Hokejová Krajská liga dorostu má před sebou poslední kolo dlouhodobé části a o čtveřici celků, které si zahrají play off, začíná být jasno. Zatímco o suverénní Chrudimi nemohlo být již dlouho pochyb, Skuteč se porážkou v Moravské Třebové zřejmě přiřadí k Hlinsku a oba týmy zůstanou těsně pod hranicí postupu do vyřazovacích bojů.

Světlá nad Sázavou - Chrudim 1:18 (0:6, 1:5, 0:7).

Branky vítězů: Poulíček a Brožek 4, Pospíšil 3, Havel 2, Kněžour, Švadlenka, Pecina, Mrázek, Mládek.

Přestože hosté odjížděli na led osmého týmu tabulky bez sedmi hráčů základního kádru, domácí pro ně nebyli žádnou překážkou. Naopak k vidění byl pěkný brankostroj.

Chrudim – Choceň 9:1 (4:0, 1:1, 4:0).

Branky vítězů: Poulíček a Brychta 2, Mrázek, Bečev, Polák, Kněžour, Brožek.

V dohrávaném zápase dvou prvních mužstev tabulky měli až překvapivě jasnou převahu domácí, kteří tak dál procházejí soutěží „bez ztráty kytičky“. Základ své výhry položili na konci první třetiny.

Sestava Chrudimi v obou zápasech: Chalupa, Svoboda - Kleprlík, Hudec, Mládek, Brychta, Pecina, Švadlenka, Novák, Burkoň, Kerhart - Havel, Poulíček, Kněžour - Koreček, Brožek, Pospíšil - Pavliš, Mrázek, Sliacký - Haltuch, Polák, Bohuněk, Bečev.

Mor. Třebová – Skuteč 6:4 (2:4, 2:0, 2:0).


Branky Skutče: Valečka 2, Zelinka, Štolhof.

Pro obě mužstva veledůležité utkání v boji o play off začali lépe hosté a po šesti minutách vedli 3:0. Na snížení Třebové z trestného střílení ještě odpověděl ve 12. minutě Valečka, pak ale začal domácí Slovan Skuteč přehrávat a po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 4:4. Vítězný gól vstřelili domácí po 65 vteřinách poslední třetiny. Nápor hostů vyrovnání nepřinesl, naopak v závěru přišlo pečetění. Šance na postup do vyřazovacích bojů je tak pro Skutečské již jen v oblasti teorie.

Hlinsko – Choceň 6:4 (2:1, 2:2, 2:1).

Branky: Matěj Němec 2, Král, Makovský, Vondráček, Vašek.

Domácí se na druhý celek tabulky vytáhli a v pohledném a bojovném zápase je po zásluze porazili. Začali dobře, určitě je povzbudilo i dvoubrankové vedení, a přestože se hostům povedlo ve druhé třetině srovnat na 3:3, nečekané tři body si Hlinečtí nenechali vzít.
Sestava Hlinska: Picek – Vondráček, Kučera, Matějíček, Martin Němec – Král, Makovský, Pražan – Vašek, Matěj Němec, Zdražil – Navrátil, Voda, Pánek.

RADEK PECINA