Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Chrudimští i v deseti uhájili pevnost

Chrudimsko - Po páteční porážce ve Velkých Popovicích dokázali junioři porazit na domácím ledě s deseti hráči do pole Tábor.

25.2.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Čím méně hráčů, tím lepší výsledky? Hokejoví junioři Chrudimi odehráli v oslabené sestavě víkendové zápasy Ligy juniorů. A zatímco jejich dvanáctka statečných v pátek prohrála na ledě Velkých Popovic, v neděli dokázali Chrudimáci na vlastním stadionu porazit v deseti hráčích do pole Tábor. Tým s orlicí na prsou si udržel na třetím místě tabulky bodový náskok nad čtvrtým Kolínem. Chrudim tak čeká v zítřejším utkání přímý souboj o udržení pozic právě na kolínském ledě.

Liga juniorů

Velké Popovice – Chrudim 6:3

Branky a asistence Chrudimi: 3. Solnička, 5. Koreček (Haltuch), 19. Haltuch (O. Polák, Koreček). Třetiny: 3:3, 2:0, 1:0.

Po divoké přestřelce v první třetině jako by došel chrudimským útočníkům střelný prach a domácí toho využili k získání rozhodujícího náskoku. „Do utkání ve Velkých Popovicích jsme nastoupili pouze s dvanácti hráči v poli. Dalo se tedy očekávat, že budeme vyčkávat na chyby domácích a budeme důsledně bránit. To jsme však nesplnili a již po 30 sekundách hry jsme prohrávali 2:0 a v naší kleci Peřinu nahradil Cvrček," popsal divoký úvod utkání zástupce chrudimského kapitána Jan Polák.

Chrudim ale během následujících tří minut dokázala vyrovnat zásluhou Solničky a Korečka. Poté se dostali zpátky do vedení domácí, ale ještě před první sirénou srovnal Haltuch. Nedůslednosti v obraně stály chrudimské hokejisty druhou třetinu a ve třetím dějství už oslabený tým na rozjeté domácí nestačil.

Sestava HC Chrudim: Peřina, Cvrček – Kalous, Burkoň, Pilař, Machač, Voltner – Koreček, O. Polák, Haltuch, Solnička, J. Polák, Štěpánek, Kmoníček.

Chrudim – Tábor 5:1

Branky a asistence Chrudimi: 29. Kmoníček (Kopečný, J. Polák), 33. Haltuch (Koreček, Meier), 40. Kopečný (J. Polák., Machač), 46. Kopečný (Kmoníček), 53. Kopečný (Haltuch).Třetiny: 0:0, 3:1, 2:0.

K nedělnímu zápasu na domácím stadionu se sešlo ještě o dva chrudimské hokejisty méně, přesto domácí před necelými čtyřmi desítkami fanoušků vybojovali důležité body.

„Do nedělního zápasu jsme nastoupili s deseti hráči v poli s tím, že musíme dobře bránit. Ale hráči se ničeho nezalekli a předvedli, že i v deseti se umí zabojovat," chválila nedělní výkon vedoucí mužstva HC Chrudim Eva Kleprlíková. Neradostným momentem utkání bylo v první třetině zranění hostujícího brankáře Petříka, který musel být hospitalizován v chrudimské nemocnici. Domácí hokejisté si v první třetině vytvořili několik gólových šancí, ale ještě bez gólového efektu. Branek se diváci dočkali až ve druhém dějství, od kterého měli domácí již více ze hry, což potvrdili vysokým vítězstvím.

Sestava HC Chrudim: Cvrček – Meier, Machač, Voltner, Solnička – Koreček, O. Polák, Haltuch, Kopečný, J. Polák, Kmoniček.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.