Klub by podle generálního manažera a jednatele Petra Tankose nemohl garantovat odehrání celé sezony a nechtěl by následovat příkladu Havířova, který v uplynulém ročníku odstoupil uprostřed soutěže. Pokud nedojde k překvapivému zvratu, jsou Chrudimští připraveni prodat prvoligovou licenci někomu jinému.

"Pro někoho je to možná šok, ale my jsme varianty pro pokračování v první lize řešili celý rok. V této fázi však bylo možné ten problém pouze oddálit, ale my potřebujeme smysluplné řešení, aby bylo smysluplné pokračovat," řekl Tankos ČTK. "Když to jen oddálíme, bude to tu příští rok znovu," dodal Tankos (na snímku dole).

Ambiciózní Chrudim tak působila v první lize od svého postupu v roce 2008 jen dvě sezony. V té první vypadla v předkole play off, letos pouze hájila příslušnost do druhé české nejvyšší soutěže ve skupině o udržení, což se jí však podařilo. "Je nám líto, že s hokejem v Chrudimi musíme skončit. Myslím, že jsme zde za dobu našeho působení udělali z hokeje sport číslo jedna a snažili se fanouškům z města a jeho okolí poskytnout kvalitní zábavu," uvedl Tankos v tiskové zprávě.

VÍCE O KAUZE ČTĚTE ZDE

Před klubem jsou nyní dva týdny čekání na zázrak; do 14. května je nutné podat přihlášku do první ligy. "Stát se může ještě opravdu cokoliv, byť ta naděje je strašně malá a rovnalo by se to skutečně zázraku," naznačil Tankos, že se s vidinou účasti v první lize ještě zcela nerozloučil. Naznačil zároveň, že nejnadějnější by situace byla v případě obnovení jednání s extraligovými Pardubicemi, které s Chrudimí úzce spolupracovaly.

Obě strany dokonce jednání již vedly a podle vedení prvoligového mužstva scházel jen krůček k uzavření smlouvy, díky níž by HC Eaton Pardubice získal většinový podíl v chrudimském klubu, a tím i kontrolu nad děním v něm. Přestože již byly dojednané smluvní podmínky a připravený rozpočet i hráčský kádr na nadcházející sezonu, v pondělí pardubický klub oznámil odstoupení od jednání s tím, že se nemůže podílet na celkovém rozpočtu tak, jak se obě strany původně domlouvaly.

Nezdarem skončila také vyjednávání o podpoře hokeje ze strany města, který měl dopad také na snahu o sloučení chrudimského hokeje v jeden celek; první mužstvo bylo společností s ručením omezeným, naproti tomu chrudimská hokejová mládež působí pod hlavičkou občanského sdružení.

Pokud se v nadcházejících dvou týdnech nepodaří najít řešení, bude prvoligová licence Chrudimi k dispozici ostatním zájemcům. "Jakmile bude definitivně jasno, že přihlášku podat nemůžeme, jsme připravení licenci prodat. Předpokládám, že zájemci by se našli," věřil Tankos.

Generální manažer klubu zároveň rázně popřel spekulace, že by klub měl vysoké závazky vůči hráčům. "Většině hráčů byly smlouvy ukončeny k poslednímu únoru 2010 vzhledem k jejich dalšímu působení v HC Chrudim. Těmto hráčům byly uhrazeny veškeré závazky vyplývající z hráčské smlouvy," ujistil Tankos. "U ostatních hráčů, kteří mají platné smlouvy do konce dubna 2010, budou řešeny následně, ale prodlení tam je jen měsíc," dodal.