Dnes 40letý DAVID POSPÍŠIL se v novém kolektivu představil ve výborném světle, neboť se podílel na vítězství nad Jiskrou Skuteč (10:2) čtyřmi přesnými trefami a dvěma asistencemi. Tedy premiéra jako z partesu, což bylo podnětem k našemu povídání.

V pátek Davida jeho nový klub zaregistroval, vystavil nový registrační průkaz a připsal na soupisku, aby již druhý den vstoupil s jedním z favoritů tabulky I. třídy do víru bojů o mistrovské body.

„Ano, je to tak, po dvou letech jsem asi jenom popáté na ledě. Když jsem skončil s hokejem v Chrudimi, měl jsem asi dvě nabídky, jednu do zahraničí, ale už jsem nechtěl cestovat. Proto jsem už předtím dal v Pardubicích extralize sbohem,“ říká stále sympatický – tak jak ho známe z chrudimského působení – hokejista, ale také podnikatel a televizní komentátor v jedné osobě.

A čemu se David Pospíšil věnoval v době své dvouleté hokejové nečinnosti?
Podnikám, mám obchody v Pardubicích a Hradci Králové, tudíž práce je dost. Navíc občas do toho přijde komentování hokejových utkání v televizi, takže nestíhám. Když si přece jen udělám chvilku času, věnuji ho svému koníčku, a tím je golf. Tomuto sportu holdují i někteří hráči Torpéda, se kterými jsem se domluvil, že pokud budu moci, rád si s nimi zahraji.

Co říci k vaší premiéře v barvách Torpéda?

Kluci mě mile překvapili, na jaké úrovni dokáží hrát. Já jsem z toho startu měl obavy, protože jsem o této soutěži nic nevěděl. Po odchodu z Chrudimě jsem shodil jen dva kilogramy, tedy problém s váhou nemám, bohužel je to ve svalech, což na ledě cítím. A co se týče zápisného, už mně ty čtyři góly a dvě asistence spočítali na cca 5 a půl tisíce, takže si to beru na leasing.

Mohu se, Davide, zeptat na rodinný život?

Samozřejmě. Krása střídá nádheru. Syn Matouš se dostal na „vejšku“ – práva v Brně a dcera Anička mně dělá radost jak ve škole, tak i ve sportu.

Jako komentátor hokejových televizních přenosů máte blízko k reprezentaci ČR. Ta jak známo, je posledním světovým šampiónem, ale před pár dny zklamala na turnaji Karjala Cupu?

Výbuch mančaftu bych pochopil, ale styl hry, jaký naši předváděli, z toho mě bylo smutno.

A nyní k I. lize. Co říkáte letošní sezoně HC Chrudim, který se zmítá na konci tabulky? Sledujete vůbec tuto soutěž?

Na výsledky se podívám, ale fandit ještě nemohu.

Zcela na závěr – nejbližší cíle?

Stále si jedu svoji stopu a přání mám jediné: zdraví všem kamarádům, přátelům a hodným lidem.
Pro úplnost dodejme, že kdo chce vidět ve hře Davida Pospíšila, může přijít v sobotu 27. listopadu na chrudimský zimní stadion, kde od 19.30 hraje Torpédo Pardubice s Čankovicemi (pozápas dorostu s Lanškrounem).

Jaromír Doležal