KP juniorů

HC Chrudim – HC Litomyšl 8:0 (2:0, 2:0, 4:0). Branky: Plch, Čejgl, Zadina po 2, Ondráček, Solil. Skóre se poprvé měnilo v 9. zásluhou D. Komárka (Ondráček, Uhlíř). O čtyři minuty vyčerpali Chrudimští brankový účet úvodního dějství, a to zásluhou Plcha, jenž v přesilovce tečoval střelu Hrůzy. Od II. třetiny hráli Chrudimští na tři pětky. Ve 25. zvýšil po samostatné akci na 3:0 opět Plch. O minutu později po střele Kmoška zazvonila tyč domácí svatyně a ve 28. zvýšil již na 4:0 svým důrazem před brankou Čejgl (Vrabec). Do poslední části vstoupil chrudimský celek jako uragán a po chvilce již Štěrba vytahoval puk z hole Zadiny popáté ze své svatyně. Ve 47. předvedli úhlednou kombinaci v další početní výhodě Solil s Čejglem, když posledně jmenovaný střelou švihem – 6:0. Tři minuty před koncem se opět ukázala dvojice Plch – Zadina a na konci jejich akce byl sedmý gól v síti Litomyšle. Definitivní zkázu hostí dokonal v oslabení Solil (Budinský) – 8:0. Vítězná sestava: Janák – Solil, Hamsa, Budinský, Brychta, Vích, Hrůza, Rejda, Holub – Dundáček, Vrabec, Bukač – David Komárek, Ondráček, Uhlíř – Plch, Polák, Zadina – Filip Komárek Čejgl. „Není moc co hodnotit, soupeř hrál v deseti lidech a přijel s cílem inkasovat co nejméně branek,“ nebyl s utkáním spokojen trenér vítězů, Jiří Polák.

HC Skuteč – HC Moravská Třebová 2:3 PP (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1). Branky: Jankovský, Sýkora. Snad právě proto, že tento duel měl určit čtvrtého postupujícího, svazoval nohy domácím, naopak výborně bruslící a organizvaně hrající soupeř trestal Skutečské hned v úvodu. Do 10. minuty byl stav 0:2. Ve 12. se domácí vrátili do hry, když zpoza branky našel Jankovský T. Hladíka a ten se nemýlil – 1:2. Ve druhé třetině již Skutečští praktikovali hru, jaká jim sluší. Ve 22. Štursa (Sýkora) 2:2. Zásluhou obou celků se hrál důrazný a fyzicky náročný hokej, ve kterém měli po zbytek utkání domácí optickou převahu, ale dobře bránící hosté je do šance nepouštěli. A pokud si nějakou vytvořili, nedokázali ji proměnit. Ke konci utkání domácím docházely síly, čehož v prodloužení (64. minutě) soupeř využil ke vstřelení rozhodující branky – 2:3. Sestava: Horák (Němec)- Kuřik, Netolický, Špilar, Brdička, Tocháček, Klusoń -T. Hladík, Jankovský, L. Kusý – Herynek, Ligr, Štursa – Vacek, Pražan, Sýkora – J. Kusý, Opletal.

HC Chotěboř – HC Hlinsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Branka: Bureš. Ráz utkání dala již první minuta, kdy byl zraněn Mlateček (tržná rána v obličeji – nepotrestáno). Ve druhé třetině postupně nedohráli pro zranění Blažek (podezření na přeraženou sanici), Kadlec (vykloubené rameno) a Kavalír (zranění zad) – žádný faul domácích nebyl potrestán! Při zranění Blažka Hlinečtí přestali hrát a soupeř zvýšil na 2:0. Rozhodčí ho však uznal! „Dělám hokej již 22 let, ale to co předvedl sudí Najman je neuvěřitelné. Naši dohrávali z nutnosti v devíti lidech, otráveni z výkonu rozhodčích,“ stěžuje si hlinecký zpravodaj Ladislav Kavalír. Sestava: Gregor – Paseka,Vepřovský, Kadlec, Boguaj – Bureš, Mlateček, Havel – Suchý, Kavalír, Blažek – Volf, Urubčík, Matějíček.

