Liga staršího dorostu

Jablonec - Chrudim 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Branky: Cadrik, Hochman, Švik, Král, Opočenský Bor, Kmošek, Novotný.

V pátém kole nadstavbové skupiny o udržení odcestoval v neděli v šest hodin ráno tým Východočechů k utkání na sever Čech, kde zápas začínal v 10 hodin. Nejen k jeho průběhu nám řekl trenér Svatopluk Šidlo: „Po vánoční přestávce bylo na obou týmech v první třetině vidět, že jim schází enormní nasazení. A tak jediný gól vstřelil náš Bor. Poté jsme ještě vyrovnávali na 2:2 a na 3:3. Později přišel Jablonec o svého nejlepšího hráče, kapitána družstva, což jej ale nastartovalo k velké bojovnosti. To byl také důvod, proč nakonec strhl vítězství na svoji stranu. Nebyl sice lepší, ale prokázal větší vůli po vítězství. A to se dostávám ke druhé stránce věci začátku v 10 hodin. Dvouhodinový přesun znamená brzké vstávání a hra je potom utahaná. Zásadně jsem proti tomu, aby ligová utkání dorostenců začínala v tomto čase. Cením si přístupu našich kluků, že přestože někteří, i když ne zcela zdraví, tento zápas odehráli, což omlouvá to nasazení."

Sestava HC Chrudim: Kubín Berný, Leder, Benýšek, Novotný, Voltner, Brázda Gabriel, Kmošek, Bureš Hudec, Solnička, Bor Janoušek, Voldán, Kmoníček.

6. V. Popovice 22 2 1 0 19 56:141 8

O víkendu čekají Chrudimské dva zápasy na kluzištích soupeřů. V pátek se představí v Příbrami, v neděli ve Velkých Popovicích. Jde o soupeře z posledních dvou míst tabulky, což znamená nutnost: nepodcenit a v obou případech zvítězit!

Liga mladšího dorostu

Chrudim - Kolín 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)

Branky: Kostka, Mikula, Rozlílek, Koffer Havránek, Laube, Plíhal.

V úvodní části byli domácí většinou nastěhováni v pásmu soupeře, ale gól nedali. Naopak Středočeši dvakrát ujeli a střelecky byli úspěšní. V úvodu druhé třetiny Kostka (as. Blažej, Brož) snížil, aby po pěti minutách projel na druhé straně celým kluzištěm Plíhal a Kolín znovu vedl o dva góly. Ve 33. minutě vsítil Mikula opět kontaktní gól (2:3) a postupně došlo ke střídání brankářů na obou stranách. Domácím se pak naskytla přesilovka pěti proti třem, kterou ještě nevyužili, v pokračující „klasické" početní výhodě už ale vyrovnal Rozlílek (as. Blažej). Ve 47. minutě měl vítězný gól na hokejce Hybeš, scházelo mu však zakončení. Kolínští opláceli rychlými akcemi, ale také oni byli se střelbou na štíru. O třech bodech pro domácí tak rozhodla 58. minuta, kdy po přihrávce od Zemana vymetl Koffer švihem růžek hostující svatyně.

Sestava HC Chrudim: Dosoudil (32. Matoušek) Matěcha, Blažej, Oliva, Mikula, Franc, Hybeš, Brychta, Hrubý Matušek, Rohlík, Brož, Rozlílek, Koffer, Kostka, Zeman, Kmoníček, Kutílek, Formánek, Felcman, Chmelík.

13. Znojmo 22 2 0 0 20 42:115 6

Ve 25. kole základní části (SO 10. 1.) má společný tým Chrudim/Pardubice B volno, aby v derniéře základní části (neděle 11. ledna) odehrál zápas v Havlíčkově Brodě.