Nakonec se spokojili s výhrou 8:0. Potěšitelné na této výhře je nejenom vysoké skóre, ale i skutečnost, že hráči snad konečně definitivně zlomili prokletí domácích zápasů. Zatímco na soupeřových kluzištích většinou jasně vyhrávali, doma se téměř celou sezonu trápili, což už od utkání s Mělníkem (zdá se) neplatí. A co na to asistent trenéra Jiří Zavoral (trenér Martin Hosták byl coby komentátor České televize na švédském turnaji Euro Hockey Tour)?

„Jednoznačný zápas hraný v tempu krajského přeboru nemá asi cenu moc hodnotit. Bereme tři body, nemůžeme kluky hnát do vyššího tempa, když proti nim předvádí soupeř to, co předvedly Litoměřice. Nepříjemným důsledkem rozdílu obou týmů je několik zranění našich hráčů, tam kde byli hosté poslední, použili hokejku nebo faul. Takováto utkání ani nemají pro naše mužstvo žádný význam.“

Snadné vítězství zhodnotil „novic“ v domácím dresu, z hostování v Kutné Hoře se navrátivší 29letý střední útočník Pavel Beránek.

"Zápas jsme zvládli dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli, soupeře k ničemu nepustili a šli jednoznačně za ziskem tří bodů. V úvodu jsme se sice nemohli dostat do tempa, ale po stáhnutí sestavy na tři lajny jsme začali na ledě soupeře převyšovat a i když to asi nebylo tím, naše hra se zlepšila. Z jasné výhry máme radost, hlavně, že se mančaftu daří, myslím si, že to je dobře nastartované."

Asi se mnou budete souhlasit, že soupeř působil hodně odevzdaným dojmem.

Ano, Litoměřice byly slabší a nehrály nic moc. Hokej neměl takové tempo, ale tři body se počítají, navíc jsme rádi, že jsme zápas uhráli s čistým kontem.

Vy jste se vrátil do chrudimské sestavy po téměř tříměsíčním hostování v Kutné Hoře. Jaké byly při návratu vaše pocity?

O tom, že se na konci přestupního termínu, to je 31. ledna, budu vracet zpět do Chrudimi, jsem se dozvěděl asi týden předtím. Samozřejmě jsem rád, že jsem tady, kdybych nebyl, tak bych se asi nevracel. Za Chrudim jsem ale již něco odehrál, znám toto prostředí a mám radost, že si místo bojů o udržení zahraju o postup.

Nemrzí vás teď dodatečně, že jste se před Vánoci v Kutné Hoře proti Chrudimi tak vyšponovali a po výhře 5:4 ji připravili o tři body?

Když už jdu hrát hokej, tak chci vyhrát a je mi jedno, za jaký mančaft nastupuji. My jsme za ty body byli rádi, protože jsme je potřebovali k boji o udržení a o tom, že bych se mohl vrátit, jsem v té době vůbec nepřemýšlel.

Hned ve středu zajíždíte v dalším kole nadstavbové části do Mělníka. Jak vidíte tento zápas?

Určitě si jedeme pro tři body, nic jiného si snad ani nepřipouštíme. A když utkání odmakáme, tak si myslím, že i vyhrajeme. Úplně nejlepší ze všeho by bylo vyhrát všechny poslední čtyři zápasy, připsat si dvanáct bodů a bez ohledu na ostatní utkání jít do play off z prvního místa. Je to možná trochu smělý plán, ale já s tím počítám a věřím, že si první příčku pohlídáme.

(rp)