Spokojený je i hlavní organizátor a zároveň vedoucí mužstva HC Chrudim Přemysl Štrup: „Od pondělního rána mi pípají esemesky, v nichž mi zástupci mužstev děkují za krásný turnaj, dokonce píší, že se v životě s takovým průběhem, cenami a organizací ještě nesetkali, že by si z toho mohli i v mnohem větších a známějších klubech brát vzor. Přiznávám se, že mne to moc těší a naplňuje, takže již teď spřádám plány na příští rok a pátý ročník."

Turnaj byl uspořádán pro hráče ročníku narození 2004 a mladší a zúčastnilo se jej osm týmů (šest z České republiky a dva ze Slovenska). Ty si to mezi sebou rozdaly každý s každým na 2 x 18 minut čistého času, přičemž každá třetina se počítala jako jeden zápas a vítěz za ní bral dva body.

Bezkonkurenčním králem se bez sebemenšího zaváhání stalo mužstvo TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, druhý skončil HC Děčín a třetí místo obsadila díky lepšímu skóre Kometa Brno. Domácí borci dokázali vybojovat osm bodů, což jim stačilo na konečnou sedmou příčku. Přesto byl s výkony svých svěřenců Přemysl Štrup spokojený.

„Hráči Svidníka a Chrudimi byli jediní, kteří nehrají žákovskou ligu. A naši kluci rozhodně nezklamali. Sehráli řadu vyrovnaných střetnutí, v nichž remízu nebo porážku o jeden gól považuji za velký úspěch. Těší mne, že došlo ke krásné konfrontaci dvou odlišných vedení mládeže a posílilo to v nás názor, že bychom brzy chtěli z ačít hrát, vzhledem k množství dětí, které tu teď v Chrudimi máme, žákovskou ligu. Jak ukázal i tento turnaj, šikovní hokejisté tu rozhodně jsou."

Pořádání takového turnaje si vyžádalo velké organizační schopnosti i pomoc mnoha dalších dobrovolníků. „V Chrudimi máme s ubytováním dlouhodobé problémy, takže zajistit nocleh pro více jak 200 lidí bylo opravdu hodně náročné. Mužstvo České Lípy dokonce muselo spát v tělocvičně Základní školy U Stadionu, ale jsou u nás už potřetí a dalo by se říct, že jsou na to zvyklí," říká s úsměvem Štrup a pokračuje.

„To ale nebyl jediný zapeklitý oříšek letošního roku, tím dalším bylo stravování. Nakonec nápor více jak tisíce porcí zvládla restaurace Chrudimka, za což jejím zaměstnancům patří obrovský dík. Ale velké poděkování zaslouží i další, jako třeba manažer turnaje Tomáš Langr, správce nádherně vytvořeného a aktualizovaného webu Tomáš Straka, vedení HC Chrudim, město Chrudim a desítky dalších lidí, kteří nám pomáhali.

Samozřejmě zvláštní dík zaslouží rodiče našich dětí, bez kterých bych to rozhodně nedal a třeba některé maminky pomalu neviděly ani jeden zápas, protože měly na starost něco jiného. Zapomenout nesmím ani na sponzory, bez nichž by se turnaj nemohl uskutečnit, a v neposlední řadě pak děkuji své manželce Ladě, která mi nesmírně pomáhala a byla mou pravou rukou."

Závěrem se Štrup zamyslel nad dalším ročníkem. „Můžu odvážně říct, že pátý ročník Chrudim City Cupu příští rok určitě uspořádáme. Již teď je závazně přihlášený tým ze Švýcarska, a můj plán je to tentokráte udělat tak, aby bylo, vzhledem k malému jubileu, co nejvíc e účastníků zahraničních. O turnaj je již teď ohromný zájem, ale bohužel 16 týmů nejsme schopni v našich podmínkách zorganizovat. Takže uvidíme, koho pozveme, ale třeba z Topolčan už mi dvakrát volali, ať s nimi za rok zase počítáme."

Další pěknou stránkou turnaje je navázání spolupráce s mužstvem HC Svidník, tedy zástupcem chrudimského partnerského města. „Oni tam mají ještě kluziště bez střechy a existuje ústní dohoda, že bychom někdy v lednu únoru příštího roku u nich uspořádali takzvaný Winter klassic, to je, že by si starší žáci a jejich rodiče zahráli přátelská utkání pod širým nebe m. Tak se nechme překvapit, jak to dopadne, ale půjdu do toho," uzavřel své povídání Přemysl Štrup.

Konečné pořadí turnaje: 1. Veselí n. L. (28b), 2. Děčín (23b), 3. Kometa Brno (14b), 4. Topolčany (14b), 5. Vimperk (13b), 6. Česká Lípa (12b), 7. Chrudim (8b), 8. Svidník (0b).

Na základě hlasování trenérů byl vyhlášen nejlepším brankářem Samuel Hudaček (HC Svidník), který měl za celý turnaj přes tisíc úspěšných zákroků! Nejlepším obráncem byla vyhlášena Beáta Narovcová (HC Vimperk), nejlepším útočníkem Samuel Hodál (HC Topolčany), nejlepší m hráčem Martin Veroněk (HC Děčín) a nejmladším účastníkem Luka Paliga (HC Svidník).

Vítězem kanadského bodování se pak stal s 30 body (15 gólů + 15 asistencí) Viktor Budík z vítězné Lokomotivy Veselí nad Lužnicí.
Radek Pecina