V kategorii juniorů zbývá sehrát ještě závěrečná dvě kola a ročník 2008 bude minulostí. Soutěž zahájí opět o prvním lednovém pátku a sobotě. V KP dorostu končí letošní rok 11. kolem, které je rozloženo na 26. – 28. prosince. Novoroční zápasy jsou v plánu na pátek 2. ledna 2009.

KP juniorů

13. kolo: TJ Lanškroun – HC Skuteč 2:8 (0:4, 1:1, 1:3). Branky: T. Hladík 3, Pražan 2, L. Kusý, Ligr, Herynek. První gól vstřelili Skutečští ve vlastním oslabení, následné tři góly rozhodly o dalším vývoji utkání, když ten čtvrtý byl brankou do šatny. Druhá třetina byla v plné réžii Skutečských, kteří se však brankově prosadili pouze jednou, naopak soupeř za stavu 0:5 vstřelil první gól. Třetí třetina začala opět brankou Skutče v oslabení, na což Lanškroun odpověděl druhým gólem, ale to bylo z jeho strany vše. Další dva úspěchy hostí potvrdily zaslouženou, ale také povinnou výhru. Vítězná sestava: Horák – Kuřík, Netolický – Tocháček, M. Klusoň – T. Hladík, L. Kusý, Herynek – D. Hladík, Ligr, Pražan – J. Kusý, Opletal, Váško.

HC Chotěboř – HC Chrudim 3:6 (1:0, 1:1, 1:5). Branky: Tomášek 2, Polák, Ondráček, Vágner, Novák. Chrudimští doma s tímto soupeřem prohráli 2:6 a také v odvetě museli odolávat náporu Chotěboře, která vstřelila gól do šatny. Ve 24. zvýšili domáci na 2:0. V polovině zápasu došlo ke zranění Čejgla, což přimělo trenéra Poláka ke stáhnutí hry na tři pětky. Ve 35. Chrudimští ubránili oslabení tři proti pěti a vzápětí se podařilo Polákovi prolomit obranu soupeře – 2:1. Karta se začala pomalu obracet. Ve 43. střelou od modré Tomášek vyrovnal a týž hráč dokázal při vlastním oslabení s přispěním Nováka otočit na 2:3. Na gól Ondráčka domácí odpověděli kontaktní brankou na 3:4, ale hosté již v tlaku nepolevili a dvěma brankami Vágnera (Rejda) a Nováka (Polák) stanovili konečných 3:6. Vítězná sestava: Horký – Vích, Hrůza, Pokorný, Veselík, Vágner, Rejda, Budinský, Urban – Tomášek, Polák, Novák – D. Komárek, Ondráček, Čejgl – Bukač, Mlateček, F. Komárek – Sýkora, Pospíšil, Vacek.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:
„Věděli jsme, že Chotěboř disponuje věkově nejstarším týmem, což se potvrdilo. Proti nám nastoupilo šest hráčů ročníku 1989 a dva ročníku 1988. Proto jsme posílili útok alespoň dvěma juniory, kteří hrají za muže B. V první třetině jsme se nedokázali vypořádat s tvrdou hrou soupeře, ale od druhé jsme již podali dobrý výkon. Ve třetí třetině jsme zcela ovládli hru, což jsme vyjádřili i gólově. K úspěšnému výsledku přispěl výborným výkonem brankář Horký.“

Do úplnosti: HC Hlinsko – Moravská Třebová 1:2 předehráno 21. 11., Choceň – Litomyšl 8:5 a Polička – Světlá 6:4.

14. kolo: HC Skuteč – HC Spartak Polička 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky: Štursa, L. Kusý. Hosté se ve Skutči představili v dobrém světlé, ale selhali střelecky. Jejich šance pochytal výborný Horák. Protože šance mařil i jeho protějšek Mach, čekalo se na gól do 25. minuty – Štursa 1:0. Do závěrečného dějství šla obě družstva za zcela otevřené situace. Lépe ji zvládli domácí, když L. Kusý opakovanou střelou potvrdil vedení a vítězství 2:0. Sestava Skutče: Horák (Němec) – Čejka, Netolický – Pražan, Brdička – Tocháček, M. Klusoň – T. Hladík, L. Kusý, Herynek – D. Hladík, Ligr, Štursa – Váško, J. Kusý, Opletal – Nevole.

