Představili se ve velkém stylu a jasně zvítězili. Nutno ale přiznat, že soupeř hrající druhou ligu je příliš neprověřil a moc nescházelo, aby odjel s desítkou.

HC Chrudim – NED Hockey Nymburk 9:0 (1:0, 3:0, 5:0)

Po celý zápas si domácí udržovali převahu a když se již po 102 vteřinách hry ujali pohotovou bekhendovou dorážkou M. Babkoviče vedení, vše nasvědčovalo, že by 150 natěšených diváků mohlo vidět střelecké hody.

Na další gól si ale všichni museli počkat až do začátku druhé třetiny, v němž předvedl pěknou samostatnou akci Král. Touto brankou jakoby odčaroval dosavadní kouzlo gólmana Rückla. Hned za minutu ho totiž potřetí překonal Vrdlovec a v polovině utkání zvyšoval po pouhých sedmi sekundách přesilové hry už na 4:0 Bauer. Této brance již přihlížel z pozice ochránce domácí svatyně domácí odchovanec, gólman Filip Ament, který krátce předtím vystřídal promrzlého P. Babkoviče. Pak však střelecký prach Východočechů opět na chvíli zvlhl. Hráči sice soupeře pěkně „motali“ v útočném pásmu, chybělo ale přesnější zakončení.

V úvodu závěrečného dějství se Nymburku naskytla 36 vteřin trvající přesilovka pět na tři, se dvěma jeho střeleckými pokusy si však Ament poradil. A sotva byli Chrudimští v plném počtu, chytře upravil na 5:0 Goiš. Šestý úspěch přidal v 53. minutě Bacovský a o tři minuty později vstřelil „sedmou kuli jako v Sarajevu“ do sítě Rückla Martinka. Když pak v krátkém sledu zvýšili Vrdlovec a Zdráhal na 9:0, domácí fanklub začal vyvolávat desítku. Ta už se ale svěřencům trenéra Rohlíka načepovat nepodařila, zbylo málo času.

Fakta – branky: 23. a 58. Vrdlovec, 2. M. Babkovič, 22. Král, 30. Bauer, 45. Goiš, 53. Bacovský, 57. Martinka, 59. Zdráhal. Rozhodčí: Chlaň – R. Prchal, Hájek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváků: 150.

Sestava HC Chrudim: P. Babkovič (30. Ament) – Kobela, Bauer, Toužimský, Charousek, Zdráhal, Martinka, Vágner, Kuncl – Luštinec, Blažek, Goiš – Fořt, Král, Žák – Morkes, Martinec, M. Babkovič – Kachlík, Vrdlovec, Bacovský.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Přípravná utkání s mužstvy z nižších soutěží bývají někdy problematická, soupeř se leckdy podvědomě podcení. Jsem proto rád, že jsme zápas jasně zvládli a po čase nejistoty, jestli se v Chrudimi bude první liga hrát či ne, se divákům představili v dobrém světle. Samozřejmě ale uznávám, že výhra patří do kategorie lehčích, soupeř nekladl až takový odpor. Bylo na něm vidět, že je na ledě teprve krátce. V poslední třetině jsme stáhli starší a zkušenější hráče, abychom si vyzkoušeli ty, co jsou u nás na testech. A musím říct, že někteří se ukázali ve velmi dobrém světle.“