Hokej: Chrudimský lídr uspěl na ledě třetí Chotěboře

Chrudim – Poslední dvě kola v listopadovém termínu přinesla v hokejové krajské lize juniorů bodové zisky Chrudimským a Skutečským, naopak v Hlinsku radost z postavení v tabulce rozhodně nepanuje.

1.12.2011

Krajská liga. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Petr Šilar

V pátečních zápasech měla volno Skuteč, v sobotu již zasáhli do bojů o body všichni tři naši zástupci.

12. KOLO

Chrudim – Moravská Třebová 6:1 (2:1, 3:0, 1:0).

Branky: Cvrček, Seidler, Slavík, Tichý, Kněžour, Brychta. Hostující Slovan je jediným soupeřem, který dokázal v domácím prostředí sebrat Chrudimským jeden bod za 3:4 v prodloužení. Chrudimští proto začali aktivně a v šesté minutě vedli po gólech Cvrčka (Seidler, Hudec) a Seidlera (Cvrček, Stupavský) 2:0. Soupeř ve 13. Holubem korigoval na 2:1. Trenér Polák poté stáhl sestavu na tři lajny a to se projevilo na ledě i na skóre. Po gólech ve 28. Slavíka (Kleprlík), ve 37. Tichého (Brychta) a ve 40. Kněžoura (Brožek) domácí odskočili na 5:1, což už bylo nadějné. Závěrečné dějství pak už přineslo pouze jediný gól, o který se postaral v 50. po sólu Brychta. Chrudim: Chalupa – Hudec, Tesner, Švadlenka, Mládek, Brychta, Pecina, Škop, Tichý – Seidler, Cvrček, Stupavský – Slavík, Kleprlík, Havlík – Kašpar, Brožek, Kněžour - Bečev, Karásek, Havel.

Hlinsko – Světlá 3:13 (1:3, 1:2, 1:8).

Branky: Makovský, Vašek, Navrátil. Příliš ostrá kritika padla po tomto utkání na domácí hráče, když někteří z nich připomínají hokejisty pouze podle výstroje. Sestava Hlinska: Picek (45. Kekula) – Martin a Matěj Němcovi, Kučera, Matějíček, Vamberský, Zavřel, Vašek, Král, Makovský, Spurný, Zdražil, Pánek, Mikuláš Němec, Pavliš, Navrátil.

13. KOLO

Chotěboř – Chrudim 3:4 (1:1, 2:3, 0:0).

Branky: J. Polák 2, Mládek, Karásek. Tento duel třetího s prvním přinesl pěkný, bojovný hokej. Domácí chtěli soupeři oplatit porážku 2:4, a tak začali útočně a až do 16. minuty soupeř jejich tlaku čelil. V té době se však trefil od modré Novotný – 1:0. Krátce nato se hostům naskytla přesilová hra a po akci čtvrtého útoku Mládek vyrovnal – 1:1. Ve druhém dějství měli hosté jasně navrch a po pěti minutách vedli o dva góly: 24. Polák, 26. Karásek (Kleprlík) 1:3. Bojovní domácí se s tímto stavem nesmířili a ve 34. korigoval Eis na 2:3. Naštěstí hned minutu poté navrátil Chrudimským dvougólový náskok opět Polák (Tesner) 2:4. V závěru ještě Eis kontaktním gólem upravil na 3:4. Do závěrečné dvacetiminutovky šli domácí v početní převaze o dva hráče, ale soupeř toto oslabení ubránil a jednogólové vítězství udržel i přes závěrečnou power play Chotěboře. Chrudim: Chalupa – Škop, Tesner, Švadlenka, Mládek, Brychta, Pecina – Seidler, Cvrček, Stupavský – Karásek, Kleprlík, Slavík – Kohoutek, Brožek, Kněžour – Tichý, Jiří Polák, Holub.

Skuteč – Polička 5:2 (2:0, 3:2, 0:0).

Branky: Štursa a Sliacký po 2, R. Talácko. Domácí v kompletním složení přivítali soupeře, kterého na jeho ledě porazili 5:4. Když v úvodu prostřední dvacetiminutovky zvýšil Talácko na 3:0, vše nasvědčovalo k tomu, že by mohlo dojít ze strany domácích k nejvyššímu vítězství v sezoně. Avšak poté každá strana dvakrát udeřila, Polička navíc v dalším průběhu využila dvou přesilovek a korigovala vždy Kašparem na 5:2. V poslední třetině hrála Skuteč šestnáct minut v oslabení, ve dvou případech se třemi hráči v poli, ale gól již nepadl. Navíc Klusoň v 56. neproměnil trestné střílení. Skuteč: Herynek (Hladíková) - Brendl, Brdička, Štursa, R. Talácko, Klusoň - Hromádko, Kunhart, Sliacký, Nevole, Pospíšil - Ročeň, Lichtenberg, Pešek, Zelinka, Mrázek - Blaha, Kolář, V. Talácko.

Litomyšl – Hlinsko 6:1 (1:0, 2:1, 3:0).

Branka: Makovský (Vašák). Při zlepšeném výkonu Hlineckých je o lepší výsledek připravilo neproměňování vyložených šancí během úvodních dvou třetin. Dalším faktorem porážky stejného týmu jako v předešlém zápase, byly zbytečně inkasované góly.

Do úplnosti: Polička – Choceň 2:9, Chotěboř – Litomyšl 12:3; Choceň – Moravská Třebová 4:1.

Příští program bude chudší, když ze 14. kola si Hlinsko předehrálo utkání s Chotěboří (4:8), Chrudim přivítá Choceň (v sobotu od 19.30) a Skuteč již v pátek od 20 hodin hraje v Moravské Třebové. Do úplnosti: Polička – Světlá.

O víkendu proběhl výlov bačalského rybníka

Morašice - Železné hory ukrývají mnoho nádherných míst. Na jejich úpatí se nedaleko Morašic nachází Bačalský mlýn, který se v minulosti nacházel ve vojenském prostoru. Proti proudu říčky Bylanky se dnes nachází Státní správa hmotných rezerv. To je důvod, proč byla v minulosti vybudována v rybníku záchytná jímka pro případ úniku nebezpečných látek.

AKTUALIZUJEME

Náledí znovu zavírá silnice. U Svitav nehoda skončila smrtí

Pardubický kraj - Doprava v podnělí ráno je hustší než obvykle. Mohou za to návraty z dlouhého volna i nehody i počasí. U Svitav už policie řeší tragickou nehodu.

Roman Chalupa už má letos druhý shutout. Nastoupili tři dorostenci

Polička, Chrudim - Chrudimští hokejisté navlékli již osmý korálek na vítěznou šňůru a na ledě Spartaku Polička si navíc výrazně vylepšili skóre.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.