Se stejným soupeřem se střetli i minulý týden, tentokrát však na ledě v Hlinsku a ze zápasu znovu odešli vítězně chrudimští hokejisté. Stejně jako v prvním utkání si nakonec rozhodující náskok vypracovali v úvodní třetině, po které vedli 3:1.

Domácí se v zápasu sice vždy dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky a nevzdali se ani za nepříznivého stavu 2:5 nebo 3:6. Dvěma góly se dotáhli skóre na 5:6 a teprve až branka Ondry Poláka sedm minut před koncem utkání dala výsledku konečnou podobu.

Zatím poslední přípravné utkání odehráli Chrudimští v neděli proti Jaroměři.

HC Chrudim – HC Jaroměř 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)


Branky: 20. Kopečný, 47. Karásek, 48. Kišš – 5.,11.,13. Hlavnička, 28. Hamáček.

Zatímco v utkáních s Hlinskem patřily první třetiny vždy k tomu nejlepšímu, co chrudimští předvedli, proti Jaroměři byla pro domácí první část přímo katastrofální. Po třinácti minutách hry prohrávali, díky hattricku Hlavničky už 0:3 a od další pohromy je zachránila tyč.

Možná až zvuk brankové konstrukce Chrudimské probudil a začali se dostávat do šancí. Na samém konci snížil Kopečný.

Ve druhé třetině už chrudimští hokejisté hru vyrovnali a dál se tlačili do šancí. Zároveň však dokázali nejednou vyprodukovat obrovskou hrubku v obraně a jednu z nich využil Hamáček, který trefil přesně horní růžek Peřinovy branky.

Až třetí třetina přinesla citelné zlepšení hry Chrudimských a po brankách Urbana a Kišše se dostali na dostřel Jaroměře. Hosté si ale závěr utkání pohlídali a těsné vedení uhájili.


Chrudim: Peřina – Kišš, Haltuch, Cvrček, Kopečný, Urban, Burkoň, Vágner, Zrůst, Budínský, Novák, J. Polák, Seidler, Brychta, Švadlenka, Dobiáš, Karásek, Štěpánek, Brožek, O. Polák.