O finálové prohře Chrudimi doma s Chotěboří (3:4) jsme vás informovali aktuálně hned v pondělí, podobně však dopadlo i Hlinsko v boji o třetí místo a porážkou zakončila nevydařenou sezonu i Skuteč.

Utkání o 3. místo – odveta: Hlinsko – Mor. Třebová 3:4 po SN (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0, 0:1).

Branky domácích: Kučera, Batelka, Vondráček.

První vzájemný zápas skončil před týdnem v Moravské Třebové 2:2, a tak měli Hlinečtí v sérii hrané pouze na dva zápasy (doma – venku) vše díky výhodě domácího prostředí ve svých rukách. Jenže začali vlažně, jako by vlastně o nic nešlo.

A toho dokázali Moravskotřebovští brzy využít. Hned ve 2. minutě se ujali vedení a v desáté přidali druhý gól. Teprve pak se Hlinečtí jakoby probudili, přidali, začali hrát srdíčkem a vytvořili si mírnou převahu, vsítit kontaktní branku se jim však podařilo až ve 36. minutě při přesilovce pět na tři.

V poslední dvacetiminutovce plné vylučování a emocí už měli jednoznačně herně navrch, což kořenili otočením stavu na 3:2 (v 55. minutě). Hosté ale nesložili zbraně a bohužel se jim dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat.

Pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak o třetím místě v soutěži musely rozhodnout samostatné nájezdy. A ty Hlinečtí nezvládli. Ani jeden z trojice Kučera, Batelka, Sádovský trestné střílení neproměnil, hosté dali dvě, a tak třetí skončili oni.

Hlinsko: Picek – Vondráček, Zavřel, Kučera, Matějíček – Zdražil, Pánek, Vamberský – Sádovský, Navrátil, Batelka – Petrů, Voda, Teplý.

Skupina o 5. - 10. místo – výsledky posledního kola: Choceň – Skuteč 7:5 (2:1, 4:2, 1:2), Lanškroun – Světlá 4:5 a Litomyšl – Polička 5:2.

5. HC Spartak Polička 15  11  0  0   4 76: 52  33
6. TJ Lanškroun 15   8  1   1   5 78: 59  27
7. HC Litomyšl 15    7  1  0   7 64: 72  23
8. HC Skuteč 15   6  1  0   8 77: 64  20
9. HC Spartak Choceň 15   6  0  1   8 63: 83  19
10. HC Světlá n.S. 15   4  0  1 10 57: 85  13