HC Moravská Třebová – HC Chrudim 1:3 (0:3, 1:0, 0:0). Branky: Uhlíř, Plch, D. Komárek. Cíl neprohrát, to byl hlavní úkol hostí, kteří bezpečně vyhráli úvodní část, když už ve třetí minutě Uhlíř (Ondráček) – 0:1. Ve 13. pojistil vedení Plch (Polák, Zadína) a před odchodem do kabin D. Komárek (Uhlíř) 0:3. Ve druhé dvacetiminutovce padl jediný gól, a to za záda chrudimského gólmana – 1:3 a do konce zápasu se již skóre neměnilo. Sestava: Horký – Solil, Hamsa, Vích, Hrůza, Pokorný, Brychta – Dundáček, Vrabec, Tomášek – Plch, Polák, Zadina – D. Komárek, Ondráček, Uhlíř – F. Komárek, Budinský, Čejgl. „Šlo o utkání se soupeřem, který nás už doma porazil a s případným potencionálním sokem v play off. V úvodní třetině jsme zahráli výborně ofenzívu, ve zbývající části utkání jsme vydrželi u solidní obrany. Z gólových šancí se už žádná neujala.“

HC Hlinsko – HC Skuteč 6:2 (1:1, 3:1, 2:0). Branky: Ročárek a Volf po 2, Matějíček, Wasserbauer – T. Hladík, Štursa. V tomto derby utkání pořád ještě doutnala hostům jiskřička naděje na postup v případě jakéhokoliv bodového zisku Chrudimě v M. Třebové (což se stalo). Do pátečního utkání však Skutečští vynaložili mnoho sil, které v sobotu scházely. Naproti tomu Hlinečtí neponechali nic náhodě a soupeře jednoznačně přehráli, čímž ho poslali do skupiny o 5. – 10. místo., kde budou hrát i oni. Na vedoucí gól domácích dokázali Skutečští odpovědět z přesilovky T. Hladíkem (Pražan), a tak za stavu 1:1 se odcházelo k první přestávce. Ve 23. Hlinečtí šli znovu do vedení, nabídnutou dvojnásobnou přesilovkou Skuteč nepohrdla – Štursa 2:2. Hosty tato branka podnítila k velké ofenzívě, ale vyskytnuté brankové šance ke gólům nevedly. Síly jim rychle ubývaly a naopak Hlinečtí si se zbytkem utkání dokázali poradit. Postup Skutečským do play off sice nevyšel, ale všem zúčastněným hráčům je třeba poděkovat za přístup a předvedený výkon, za který se rozhodně nemusejí stydět. Sestavy – Hlinsko: Sajfr – Hromádko,Vepřovský, Kadlec, Paseka – Ročárek, Volf, Bureš -Matějíček,Was­serbauer, Havel – Kavalír, Boguaj, Suchý. Skuteč: Horák (Němec) – Netolický, Brdička, Pražan,Tocháček – T. Hladík, L. Kusý, Jankovský – Herynek, Ligr, J. Kusý – Sýkora,Vacek, Štursa.

Ostatní výsledky: Lanškroun – Světlá 3:12, Polička – Choceň 3:2 PP, Choceň – Chotěboř 4:5, Lanškroun – Polička 1:8, Litomyšl – Světlá 2:7.

KP dorostu

Do konce soutěže zbývá odehrát poslední čtyři kola. V osmnáctém dějství měla Skuteč volný termín a utkání Choceň – Chrudim je přeloženo na NT 7. března. Ostatní výsledky: Dvůr Králové/Náchod – M. Třebová 7:0, Krkonoše – Lomnice 6:1 a Opočno – Nový Bydžov 0:10. Duel Hradec Králové B – Třebechovice byl odložen.