Chrudimský stadion byl svědkem dramatických zápasů vyřazovací části

Chrudim – Meziokresní přebor v ledním hokeji vstoupil do čtvrtfinálových bojů v rámci play off. Odvetné zápasy se hrají ve dnech 1.–5. března. Čtyři postupující do semifinále si to rozdají rovněž dvoukolově o víkendu 11.–13. března.

4.3.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

ČTVRTFINÁLE

AHC Čankovice – Jiskra Skuteč 7:5 (2:1, 3:2, 2:2)

Branky: Zvěřina 2, Kostkan, Havlíček, Meduna, Peřina, Jelínek – Jan Vrána 2, Talácko 2, Žák. Rozhodčí: Rulíček – Schaffer. Vyloučení: 10:10, navíc Jan Vrána TH, Zlesák 10 OT (oba SK). Využití: 1:3.

Čankovicím vyšel úvod, šly do dvoubrankového vedení. Hosté z přesilovky korigovali stav na 2:1, když Vrána prokličkoval obranou AHC a mířil přesně. V úvodní minutě druhé části Skutečští využili druhou přesilovku a stav srovnali a krátce poté ze třetí využité početní výhody otočili vedení na svoji stranu – 2:3! Následovala dvojí odpověď ze stran AHC a rázem byl stav 4:3. Za naražení zezadu obdržel Vrána trest 2+10 minut a za nemístné protesty vůči rozhodčímu mu byl udělen trest ve hře.

Ještě před druhou přestávkou utekli „domácí" na 5:3. Vzplály emoce, které pokračovaly až do závěrečného hvizdu. Skóre se měnilo na 5:4, 5:5, aby v poslední desetiminutovce přidaly Čankovice dva góly a upravily na konečných stav 7:5.

HC Bítovany – ZH Pardubice 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)

Branky: Robert Formánek 2, Novák, Langr – Sodomka 2, Martinec, Palaščák, Janecký. Rozhodčí: Rulíček – Schaffer. Vyloučení: 5:5, navíc Herynk (ZH) 10 OT. Využití: 0:2.

V základní skupině ZH porazila Bítovany 8:7, tentokrát vyhrála rovněž o gól. V první třetině Pardubičtí dobře kombinovali, stříleli ze všech pozic a soupeře moc k puku nepouštěli. Do vedení šli z přesilovky Sodomkou a tentýž hráč navýšil stav na 0:2. Účet úvodní části korigoval gólem (1:2) Formánek.

Mnohem více práce měl a řadu ošemetných střel pochytal bítovanský gólman Oldřich Němec. Od druhé třetiny se akce střídaly na obou stranách, „zedháčko" přidalo třetí gól, na který přišla rychlá odpověď a za stavu 2:3 se děly věci. Bítovanští během sedmi vteřin ve 36. minutě dvěma góly otočili stav na 4:3. Bohužel to bylo z jejich strany vše. V závěrečném dějství nejprve dělovka Palaščáka našla cíl a ve 49. minutě opět trest Bítovan znamenal přesilovkový gól ZH.

Do závěrečného hvizdu sice zbývalo dlouhých jedenáct minut, ale ke změně skóre (4:5) už nedošlo. V čase 59:11 si vzaly Bítovany oddechový čas, odvolaly brankáře, ale ani to jim nepomohlo alespoň k vyrovnání.

Vysmátý zmije Pardubice – Holomci Jezbořice 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky: Vinař 2, Závodník, Švadlenka – Mládek, Kněžour, Poloprudský. Rozhodčí: Rulíček – Schaffer. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:2.

Pohledná první třetina s větší aktivitou „domácích". Ve druhé části se hra přitvrdila, Jezbořice přidaly na důrazu, ale jejich aktivita končila u brankáře Kosiny, který svůj tým nejednou podržel. Do závěrečného dějství nastupovaly oba týmy za stavu 4:3. Horké hlavy hráčů obou mužstev zřejmě vychladly, dále to byla bitva jako řemen s řadou nepřesností. Šance se rodily jako na běžícím pásu, ale brankáři si s nimi věděli rady. V čase 57:14 šel na trestnou lavici hráči Pardubic, ale přesilovku soupeř nevyužil. Navíc v čase 58:25 si trenér Štěpánek vyžádal oddechový čas a když posledních osmnáct vteřin odvolal brankáře (hrál v šesti), ani to nestačilo na záchranu remízy.

Torpedo Pardubice – Sokol Česká Bělá 6:11 (3:2, 1:3, 2:6)

Branky: Loudil 2, Kmošek, Paleček, Ondráček, Jiřík – Klement 4, Mečiar 3, Kubát 2, Klimeš, Machota. Rozhodčí: Javůrek – Pitra.

Vyloučení: 6:6. V jediném čtvrtfinále hraném ve Skutči došlo k nečekaně vysokému vítězství hostí. Torpedo totiž dovede překvapit mile, ale i naopak. To druhé se zřejmě stalo v tomto případě. Po vyrovnané první třetině dokázali Sokolové během druhé části otočit skóre těsně ve svůj prospěch. V závěrečném dějství přestříleli soupeře, čímž získali důležitý první bod. Odvetu sehrají 4. března od 18.30 v „domácím" prostředí ZS Hlinsko.