Pardubický B tým oslavil po zranění důležitý článek základní sestavy Daniel Rákos a svěřenci trenéra Jirků chtěli i s ním bodovat. Východočeši měli lepší vstup do utkání, ale zádnou z velikých šancí nedokázali proměnit. A tak se jako první prosadili hosté v 11. minutě, když se radoval z úspěšného zakončení Tomáš Drtil. Ve druhé třetině vyšly snahy domácích hokejistů už lépe. Ondřej Chabada se ve 35. minutě postaral o vyrovnání. Pardubický obránce si pro puk dojel až do hlouby útočného pásma a téměř z nulového úhlu srovnal. 

Pardubičtí fanoušci mají hlasité hlasivky, nejen při povzbuzování svého Dynama.
Glosa: Pozdě, ale přece. Fanoušci přiměli vedení Dynama nestrčit hlavu do písku

V úvodu třetího dějství mohl otočit vývoj duelu ve prospěch Dynama Žalčík, dostal přihrávku na levou stranu a mohl zakončovat do odkryté části branky, ale nezakončil ideálně. 

Dvě minuty před koncem prodloužení dostaly Pardubice dobrou příležitost rozseknout duel ve svůj prospěch a získat druhý bod. Při přesilovce čtyři na tři si vypracovali několik střeleckých příležitostí, gólman Pavelka ale podržel svůj tým a Prostějov se ubránil. V samostatných nájezdech se prosadili pouze Jestřábi díky Doležalovi s Haškem, získali tak druhý bonusový bod.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Zápas hodnotím pozitivně, bod se soupeřem jako je Prostějov je hodně cenný, protože je to kvalitní mužstvo. Na druhou stranu si myslím, že jsme první a druhou třetinu měli více ze hry, byli jsme aktivnější. Bohužel zejména první třetina pro nás dopadla špatně, soupeř se z ojedinělé šance dostal do vedení a my ty své neproměnili. Ve třetí třetině za vyrovnaného stavu byl trošičku lepší soupeř, malinko jsme se báli o výsledek a body, které potřebujeme. Nakonec si myslím, že bod byl nakonec spravedlivý. Škoda, že jsme v prodloužení neproměnili přesilovku, protože si myslím, že by asi bylo fér, kdyby se druhý bod přiklonil na naši stranu. Ale bohužel zápas došel do nájezdů, kde už je to loterie a druhý bod si odváží soupeř. Ale pro nás důležitý bod a budeme se chystat na další utkání. Takhle když budeme hrát v tomto stylu a směru, tak věřím, že budeme získávat body pravidelně.“

Trenérské rošády nekončí

Dynamo B již před zápasem oznámilo konec dalšího trenéra. Nejprve skončil Václav Varaďa s Alešem Krátoškou, což překvapilo dost pardubických fanoušků. Teď končí i jeden z členů rezervního týmu. Svoji cestu na východě Čech končí asistent trenéra Jiří Malinský. 

Václav Varaďa je posledním vyhozeným trenérem Pardubic. Z klubu odchází s prvenstvím toho, že byl odejit, když jeho tým byl průběžně na druhém místě tabulky.
Lavička Dynama je prokletá. Za tucet sezon sedmnáct výměn hlavních trenérů

Jiří Malinský je pardubickým odchovancem, na východě Čech také odstartoval svou úspěšnou kariéru v seniorském hokeji a v sezoně 1993/1994 získal s Pardubicemi stříbrnou medaili. V předchozích dvou sezonách působil aktuálně dvaapadesátiletý kouč jako hlavní trenér u pardubické juniorky a před aktuálním ročníkem se přesunul zpět do seniorského hokeje v pozici asistenta trenéra Dynama B.

Hokejisty B týmu Pardubic nadále povede Tomáš Jirků a jeho asistentem zůstává Jan Starý.