HC Chrudim – HC Vrchlabí 1:2

Tradiční derby začalo oboustranně opatrně a v úvodu nabídlo minimum šancí. Do vedení se Chrudimští dostali ve 13. minutě v přesilové hře, když Charouskovu střelu od modré přesně tečoval Semorád – 1:0. Po chvíli hrálo Vrchlabí téměř celé dvě minuty přesilovku 5 na 3, ale střely Chatrnúcha a Pácala brankář Růžička vyrazil.

Střední část začali hostí přesilovkou, ale nebezpečná dorážka Gengela změnu skóre nepřinesla. Postupem času však získávalo Vrchlabí mírnou převahu, šance se ale rodily pouze náhodně. Ve 35. minutě ještě v jasné pozici odmítl vyrovnání Andres.

Pozorný Růžička držel čisté konto do 46. minuty, než jej po deseti vteřinách přesilové hry pohotově překonal Andres. Gól nalil hráčům z Krkonoš krev do žil a hned za 94 vteřin otočili skóre nechytatelnou střelou švihem do šibenice Tvrdem. Domácí se snažili alespoň o vyrovnání, soupeř ale pozorně bránil a do vážnější příležitosti Chrudimské nepustil. Sám naopak hrozil z rychlých protiútoků. Na výsledku nic nezměila ani půlminutová power play domácích.

Fakta – branky a asistence: 13. Semorád (Charousek, J. Šeda) – 46. Andres (Gengel), 48. Tvrdek (Beck, Filip). Rozhodčí: Florian – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:71:1. Využití: 1:1. Diváci: 715. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:2. HC Chrudim: Růžička – Toužimský, Vágner, Charousek, P. Mocek, D. Mocek, Malinský (41. Suchý) – Bláha, Martinec, Žák – J. Šeda, Blažek, Semorád (41. Bělohlávek)- Slovák, Král, Procházka. HC Vrchlabí: Ševčík – Chatrnúch, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Matějíček – Tvrdek, Filip, Beck – Konečný, Hubáček, Mikšovský – Andres. Čaloun, Gengel – Urban, Zíma, Rusnák.