V hokejové Krajské lize dorostenců se o víkendu našim zástupcům neobyčejně dařilo, všichni své zápasy vyhráli. Chrudim si díky zisku šesti bodů (zvládla i nedělní dohrávku) prakticky zajistila vítězství v dlouhodobé části soutěže, ke stoprocentní jistotě jí schází získat jeden bod ze tří zbývajících střetnutí. Pro posílení ambic na postup do semifinále play off ale byly důležité i výhry Hlinska a Skutče. Ještě více oběma soupeřům napoví jejich vzájemné střetnutí, které je čeká ve čtvrtek na hlineckém zimním stadionu.

Chrudim – Lanškroun 9:1 (3:0, 3:0, 3:1).

Branky: Poulíček 4, Polák, Haltuch, Kleprlík, Kněžour, Pospíšil – Jansa. S posledním celkem soutěže neměli domácí příliš práce, jejich výhra mohla být ještě podstatně vyšší.

Chrudim – Chotěboř 9:3 (6:1, 1:1, 2:2).

Branky: Poulíček 3, Polák 2, Haltuch, Mládek, Pecina, Novák – Eis 2, Šrámek.

V dohrávce 14. kola patřila Chrudimi první třetina, po níž vedli 6:1. Od té druhé ale polevili a dovolili soupeři uhrát „přijatelný“ výsledek.

Sestava Chrudimi v obou zápasech: Chalupa, Svoboda – Brychta, Burkoň, Mládek, Kerhart, Pecina, Švadlenka, Novák - Kleprlík, Poulíček, Kněžour – Koreček, Mrázek, Pospíšil – Haltuch, Polák, Havel.

Světlá n. S. – Skuteč 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).

Branky: Zelinka 2, Pešek, Vylíčilová.

Povinné vítězství hostů. Jejich převaha byla zřejmá, bohužel bez většího brankového vyjádření.

Sestava Skutče: Lohmann - Brendl, Kunhart, Hromádka, Štolhof - Blaha, Zelinka, Pešek – R. Talácko, Kolář, Vylíčilová.

Mor. Třebová – Hlinsko 3:5 (0:2, 3:0, 0:3).

Branky Hlinska: Vašek 2, Král, Pražan, Makovský.

Vývoj utkání připomínal houpačku. Hlinečtí začali výborně a po zásluze vedli po první třetině 2:0. Pak ale přestali hrát a povolili domácím skóre otočit. V poslední části však zase zapnuli a třemi góly si zajistili důležité tři body. A to ještě v samém závěru neproměnili trestné střílení.

Sestava Hlinska: Picek – Vondráček, Kučera, Matěj Němec, Matějíček – Král, Makovský, Pražan – Zdražil, Martin Němec, Vašek – Pánek, Navrátil.