obrátky v závěru třetiny, a to se projevilo v tlaku před brankou domácích. V 19. minutě výborně forčekoval Brebera, Zdražil s Tulisem na sebe natáhli za brankou dva hráče a z modré si sjel před brakoviště Klíma, který premiérovou brankou vyrovnal 1:1.

Začátek druhé třetiny patřil Hlinsku. Ve 27. minutě se střela domácích prokutálela pod tělem Saifra a Lichtag ji v poslední chvíli stihl zamést do branky 2:1. Ve 32. minutě přinesla hra první vyloučení na straně domácích. Havel nečekanou střelou k tyči využil přesilovku a vyrovnal na 2:2.

Poslední deset minut přineslo velké rozuzlení. V 50. minutě v oslabení se do brejku dostal Pazourek, toho fauloval Pilař. TS Pazourek dokázal proměnit. Ještě v téže minutě putoval za katr další hlinecký hráč a domácí měli výhodu 5 na 3. Špatnou rozehrávku domácích využil k trháku Velínský, který se prodral přes brání hráče a zvýšil na 4:2. Havel pak pečetil výsledek.

Fakta - utkání: Branky: Pilař L., Lichtag Havel 2, Klíma, Pazourek, Velínský.
Hlinsko: Saifr - Beneš, Brázda, Makovský, Poskočil, Sobotka, Fink, Klíma, Velínský, Králíček, Pelán, Pazourek, Plachý, Brebera, Tulis, Zdražil, Havel, Chvojka, Hron. Vyloučení: 4:3 rozhodčí: Rulíček, Padevět.  (hors, stra)

8.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Policie hledá svědky nehody

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Chrudim – Starosta města Chrudim Petr Řezníček se rozhodl vypsáním finanční odměny přispět k dopadení vandala, který nedávno počmáral opravenou Myší díru.

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.