HC Chrudim - HC Tábor 4:5 (1:2, 1:0, 2:3). Branky: Štěpánek, Kmošek, Berný, Šklíba Straka 3, Prchal, Novák. Novotného vyloučení potrestal v sedmé minutě Straka 0:1. O pět minut později při vyloučení Šklíby Chrudim naopak stav v oslabení srovnala, kdy Jiruška se Štěpánkem jeli na jednoho obránce a posledně jmenovaný akci úspěšně zakončil 1:1. Ve 14. Straka z brejku poslal Jihočechy znovu do vedení 1:2. V polovině zápasu domácí opět stav srovnali, když Kmošek (Berný) přesnou střelou pod víko upravil na 2:2. Nejzajímavější bylo závěrečné dějství: 45. Straka ze skrumáže 2:3, 47. po gólu Prchala na 2:4 došlo ke střídání gólmanů za Peřinu přišel Kratochvíl. Dvakrát při hře čtyř proti čtyřem Chrudimští dokázali během dvou minut stav srovnat. Nejprve Berný (Barkoci, Polák) a následně Šklíba (Pilař, Barkoci) 4:4. Když už se počítalo se samostatnými nájezdy, přišla 56. minuta, ve které domácí obrana nechala před Kratochvílem zcela neobsazeného Nováka a bylo rozhodnuto 4:5. V necelé poslední minutě nestačili Východočeši ani při power play stav srovnat, škoda! „Za takovýto hokej se nemusíme stydět. Za nepříznivého stavu 2:4 chlapci zabojovali, vyrovnali, mně se to prostě líbilo. Bohužel jsme tři body ztratili," chválil své svěřence trenér Šídlo.

Sestava HC Chrudim: Peřina (47. Kratochvíl) Berný, Pilař, Faltys, Novotný, Zeman, Šklíba Štěpánek, Polák, Jiruška Barkoci, Kopečný, Šídlo Dušek, Kmošek, Solnička.

HC Chrudim - HC Kolín 7:5 (0:1, 4:2, 3:2). Branky: Polák 2, Dušek 2, Barkoci, Šklíba, Kmošek Kozák 2, Čureja, Makovička, Černý. V ospalé úvodní části padl jediný gól, a to do sítě Peřiny ve 14. minutě: Kozák 0:1. Úvod druhé třetiny se vydařil více Středočechům, kteří do poloviny zápasu získali zásluhou Čureje a Makovičky tříbrankové vedení. Pak jako by nad vývojem dalších minut mávl kouzelný proutek. Chrudimští do druhé přestávky dokázali otočit na 4:3! Do listiny střelců a asistencí se zapsali: 34. Polák (Štěpánek, Pilař), 39. Polák, 39. Barkoci (Faltys), 40. Dušek (Voženílek) a tak za stavu 4:3 bylo mnohem veseleji. V závěrečném dějství padaly góly jako na houpačce: 48. Šklíba (Pilař, Voženílek) 5:3 přesilovka, 49. Kozák 5:4 při oslabení!, 52. Kmošek (Voženílek, Dušek) 6:4 přesilovka, 54. Černý 6:5 přesilovka a 58. Dušek (Šklíba) přesilovka na konečných 7:5.

Sestava proti pátku stejná, navíc přišel Voženílek, který se uvedl třemi asistencemi.

„Myslel jsem si, že v této soutěži se těžko otáčejí zápasy. Nám se podařilo ze stavu 0:3 nezměrnou bojovností a vůlí po vítězství otočit na 5:3. V pátek jsme podali proti Táboru lepší výkon, ale o body jsme přišli. Prostě liga se hraje na body a nikoliv na krásu," poznamenal trenér Svatopluk Šídlo.

Ostatní výsledky 9. kolo: Žďár Příbram 7:5, Strakonice Kolín 2:6, Krkonoše H. Brod 4:5 SN, V. Popovice Třebíč 1:4. 10. kolo: Příbram Třebíč 3:6, V. Popovice H. Brod 1:4, Krkonoše Tábor 4:3 SN, Strakonice Žďár 4:5.

10. Strakonice 10 0 0 0 10 14:63 0

V příštím dvoukole (PA 25. 10. a NE 27. 10.) čekají místní hokejový dorost zápasy: nejprve ve Žďáru (doma porážka 2:3 SN) a v neděli od 11 hodin se v Chrudim představí Strakonice (tam vítězství 9:2).