Nejinak je na tom i prvoligový celek HC Chrudim. Ten to navíc měl o to komplikovanější, že ještě před měsícem nevěděl, zda vůbec bude druhou nejvyšší českou soutěž hrát.

A tím se dostáváme k tématu, kolik má vlastně trenér Rohlík k dispozici hráčů. Zatímco loni byla koncem května sestava na sezonu prakticky kompletní, teď má chrudimský lodivod k dispozici pouze třináct hokejistů. Brankáře Filipa Landsmana a Filipa Amenta (z B týmu), obránce Kamila Charouska, Marka Zukala, Zdeňka Toužimského, nově se k týmu vrátil po roční odmlce ve druholigovém Mostě Miroslav Kuncl a s týmem trénuje i Ondřej Vágner z B týmu. Z útočníků jsou v kádru Tomáš Blažek, Patrik Fořt, Lukáš Král, Zdeněk Žák a Tomáš Kaut, navíc se k mužstvu připojil i 25letý Jakub Luštinec, který působil již v Kolíně, Hradci Králové a polské Polonii Bytom.

Toť prozatím vše. Vedení ale jedná s dalšími hráči, kteří by měli mužstvo posílit v nejbližších dnech.

Pokud se fanouškům Východočechů zdá, že v trénující sestavě chybí několik jmen, na které byli po řadu let zvyklí, nemýlí se.

Bělohlávek bude hrát druhou ligu za Techniku Brno, Zadina ukončil kariéru, Němec se nad tím zamýšlí také, Vágnera testují v Třinci a neproduktivnější hráč loňského ročníku Jan Šeda je na zkoušce v Kladně.

RADEK PECINA

Předprodej permanentek zahájen

Chrudim – Ve čtvrtek byl zahájen předprodej permanentních vstupenek na domácí utkání HC Chrudim v sezoně 2010/11. K dostání jsou tzv. permice (prozatímní permanentky, které budou vyměněny při prvním či jiném mistrovském utkání za oficiální vstupenky). V prodeji jsou v Informačním centru v Chrudimi na Resselově náměstí. Při koupi obdrží každý její majitel dárek od HC Chrudim – minidres do auta a kalendář HC Chrudim.

Ceny vstupenek se oproti loňsku nemění – vstupné na mistrovská utkání I. ligy: dospělí 60 Kč, důchodci, děti/mládež do 15 let 30 Kč, (ZTP, ZTP/P - zdarma); přípravná utkání: jednotné vstupné 20 Kč ( ZTP, ZTP/P zdarma); permanentky: místenková 1200 Kč, bez rezervace místa: 1080,-Kč (540,-Kč důchodci a děti/mládež do 15 let). (red)