Litomyšl - Skuteč 3:4 po SN (1:0, 0:2, 2:1 0:0, 0:1)

Branky: 9. a 47. Voříšek, 46. Pakosta 38. a 54. Vařejčko, 39. Zoulík, rozhod. nájezd Sahula.

Domácí se ujali vedení v polovině první třetiny po chybě brankáře Dostála. Ten ale svoji minelu napravil ještě do přestávky, když zneškodnil Večeřovi trestné střílení. Stav se poté měnil až v samém závěru druhého dějství, kdy hosté během minuty Vařejčkem a Zoulíkem dokonale otočili výsledek. Úvod třetí periody začal bitkou, ze které vyšel kapitán Skutče Bureš s trestem 5 minut + OK. V přesilové hře se podařilo Litomyšli vyrovnat a chvíli nato dokonce zajistil Voříšek domácím vedení 3:2. V 54. minutě ale také hosté využili početní výhody a zápas šel do prodloužení. V něm již žádná branka nepadla, a tak o bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy. Zatímco Litomyšl neproměnila ani jeden, v první sérii Sahula a ve třetí Zoulík rozhodli o výhře Skutče.

Sestava HC Skuteč: Dostál (od 30. Pelc) D. Barták, M. Barták, Bouška, Bureš, Cimburek, Florián, Javůrek, Kryl, Lenoch, Pražan, Sahula, Síla, Vařejčko, Zoulík, Žák.

Mor. Třebová - Hlinsko 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Utkání mělo jednoznačný průběh, když Hlinečtí nestačili na domácí hokejisty po fyzické stránce. I přes prohru ale odevzdali svoje maximum.

Sestava HC Hlinsko: Sodomka Kovárník, J. Bouška, T. Bouška, Menc, Vávra, Trögner,Vaníček, Sedlák, Dvořák, Kábele, Kučera, Pilný.

TABULKA skupiny Západ

1.Chotěboř 17 14 1 0 2 93:42 44

2. Skuteč 17 10 1 1 5 74:50 33

3. Pelhřimov 16 5 0 1 10 71:66 16

4. Hlinsko 17 5 0 1 11 42: 97 16

5. Světlá n.S. 19 3 2 0 14 51:98 13

Tento víkend čekají na oba celky dvě kola. Již zítra, tj. v pátek 16. ledna, hosti Skuteč Moravskou Třebovou (od 19:30), Hlinsko pak přivítá Lanškroun v sobotu 17.1. od 20:00 hodin. V neděli zajíždí Skutečští do Lanškrouna a Hlinečtí do Poličky. (rp)