HC Hlinsko – HC Chrudim 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky: Wasserbauer – Vacek, Mlateček. Vzhledem k rozlosování nadstavby „lichá – sudá“ v I. lize byl po dohodě odehrán zápas původně plánovaný do Chrudimi na ledě Hlinska. Skóre otevřel ve druhé minutě Vacek, jehož střelu po vyhraném vhazování Pospíšilem nedokázal domácí brankář zachytit – 0:1. Vyrovnaná hra se šancemi na obou stranách přinesla další změnu skóre až ve 33. minutě po akci Mlatečka se Seidlerem – 0:2. Radost Chrudimských ale netrvala dlouho, neboť o minutu později dokázal Wasserbauer snížit na konečných 1:2. Sestavy – Hlinsko: Gregor - Hromádko, Vepřovský - Chlada, Boguaj - Urubčík, Zezula - Ročárek, Havel, Ptáče k- Bureš, Wasserbauer, Volf - Suchý, Kavalír, Picek - Šír. Chrudim: Janák – Vích, Hrůza, Rejda, Veselík, Budinský, Urban, Brychta, Štrégl – Tomášek, Polák, F. Komárek – D. Komárek, Ondráček, Uhlíř – Sýkora, Pospíšil, Vacek – Seidler, Mlateček.

Trenér Jiří Polák: „Na rozdíl od Chotěboře jsme jeli do Hlinska s oslabeným kádrem, protože jsme museli poskytnout hráče do B mužstva mužů, kde je marodka. My jsme naopak doplnili sestavu dvěma dorostenci. Cílem bylo získat v Hlinsku cenné tři body, což jsme splnili díky dobře zvládnuté obranné taktice.“

Do úplnosti:
Světlá n. S. – Chotěboř 0:4, M. Třebová – Choceň 4:6, Litomyšl – Lanškroun 6:0.

Příští dvoukolo – pátek 19. 12.:
Hlinsko – Světlá (19.30), Litomyšl – Skuteč, Choceň – Chrudim. Sobota 20. 12.: Skuteč – Chotěboř (15.30), Chrudim – Lanškroun (17) a Polička – Hlinsko. Skuteč sehraje ještě v pondělí 22. 12. odložené utkání 8. kola s M. Třebovou.

KP dorostu

9. kolo: SK Třebechovice – HC Skuteč 1:14 (0:3, 0:7, 1:4). Branky: L. Talácko a Štursa po 3, Nevole a Navrátil po 2, Klusoň, Každan, Štěpánek, Ročeň. Mezi soupeři byl od první minuty znát výkonnostní rozdíl, a proto nelze výsledek nijak přeceňovat. Sestava vítězů: Herynek – Brdička, Ročeň, Štursa, Nevole, Klusoň – Brendl, Lichtenberg, L. Talácko, Každan, Štěpánek, Navrátil.

HC Chrudim – HC Krkonoše 5:3 (4:0, 0:3, 1:0). Branky: Andr 2, Brychta, Cvrček, Seidler. Domácí nastoupili zodpovědně a již v páté minutě otevřel skóre Brychta. Chrudimský dorost nepovolil a po první třetině vedl 4:0. Avšak druhá třetina dostala zcela jiný spád – byla v režii hostujícího mužstva. Chrudimští po hrubých chybách inkasovali tři góly během pěti minut a z útlumu se do konce druhé třetiny neprobrali. Závěrečné dějství bylo hodně vyrovnané. Definitivní rozhodnutí přinesla 52. minuta, kdy po nahrávce Stupavského skóroval Seidler na konečných 5:3. Sestava vítězů: Svoboda, Pokorný – Kleprlík, Švadlenka, Brychta, Voda, Mroček, Štrégl, Holub – Stupavský, Seidler, Pospíšil, Andr, Cvrček, Langr, Nevšímal, O. Polák, Kněžour, Mrázek.

Do úplnosti: Lomnice – Dvůr Králové/Náchod 5:0, Nový Bydžov – Choceň 4:5, Opočno – Hradec Králové 1:10.

Páteční 10. kolo: Skuteč – Nový Bydžov (19.30), Chrudim se představí od 20 hodin v Moravské Třebové.