Minulý víkend byl v hokejové krajské lize dorostu ve znamení rozhodujících bojů o umístění. Dorostenci Chrudimi první finálový zápas o titul přeborníka Pardubického kraje zvládli a mají nakročeno k celkovému vítězství. Skoro stejně dobře si ale vedli i Hlinečtí a také oni mají k bronzu blíže.

FINÁLE – 1. zápas: Chrudim – Chotěboř 7:4 (4:0, 2:2, 1:2).

Domácí mladíci nastoupili do utkání s velkou vervou, v první třetině soupeře naprosto jasně přehrávali a po dvaceti minutách vedli 4:0. Na ledě vlastně kralovalo jen jedno mužstvo, a to tým svěřenců trenéra Šídla.
Ani po přestávce nic nenasvědčovalo ve zdramatizování zápasu. A když v polovině střetnutí Chrudimští zvyšovali na 6:0, asi nikdo v ochozech o jejich výhře nepochyboval. Jenže pak hosté z ojedinělé akce snížili, navíc Tomášek neproměnil trestné střílení a Chotěboř se druhou brankou dostala hry.
V poslední třetině najednou jako by na ledě byli jen hosté, domácí se pouze zoufale bránili. Když se hattrickem podařilo Dvořákovi snížit stav na 6:4 (56. minuta), a navíc měli Chotěbořští výhodu přesilovky, nevypadalo to s Chrudimí moc dobře. Naštěstí se ale domácí ubránili a navíc se od modré trefil v 57. minutě Tichý. Zápas už pak Chrudimští dovedli do vítězného konce.

Fakta - branky: Bečev, Haltuch, Tomášek, Pecina, Karásek, Kohoutek, Tichý – Dvořák 3, Adamec. Rozhodčí: Plch – Mrázek, Barek. Vyloučení: 10:5, navíc Bečev a Haltuch (oba CR) 10 min OT. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 150.

HC Chrudim: Chalupa – Pecina, Jirout, Koreček, Tichý, Vršanský, Burkoň, Novák – Sliacký, Polák, Havel – Tomášek, Kohoutek, Karásek – Šídlo, Haltuch, Bečev – Štěpánek.

Druhý zápas série hrané na dvě vítězství se odehraje v Chotěboři v pátek od 19,30 hodin. Případné třetí rozhodující utkání se uskuteční hned v sobotu od 17 hodin opět na ZS v Chrudimi.

O TŘETÍ MÍSTO – 1. zápas: Moravská Třebová – Hlinsko 2:2 (1:1, 0:1, 1:0).

Branky Hlinska: Sádovský 2. Ve vyrovnaném zápase se do vedení dostali v 10. minutě hosté, když početný divácký „kotel“ jejich příznivců (přijel plný autobus) rozjásal po brejku Sádovský. Z vedení se ale radovali jen čtyři minuty, než Třebovští po závaru před svatyní Picka vyrovnali na 1:1.

Ve druhé části měli Hlinečtí mírně více ze hry, což kořenili v polovině střetnutí druhou brankou Sádovského. Bohužel v poslední části se nadechli domácí k náporu a pět minut před koncem se jim podařilo vyrovnat. V nervózním závěru, kdy byl rozhodčí přísnější na Hlinecké, se již skóre nezměnilo.

HC Hlinsko: Picek – Zavřel, Vondráček, Matějíček, Kučera – Zdražil, Sádovský, Pánek – Navrátil, Voda, Petrů – Vamberský.

Jelikož se boj o třetí místo hraje pouze na dva zápasy, utkání se neprodlužovalo. Odveta je na programu v sobotu od 17 hodin na ledě Hlinska, které musí vyhrát. Při remíze by tentokrát prodloužení nastalo, při výhře Moravské Třebové by třetí skončila ona.