Chyby a smůla v koncovce

KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Chrudim 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Branky: Popelka, Tomšík, Radvanský Kopečný. Úvod zápasu patři Východočechům: Karásek od modré střílel nad, ke střele se dostal Haltuch. Proti jistému Kudrfalcovi se nedokázali prosadit. Poté se od modré neprosadili Bečev ani J. Polák. Samozřejmě do šancí se dostávali i domácí. Poprvé se skóre měnilo v 15. minutě zásluhou Popelky 1:0. Ve 20. rychlý protiútok hostí zakončil Kopečný (Jan Polák) 1:1.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí, ale naopak v oslabení měli šanci Jindřichohradečtí. Hra se přitvrdila, útoky se střídaly na obou stranách. Chrudim opět nevyužila některé příležitosti a proto přišel zákonitě trest. V závěru této části se domácí dočkali, když ve 39. Tržil přihrál na modrou Tomšíkovi. Ten jel sám proti Chalupovi a nekompromisně zavěsil 2:1.

Další snaha Chrudimských přišla v závěrečném dějství vniveč, naopak ve 47. za brankou Východočechů Jasanský vybojoval puk, přihrál Radvanskému a bylo 3:1. Drama pokračovalo až do závěru, na stavu se již nic nezměnilo.

Sestava HC Chrudim: Chalupa Fridrich, Divecký, Kostkan, Burkoň, Machač, Šklíba, Pilař, Hudec Moravec, O. Polák, Karásek Koreček, Haltuch, Bečev J. Polák, Brožek, Kopečný Kmošek, Meier, Tichý.

Jiří Polák, trenér: „Celý týden jsme hovořili o tom, že jedeme bránit, přitom dva góly jsme dostali ze samostatných nájezdů. Dá se říci, že náš soupeř využil z minima maximum. Bohužel rozhodly naše chyby a smůla v koncovce. V neděli se rozhodne v Rokycanech. My musíme uhrát remízu. Pokud odjedeme bez bodů, budeme poslední."

Pořadípřed posledním zápasem kvalifikace: 1. Chrudim 6 (9:8), 2. J. Hradec 6 (14:14), 3. Rokycany 3 (9:10).

Pět let marného snažení

HC Rokycany HC Chrudim 2:5 (1:2, 0:0, 1:3). Branky: Černý, Nekola Jan Polák, Kopečný, Haltuch, Karásek, Šklíba. Bylo jasné, že v tomto derniérovém kvalifikačním klání, pokud chtěli být domácí ve hře o postup do Ligy ČR, museli zvítězit. Chrudimští, kteří je doma porazili 3:1 jim však již ve čtvrté minutě vzali vítr z plachet gólem Jana Poláka v oslabení 0:1. Ve 13. Kopečný (Brožek) potvrdil vedení druhým úspěchem 0:2. Drobnou chybu Východočechů potrestal ve 14. Černý 1:2.

V prostřední dvacetiminutovce Chrudim dobře bránila, snaha Rokycan o korekci výsledku byla marná. Na konci této části hry neproměnili hosté dva brejky, gól nedal ani Bečev z trestného střílení.

V závěrečné části opět Západočeši „bušili" do soupeře, ale marně. Po několikerém přečíslení ve 44. Haltuch 1:3. Po osmi minutách přišla stejná situace kdy Moravec vysunul do brejku Karáska 1:4 a do třetice jako přes kopírák v 55. Šklíba (Brožek) 1:5. Tím hosté tlak soupeře definitivně ztlumili a nic na tom neměnilo ani v 59. snížení Nekolou na konečných 2:5.

„Základem úspěchu byl kvalitní výkon brankáře Chalupy a příkladná bojovnost celého kolektivu," řekl spokojený trenér Jiří Polák.

Vedoucí družstva Eva Kleprlíková: „ Byl to úžasný hokej stejně jako celá kvalifikace. V posledním, rozhodujícím zápase kluci perfektně plnili příkazy trenéra Poláka, zodpovědně bránili a také na střídačce bylo vidět, že mančaft je výborným kolektivem, který si po pěti letech marného snažení o postup do celostátní soutěže Ligu ČR konečně vybojoval!"

Konečná tabulka kvalifikace:

1. CHRUDIM 4 3 0 0 1 14:10 9

2. Jindř. Hradec 4 2 0 0 2 14:14 6

3. Rokycan y 4 1 0 0 3 11:15 3

JAROMÍR DOLEŽAL