V neděli totiž místní chlapci již podruhé porazili kutnohorské Sršně – 4:2, čímž se dostali znovu do hry a také jablonečtí Vlci, kteří se minule vítězstvím v Chrudimi chytili, tentokrát porazili Opočno 7:4.

Chrudim – Kutná Hora 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).

Branky: Bečev 3, Tomášek. Ve čtvrté minutě naskočil z trestné lavice Haltuch, jel na brankáře, ale byl včas od puku odstaven. O tři minuty později pálil Tomášek, ale puk letěl mimo tři tyče kutnohorské svatyně.

Po domácí kanonádě z rychlého brejku nastřelil Pipek jen betony brankáře Hlavinky. Pravidlo nedáš – dostaneš, se potvrdilo i tentokrát. V osmé minutě Tomášek po skrumáži zasunul puk tam, kam si všichni domácí přáli – 1:0. Radost Chrudimských však netrvala dlouho, neboť za minutu Tvrdík stav srovnal – 1:1.

Přestřelku uzavřel za další necelou minutu Bečev, jenž tak zahájil svůj hattrickový zápas, takže v 10. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:1. V 17. Tomášek se před brankářem Jelínkem gólově neprosadil stejně jako nejčastější střelec Středočechů Pipek, jehož střela skončila v klubku hráčů před Hlavinkou.

Kutnohorští se prezentovali  živelným hokejem bez kombinace a přesnější střelby. Tento styl zřejmě Chrudimským vyhovuje. Opět byl při střelecké chuti Pipek, jehož pozdrav uklidila do bezpečí vyrážečka Hlavinky. Ve 28. minutě, kdy se hrálo čtyři proti čtyřem, rozehrála první lajna ťukes, puk šel po ose Haltuch – Tomášek – Bečev a posledně jmenovaný rozjásal své spoluhráče – 3:1.

Rychlonozí Sršni se ale nevzdávali, ovšem zbrklost v koncovce je připravila nejednou o korekci. V této části přibylo vyloučených, těsně před odchodem do kabin Tvrdík z bezprostřední blízkosti jen vyprášil Hlavinkovy betony.

Ve 41. Tomášek při přesilovce mířil z bezprostřední blízkosti jen do brankáře. O dvě minuty později domácí rozebrali soupeře v jeho třetině, ale z přestřelky nezapršelo. Ve 48. se dvakrát blýskl brankář Hlavinka. V 52. Meier projel přes celé kluziště, ale na Jelínka nevyzrál. Nervozita vládla na obou stranách, do konce zbývalo šest minut, nic nebylo rozhodnuto. Přišla 55. minuta a nejlepší střelec hostí Pipek rozjásal své fanoušky i spoluhráče – 3:2. Poté začali Kutnohorští připomínat skutečně sršně, domácí se proto soustředili na udržení výsledku a navíc v čase 59:22 po brejkové situaci obránce Tichý našel dobře postaveného Bečeva, který dokázal přehodit vyjetého brankáře a stanovil konečný stav 4:2.

Sestava HC Chrudim: Hlavinka (Bohuněk) – Tichý, Jirout, Machač, Meier, Novák, Pilař – Bečev, Haltuch, Tomášek – Koreček, Polák, Šídlo – Štěpánek, Mach, Jiruška – Kmoníček, Zeman, Gabriel.

Svatopluk Šídlo, trenér HC Chrudim: „Tentokrát o výsledku rozhodl první útok, který k bojovnosti přidal srdíčko a strhl svým výkonem ostatní spoluhráče. K vítězství svým výkonem přispěl rovněž brankář Ondřej Hlavinka.“

Stav dvě kola před závěrem této kvalifikace je naprosto vyrovnaný: 1. Kutná Hora 4 (21:19), 2. Opočno 4 (23:23), 3. Jablonec 4 (22:23), 4. Chrudim 4 (17:18).

Kvalifikaci uzavřou zápasy – v pátek 23. 3.: Chrudim – Opočno (18) a Kutná Hora – Jablonec a v neděli 25. 3.: Jablonec – Chrudim a Opočno – Kutná Hora. Dokážete uhodnout zamotanou postupovou tajenku? Napovíme, že kdo skončí na prvním místě tabulky, zahraje si v příští sezoně Ligu ČR…