Fakta – branky a asistence. 7. Šeda (Blažek, Charousek), 14. Kaut (Suchý, Bláha), 32. Šeda (Drtina, Evan), 35. Blažek (Radil) – 13. Káňa (Nahodil, Ostrčil), 24. Nahodil (Káňa, Krätzer), 59. Krätzer (Nahodil, Burian).

Rozhodčí: Petružálek – Čížek, Padevět.

Třetiny: 2:1, 2:1, 0:1

Diváků: 580

Vyloučení: 7:4

Využití: 1:1

Sestavy:

HC Chrudim:

Landsman – Drtina, Evan, Malinský, Charousek, Suchý, Poskočil, Toužimský, P. Mocek – Radil, Blažek, Šeda – Zadina, Semorád, Bláha – Klejna, Kaut, Rákos – Žák, Martinec, Procházka.

Horácká Slavia Třebíč:

Lev – Hrbáček, Gula, Sláma, Ostrčil, Bulička, Koktan – Laš, Dolníček, Burian – Káňa, Nahodil, Krätzer – Přibyl, Zahradník, Čech – Kundela, Ostřížek, Fila.

Domácí trenéři začali utkání s překvapivým tahem, když nejzkušenější lajnu vedenou Tomášem Martincem nasadili až jako čtvrtou v pořadí. A ta si hned při svém prvním střídání vytvořila úvodní šanci zápasu. Po spolupráci s Procházkou pěkně vystřelil právě Martinec, lapačka brankáře Lva ale byla na místě. V šesté minutě měl další příležitost Žák, skóre se ale měnilo až o minutu později, kdy akci Blažka přetavil ve vedoucí gól Šeda. Z vedení se ale Chrudimští radovali jen do 13. minuty, než v přesilové hře srovnal stav utěšenou střelou švihem Káňa. Hned po minutce ale domácí znovu vedli. Suchý načasoval skvělou nahrávku na rozjíždějícího se Kauta, a ten se z brejku nemýlil (2:1). Chvíli poté pak Východočeši přežili stovteřinové oslabení o dva hráče.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Zadiny, Lev ale puk ztečoval na břevno. O chvíli později si strážce třebíčské svatyně poradil i s tečí Rákose. A trest za neproměněné příležitosti přišel vzápětí. Ve 24. minutě využil Nahodil lehké podklouznutí gólmana Landsmana a po objetí branky puk zasunul do sítě – 2:2. V polovině utkání hráli Chrudimští přesilovku, v níž nejprve ještě chytil Lev příležitost Radilovi, o chvíli později ale už kapituloval po pokusu Šedy a ve 35. minutě bylo na zimním stadionu ještě veseleji, když se za přihrávku Radila zpoza branky poděkoval Blažek (4:2). Minutu před koncem druhé dvacetiminutovky se ještě dostával do brejku Rákos, v rozhodujícím okamžiku ale ztratil stabilitu a upadl.

V Závěrečném dějství si domácí bezpečně hlídali nabyté vedení, a když udělal ve 47. minutě hrubku obránce Drtina, vše napravil před Krätzerem Landsman. Ten také o dvě minuty později v oslabení zneškodnil dorážku Dolníčka. Třebíčtí se snažili s výsledkem ještě něco udělat, a to zejména ze dvou po sobě jdoucích přesilových hrách. Chrudim se ale ubránila. V 55. minutě pak potěšil oko diváků Toužimský, když vystřihl na Ostřížkovi ukázkový bodyček. Dvě minuty před koncem byli hosté za aktivitu v poslední třetině přece jen odměněni, na rozdíl jediné branky snížil Krätzer. Na zasloužené výhře Východočechů ale nic nezměnila ani závěrečná power play hostů.

RADEK PECINA