V úvodu Hanáci několikrát zahrozili, ale paradoxně v 11. minutě při vlastní početní výhodě jim vypíchl puk Kolář a následné sólo bezpečně proměnil Martinec – 1:0. O tři minuty později se při závaru u olomoucké svatyně zranil její strážce Sedlář a musel ho nahradit Žigárdy.

V polovině utkání našel Bělohlávek obránce Suchého a ten nádherným blafákem přidal druhý gól. Hostům se podařilo korigovat na 2:1 ve 35. minutě Bordowskim při přesilovce. Olomoučané poté pochopitelně ožili a dvakrát zachránila domácího gólmana Růžičku tyč. Ve 48. minutě ovšem Růžička předvedl famózní zákrok, když semaforem vystihl Ministrovo trestné střílení. V 52. minutě však už byl bezmocný proti dvojnásobné dorážce Řípy – 2:2.

Nováček si ovšem nechtěl nechat proklouznout výhru mezi prsty. V 56. minutě vypíchl puk soupeři Semorád a při brejku trefil přesně horní růžek olomoucké brány – 3:2. Po oddechovém čase se trenéři Olomouce odhodlali hrát posledních 100 vteřin power play, ale nadšeně bojující domácí cennou výhru udrželi.

Fakta – branky a asistence: 11. Martinec (Kolář), 31. Suchý (Bělohlávek), 56. Semorád – 35. Bordowski (Čuřík), 52. Řípa (Kudělka). Rozhodčí: Pešina – Beneš, T. Prchal. Vyloučení: 9:6, navíc Šafařík (CR) 10 OT. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 780. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. HC Chrudim: Růžička – Toužimský, Kolář – Vyskočil, Kuncl – Suchý, Šafařík – Daňo, Fejgl – Stavenský, Martinec, Šeda – Semorád, Král, Žák – Zadina, Beránek, Bělohlávek – Bláha, Zohorna, Pospíšil. HC Olomouc: Sedlář (14. Žigárdy) – Kudělka, Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek – Ondrůšek, Zbořil, Kříž – Vyrůbalík, Sakrajda, Nedbálek – Ostrčil, Vlk, Bartoň – Bordowski, Žajgla.