Důležitý úspěšný vstup do baráže o první ligu mají za sebou místní hokejisté, kteří zdolali vítěze druholigové skupiny Východ Salith Šumperk 7:4.

Východočeši vedli v polovině zápasu již šestibrankovým rozdílem, ale Draci poté vystrčili drápky a dotáhli na 6:4. Více se jim zápas zdramatizovat nepodařilo, naopak domácí v závěru pečetili výsledek při dvojnásobné početní převaze.

„Hráli jsme po měsíční pauze a i kvůli tomu jsme chtěli na soupeře vlétnout a dostat se do tempa, což se nám podařilo. První třetina byla z naší strany výborná, ale ve druhé to bylo již naprosto vyrovnané. Několikrát jsem si chtěl vzít oddechový čas, jelikož se hosté dostávali do tlaku. My jsme však přidali další góly, skoro všechno jsme proměnili, ale hra tomu neodpovídala. Třetí dějství byla divočina, zavinili jsme si to sami zbytečným vylučováním. S těmi aktéry si to budu muset vyřídit. Je to pro nás varování pro příští zápasy,“ hodnotil premiérový zápas baráže chrudimský trenér Pavel Rohlík.

Již v sobotu od 17 hodin čeká jeho svěřence další duel proti prvoligovému kolegovi Písku. Ten na úvod baráže doma nečekaně prohrál s Jindřichovým Hradcem 2:4, o to více bude určitě usilovat o nápravu reputace. Pro diváka slibuje zápas pořádné drama.

I. liga, semifinále play off, 4. zápas: Jihlava – Chomutov 3:4 po sam. náj. Konečný stav série: 0:4. Baráž – 1. kolo: Chrudim – Šumperk 7:4 (3:0, 3:2, 1:2). Branky a nahrávky: 4. Nahodil, 10. Mocek (Nahodil, Žák), 19. Fořt (Kaut, Král), 29. Mocek (Nahodil, Goiš), 29. Semorád, 34. Mocek (Semorád, Nahodil), 60. Král (Nahodil, Toužimský) - 36. Ambruz (Holík, Hulva), 40. Červenka (Holík), 47. Červenka (Haas, Novosad), 53. Meluzín (Sedlák, Holík). Písek – Jindřichův Hradec 2:4.
2. kolo – sobota, 17.00: Chrudim – Písek, Šumperk - Most.