Nejmladším hokejistům chybí již pouze několik zápasů do konce sezony, žádná selanka se však nekoná, spíše naopak. Pořádně rušno bylo minulý víkend mezi mantinely, a někdy i mimo ně, zejména v kategorii starších žáků. V Lanškrouně je to letos již několikerý exces. Nečekal se ale ani domácí debakl Hlinska v derby se Skutčí.
STARŠÍ ŽÁCI:
Lanškroun – Chrudim 12:2 (3:1, 6:1, 3:0). Branky hostů: Kmoníček, Gabriel. Přestože tomu výsledek nenapovídá, do poloviny zápasu šlo o vyrovnaný duel. Jenže pak se do toho „obul“ rozhodčí, několika nesmyslnými verdikty a tresty hosty dokonale rozhodil a ti inkasovali v krátkém sledu pět branek, čímž bylo o vítězi rozhodnuto. Dramatické chvíle pokračovali i po zápase, kdy sudí neumožnil vedoucímu mužstva Chrudimi napsat své vyjádření do zápisu a nechtěl mu ani sdělit své jméno (údajně nemá ani rozhodcovskou licenci). Hosté proto podali stížnost na svaz.
Skuteč – Světlá/Ledeč 5:3 (0:1, 2:0, 3:2). Branky vítězů: Vomáčka 3, Bureš, Janeček. Vyrovnaný zápas nevalné úrovně rozhodli zlepšenou hrou od poloviny střetnutí ve svůj prospěch domácí.
Mor. Třebová – Hlinsko 13:3, bližší nehlášeno.
Chrudim – Choceň 1:9 (0:3, 1:4, 0:2). Branka domácích: Kmoníček. Favorit nenechal nic náhodě a jeho výhra je naprosto zasloužená. Ke cti Chrudimi patří alespoň to, že poprvé v letošní sezoně neobdrželi od tohoto soupeře „desítku“. Sestava Chrudimě: Bohuněk, (Dvořák) - Kubelka, Nevečeřal, Javůrek, Slabý - Novotný, Pavelka, Brázda - Kmoníček, Brož, Šikl - Strnad, Nepivoda.

Hlinsko – Skuteč 3:10 (0:6, 1:3, 2:1). Branky vítězů: Vomáčka 3, M. Zoulík a Janeček 2, Veverka, Janovský, Javůrek. Hosté odehráli první třetinu z říše snů a rozhodli v ní zápas. I v dalším průběhu pak měli více ze hry a zaslouženě se dočkali dvouciferné výhry. Sestavy – Hlinsko: nehlášeno. Skuteč: Nešpor (41. Stehno) - Novotný, Veverka, Pražan, Jankovský, M. Zoulík, L. Zoulík, Javůrek, Vomáčka, Bureš, Janeček.

MLADŠÍ ŽÁCI:
Lanškroun – Chrudim 3:4 (0:2, 1:2, 2:0). Branky vítězů: Felcman 2, Pavelka, Formánek. Přestože hosté přijeli jen s deseti hráči, dokázali si v první polovině vypracovat tříbrankový náskok. V závěru domácí mocně finišovali, Chrudimi se ale podařilo s vypětím všech sil cenné vítězství udržet.
Skuteč – Světlá/Ledeč 4:5 (1:3, 2:2, 1:0). Branky domácích: V. Síla 2, J. Síla, Cimburek. Začátek Skutči utekl a za čtyři minuty prohrávala 0:2. Její hra se zlepšila až od 27. minuty, kdy však již byl stav 1:4. Domácí začali náskok stahovat, mohutný tlak v závěru ale alespoň k vyrovnání nevedl.
Sestava Skutče: Dostál - Barták, Cimburek, Florián, J. Síla, V. Síla, Solil, Sýkora, Štěpánek, Topolský, Vařejčko, Žák.
Chrudim – Choceň 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Branka domácích: Malinský. Ani napotřetí se nepodařilo Chrudimi tohoto soupeře porazit. Ve vyrovnaném zápase rozhodovalo střelecké štěstí a um. Sestava Chrudimě: Dosoudil – Brychta, Macháček, Secký, Švadlenka – Rohlík, Chalupník, Toufarová – Malínský, Pavelka, Formánek – Kulhánek, M. Javůrek, Vojtíčko.
Hlinsko – Skuteč odloženo pro velkou nemocnost domácího družstva.

ELÉVOVÉ:
3. třídy: Chrudim – Hlinsko 4:4 (2:0, 1:1, 1:3). Branky: Pavlík 2, Rohlík, Formánek – Vamberský 2, Zvolánek, Adámek. V první třetině měli více ze hry domácí, kteří se také po zásluze ujali dvoubrankového vedení. Postupem času však hosté vyrovnávali hru a v posledním dějství zaslouženě srovnali na konečnou remízu. Sestavy – Chrudim: M. Holub - Kadlc, Švadlenka, Secký, Kopecký - Pirner, Rohlík, Pavelka, Pavlík, Langr, Vojtíčko, Formánek, Holub, Pavlata. Hlinsko: Bříza (Sodomka) - Vamberský, Pospíšil, Dahlberg, Adámek, Kučera, Hamák, Zvolánek, Sekyra, Trögner, Vávra, Kvapil.
PŘÍPRAVKA:
Chrudim – Polička st. 5:4 (Holub 2, Formánek, Vašíček, Pirner), mladší 3:9 (Jirout 2, Smejkal). Chrudim – Pardubice 2 st. 7:10 (Formánek a Pirner 3, Tichý), mladší 5:2 (Vašek 3, Jirout, Kopecký). Hlinsko – Pardubice 2 (jen starší) 12:6. Skuteč – Litomyšl (jen mladší) 4:17.