Výhodu domácího prostředí měla Moravská Třebová, která v předešlých šesti utkáních pouze dvakrát inkasovala. Tentokrát však narazila, když za soupeře měla v tabulce jen o skóre lépe postavenou Chrudim. Skutečští měli těžkou pozici na choceňském ledě, kde se gólově neprosadili.

Moravská Třebová - Chrudim 0:5 (0:1, 0:2, 0:2).

Branky: Haltuch a Jiruška po 2, Meier. Vzhledem k tomu, že domácí zatím inkasovali jen dvě branky, odjeli Chrudimští k utkání dosud dvou neporažených celků s cílem zatížit konto Moravskotřebovských několika góly, což se pětkrát podařilo. První třetina byla vcelku vyrovnaná, ale ve druhém dějství začali domácím ubývat síly, což se ještě markantněji projevilo v závěrečném dějství. I přesto, že se jednalo o souboj dvou nejlépe postavených týmů v tabulce, zápas měl jednostranný průběh. Chrudimští předvedli bojovný a poctivý výkon, který jim přinesl zasloužené vítězství. HC Chrudim: Cvrček, Bečev, Brázda, Burkoň, Haltuch, Jiruška, Jirout, Kmoníček, Koreček, Kubelka, Mach, Machač, Meier, Novák, Pilař, Polák, Šidlo, Štěpánek.

Choceň - Skuteč 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Překonat hostujícího gólmana se podařilo Chocni v 6. minutě Bártou. Do konce první části zvýšil Dvořák na rozdíl dvou gólů. Poté však šel výkon domácích dolů. Ve 21. dovezl puk za záda soupeřova brankáře Pavlák a ve 48. pečetil vítězství favorita Pilař. Brankář Křepela v tomto nepříliš pohledném utkání předvedl několik skvělých zákroků a pochlubit se tak mohl vychytanou nulou.

Do úplnosti: Litomyšl - Lanškroun 5:3, Polička - Chotěboř 5:3.

Příště je na pořadu dvoukolo pátek 11. listopadu: Lanškroun - Chrudim 3:4 předehráno, Skuteč - Světlá a do úplnosti Chotěboř - M. Třebová, Litomyšl - Choceň. Sobota 12. 11.: Chrudim - Chotěboř (17 hodin), Polička - Skuteč (až v neděli 13. 11. od 9.30), do úplnosti Choceň - Lanškroun a Světlá - Litomyšl.

JAROMÍR DOLEŽAL