S takto silným soupeřem si nemůžou Hlinečtí dovolit ztrátu koncentrace ani na vteřinu. Slovan dokázal otočit kruciální vývoj utkání během tří minut. Hned první minuta utkání přinesla šanci domácím, do pásma se prokličkoval Pazourek, zpětnou přihrávkou našel Pelána, ale Galuška byl na místě. Šance se střídaly ve druhé minutě vázla rozehrávka hlineckých obránců a toho využil Nevřela ale i jeho střelu těsně nad ledem Saifr kryl. Ne však další Fibrichovu hned po buly.

Šanci měl i Hron, střela šla hodně nahoru, ale akce v pásmu pokračovala, Dítě se zasekávačkou uvolnil, přihrál Benešovi, ten se dostal před brankáře, překonal ho, ale tyč nepovolila. Domácí dostali z celého svého tlaku nakonec laciný gól, když souboj v rohu kluziště prohrál hlinecký bek a nahozený puk před branku domácích se odrazil od nohy Faltuse podél tyče do branky domácích 0:2. Z domácích v posledních pěti minutách naštěstí spadla nervóza, začali více bruslit a bojovat. Když na trestnou putoval Čikl, domácí zamkli soupeře ve třetině, ale z přesilovky vytěžili jen další tyč. Půl minuty před koncem třetiny byl vyloučen Havel a druhá třetina začala pohromou.

Po třiceti vteřinách, než se domácí stihli rozkoukat, prohrávali již 0:3. Za minutu však vykřesal šanci Velínský, když po vyhraném souboji Chvojkově u mantinelu vybruslil před branku a rychlou střelou nad lapačku Galušky snížil na 1:3. Hlineckým nalila branka sílu a na soupeře se valil jeden útok za druhým. Ve 24. minutě fauloval Schneider Dítě. V přesilové hře nejprve tvrdě pálil Beneš, a pak hned v další kombinaci Dítě přihrál Sobotkovi, který poslal puk přesně pod horní tyč 2:3.

Domácí dále tlačili, Galuškovi vypadla z lapačky střela, puk se kutálel za brankovou čáru, hosté ho však se štěstím stihli vypíchnout. Tlak domácích se stupňoval a v polovině utkání byl korunován vyrovnávací brankou Dítě, která byla ukázkou jeho šikovnosti vykličkoval přes dva hráče z kruhu na kruh a našel skulinu u levé tyče. Ve 32. minutě domácí přečkali další oslabení. Nadále se valil jeden útok za druhým na Galuškovu branku.

Ve 37. minutě se podařilo domácím dokonat obrat 0:3 na 4:3 po akci Pazourka, který bekhendovým lobem nahodil puk na branku a v tlačenici před brankou jej za záda Galušky dostal Pazdera. V dramatickém konci druhé třetiny putovali na trestnou lavici hned tři hráči: za vysokou hůl Rajnoha (2+2), za krosček Havel a za hrubost Dítě. O minutu později fauloval Kolařík, a tak měli domácí nakonec výhodu přesilové hry.

Pokračovala ve třetí třetině a domácí oplatili soupeři stejnou mincí. Po 30 vteřinách hry zvýšili na 5:3 po spolupráci Plachého a Pazourka Finkem, který dostal čistou přihrávku před branku. Tehdy se asi utkání zlomilo. Ve 42. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Dítě a hosté dokázali využít přesilovou hru po akci Hradila s Nevřelou a snížili na 4:5.

Další ránu domácím zasadil ve 44. minutě Pavlovský po přečíslení v obraném pásmu domácích. Domácí se s touto situací jen těžko těžko srovnávali a do toho o další minutu později otočil výsledek ve prospěch hostí Nevřela střelou pod horní tyč zase po vyhrané buly. Pro hosty to byla živá voda. Domácí zřejmě pod vlivem frustrace faulovali ve 48. a ve 49. minutě a to už bylo zlé. Hosté přesilovou hru využili.

Domácí donutili soupeře dvakrát za sebou faulovat, ale nedokázali přesilovou hru 5 na 3 ani potom 5 na 4 využít. A to odvolali brankáře. Ale Langr z vlastního pásma zvýšil na 8:5 pro Moravskou.

HC Horses Hlinsko - HC Slovan Moravská Třebová 5:8 (0:2, 4:1, 1:5).
Branky: 22. Velínský (Chvojka), 26. Sobotka (Dítě), 30. Dítě (Havel), 37. Pazdera (Pazourek), 41. Fink (Plachý) 3. Fibrich (Langr), 10. Faltus (Fibrich), 21. Rajnoha (Pokorný), 43. Duba (Čikl), 44. Pavlovský (Čikl), 45. Nevřela (Hradil), 51. Rajnoha (Čikl), 58. Langr.
Hlinsko: Saifr - Sobotka, Beneš, Fink, Poskočil, Pazdera Pelán, Pazourek, Plachý, Havel, Hron, Dítě, Králíček, Chvojka, Velínský, Zdražil, Brebera.
M. Třebová: Galuška Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Hradil, Bednařík Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Duba, Nevřela, Schneider, Čikl, Janošek, Pavlovský. Vyloučení: 7:8. Přesilovky: 1:3. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Kareš, Barek Bohuněk, Plch. Diváci: 321 (rekord sezóny).

OHLASY PO UTKÁNÍ
Dušan Schweinfurter, trenér Hlinska: „Do utkání jsme vstoupili vlažně a tomu také odpovídala první třetina. Ve druhé třetině se ale kluci zvedli a hráli parádní hokej. Jenže jsme v semifinále a musíme hrát šedesát minut. Jedna třetina je na Moravskou Třebovou málo. Prohráli jsme bitvu, ne však válku.“

Igor Čikl st., trenér Moravské Třebové: „Spokojenost s bodem. Ve druhé třetině jsme nasekali pár chyb. To kluky trochu zlomilo, ale zase se ukázal charakter týmu, že se nepoložili úplně. Doma to budeme chtít potvrdit, za stavu 2:0 na zápasy by se lépe hrálo.“ Radek Chlada