Hokejový meziokresní přebor pokračoval čtyřmi zápasy šestého kola, navíc se odehrála předehrávka dvou tříbodových týmů z chvostu tabulky. Chrudimský sobotní zápas Bítovany – Čankovice sledoval Zdeněk Langr, otec Tomáše, kanonýra HC Bítovany: „Tomáš hned ráno odlétá na týden s týmem bývalých hokejistů na turnaj do Dubaje – konkrétně do Abu Dabi. Na mezinárodním turnaji český výběr startuje už třetím rokem.“ Jiří Jakeš chválil svůj bývalý tým České Bělé. Corbin Butcher se v týmu Vysmátých zmijí dobře zabydluje. Brankář Dušan Salfický pomohl Amatu k dalšímu bodovému zisku.

HC SDH Kostelec – HC Jiskra Skuteč 5:8 (0:3, 2:3, 3:2). Branky: Pišček 2, Tlapák 2, Mezírek – Jan Vrána 2, Michal Vrána 2, Urban 2, Pitra, Opletal. Rozhodčí: Javůrek (sám). Vyloučení: 3:2. Ve slušně hraném zápase získala favorizovaná Jiskra náskok v úvodní části, pak se již hrála vyrovnaná partie, která však k žádnému překvapení nevedla.

HC Road Cafe Pardubice – HC Sokol Česká Bělá 1:7 (0:2, 1:4, 0:1). Branky: Tomášek – Machota 2, Kubát 2, Hlaváč, Zvolánek, Mečiar. Rozhodčí: Schaffer – Pošvář. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Sokolové se na chrudimském stadionu představili letos poprvé a překvapili rychlým hokejem, obětavostí, častou střelbou a dobrým bráněním. Přehrávali soupeře, který až za stavu 0:5 vstřelil čestný úspěch. Snaha „Roudka“ s výsledkem něco udělat v závěrečné části byla zřejmá, ale s koncovkou to bylo špatné. Při jejich tlaku na branku České Bělé ujel Jan Mečiar a výsledek zpečetil sedmým gólem vítězů. Utkání sledoval Jiří Jakeš, který před pěti lety skončil u mužstva České Bělé a „veslo“ předal Luboši Petrovi: „První dvě třetiny byly z naší strany dobré, teď už se jen zápas dohrává, kluci do toho nejdou, už tolik nebruslí, mají nahráno.“

ZH Pardubice – HC Vysmátý zmije Pardubice 8:5 (2:1, 2:2, 4:2). Branky: Fousek 3, Sodomka 2, Čermák 2, Musil – Butcher 3, Ecler, Petružálek. Rozhodčí: Schaffer – Pošvám. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách z důvodu nemocí a zranění, což mělo vliv na úroveň zápasu. Hosté šli sice do vedení, ale favorit do konce třetiny otočil vedení na svoji stranu. Když ZH využila přesilovku k vedení 3:1, začaly padat góly a v krátkém sledu to bylo 4:3. S tímto stavem vstoupila obě mužstva do závěrečné části. ZH pak ještě přidala gól z další přesilovky, při solabení, utekla až na 8:4, ale poslední slovo patřilo střelci hattricku – Corbinu Butcherovi, který se po příchodu z USA v týmu Zmijí dobře „zabydluje“.

HC Bítovany – AHC Čankovice 14:2 (5:0, 5:0, 4:2). Branky: Langr 6, Polák 2, Robert Formánek 2, Zdeněk Formánek, Mihulka, Nevšímal, Zavoral – Hromádko, Havelka. Rozhodčí: Rulíček – Schaffer. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Již v páté minutě na ukazateli skóre svítil stav 3:0. O rychlé vedení se postarali tři ještě nedávní hokejisté chrudimského HC jmenovitě Tomáš Langr, Jiří Polák a Zdeněk Formánek. V jednoznačné první třetině hosté vážněji neohrozili branku Bítovan. Kanonáda vítězů pokračovala i ve druhém dějství, Čankovice ani tentokrát nedokázaly překonat brankáře Tomáše Straku. Zápas ztratil sportovní charakter a teprve když Bítovany zvolnily tempo, podařilo se soupeři vstřelit dva góly.

Předehrávka 7. kola:

HC Amat Pardubice – HC SDH Kostelec 7:1 (1:1, 4:0, 2:0). Branky: Pravec 3, Tomiška 2, Müller, Lukošík – Dynter. Rozhodčí: Kopecký – Rulíček. Po první třetině, kdy byla vyrovnaná hra, přišla chvíle Amatu a několika přesnými trefami se dostal do jasného vedení, které už udržel. Za Amat nastoupil poprvé brankář Dušan Salfický (loni držel Čankovice) a svým výborným výkonem mužstvo podržel.

Další program: Sedmé kolo: Jezbořice volno. Čankovice – Torpedo (SKU 15. 11. ve 20), Vysmátý zmije – Bítovany (CHR 19. 11. v 18.30), Česká Bělá – ZH Pardubice (HLI 19. 11. v 17), Skuteč – Road Cafe (SKU 19. 11. v 19.30) a předehrávka osmého kola: Jezbořice – Čankovice (SKU 20. 11. ve 20).