Šlágrem kola, celkově osmadvacátého, bude bezesporu souboj obou lídrů tabulek: 1.HC DAG Rokycany (Západ 64bodů)– 1.HC Chrudim (Střed 66bodů). Rokycany působí po delší době opět ve II. lize, když před sezonou odkoupily druholigovou licenci od Strakonic. Dnešnímu soupeři Východočechů se podařilo přetáhnout celou řadu hokejistů zKlatov a idíky tomu vybudovat velice kvalitnítým.

Premiérová konfrontace se skupinou Střed se Rokycanům vydařila– vJindřichově Hraci 6:3. Doma proti Benešovu DAG rozhodl až poslední třetinou ovítězství 7:3. Do Velkého Meziříčí jeli Rokycanští 480km pro tři body (4:3) a udrželi desetizápasovou neporazitelnost. Vdomácím utkání sTáborem (3:1) nepříznivý vývoj nesrazil DAG na kolena, dokázal výsledek otočit a při power play hostů Pavlis pečetil do opuštěné branky. Vpátém prolínacím klání ani Milevsko nedokázalo zastavit rozjeté Rokycany, které si vprostřední dvacetiminutovce vybudovaly po hrubých chybách soupeře tříbrankový náskok, jež se stal základem pro vítězství6:1.

Chrudimští vnadstavbové části sice vúvodním kole proti pražské Kobře ztratili bodík za vítězství 2:1 vprodloužení, ale vdalších zápasech vždy uspěli za tři body. Díky také nečekanému klopýtnutí Benátek doma sJabloncem (1:4) se drží na výsluní jak tabulky skupiny Střed, tak celkové, čímž tak vévodí 24člennému pelotonu druholigových týmů, ve kterém je špice bodově „našlapaná“: 1.Chrudim 66, 2.Benátky 65, 3.Rokycany 64.

Novic vdresu HC Chrudim, obránce Tomáš Vyskočil (na hostování zVrchlabí), měl podíl na poslední výhře sKláštercem (3:1). Potvrdil naprosto zasloužené vítězství svého nového týmu (Chrudimští ze třinácti přesilovek proměnili pouze tu první a zde je jistě rezerva) a zároveň varuje před zbytečným vylučováním. Souhlasí, že skupina Západ je oproti Středu oněco slabší. Západ byl bodově úspěšnější pouze vpremiéře (20:15), další kola vyzněla jasně pro skupinu Střed (22:14, 21:14, 26:10 a 22:10).

Iproto Tomáš vyskočil věří, že iutkání vRokycanech bude vítězné. „Jsem si vědom, že Západočeši mají kvalitní kádr, který prověří naši formu před play off, a to je před rozhodující fází sezony jen dobře. Na ledě soupeřů se nám daří, tak všichni doufáme ve vítězný návrat,“ říká zkušený obránce.

(dom)