HC Dynamo Pardubice - Banes Motor České Budějovice 7:2 (2:0, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Vondráček (Mandát), 13. Zohorna (R. Kousal), 26. Sedlák (Říčka, Radil), 28. Košťálek, 32. Poulíček (D. Musil), 38. Sedlák (D. Musil, T. Dvořák), 54. Mandát (T. Dvořák, Košťálek) – 32. Pýcha (Kondelík), 40. Ordoš (Gulaš, Pech). Rozhodčí: Hradil, Kika – Axman, Blažek. Diváci: 10194. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Kolář, Vála, Švec – Hyka, Sedlák, Pánik – Radil, Zohorna, R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát. Banes Motor České Budějovice: Strmeň (28. Hrachovina) – Hovorka, Gulaši, Pýcha, Kachyňa, Vráblík, Štencel, Štich – Gulaš, Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, D. Simon – Valský, Pech, Kubík – Vopelka, Koláček, Toman.

Samotné střetnutí s Motorem mělo jasný vývoj. Nejprve se prosadil Tomáš Vondráček, který zasunul puk do téměř odkryté klece po přihrávce od Mandáta. Na druhou trefu se také dlouho nečekalo, když důraz ukázal před brankou hostů Tomáš Zohorna.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější hosté, ale veškeré snahy přerušil při přesilové hře Lukáš Sedlák a na něj hned vzápětí navázal čtvrtou brankou Jan Koštálek. To byla také poslední obdržená branka pro brankáře Jana Strmeně, kterého nahradil Dominik Hrachovina. Výměna ale moc hostům nepomohla a ve zbytku druhého dějství se Pardubice ještě dvakrát prosadily. Dvě úspěšné trefy však zaznamenaly i České Budějovice, které tak snížily na 2:6.

Dlouhou dobu vše nasvědčovalo, že se situace ve třetí třetině uklidní. Dlouho tomu tak bylo, ale domácí fanoušky nakonec potěšil Jan Mandát, který si šikovně vyjel a střelou mezi betony propálil Hrachovinu - 7:2. Následně si Dynamo udrželo již pohodlné vítězství a mohlo tak oslavit nejen získání Poháru Jaroslava Pouzara, ale také překonání extraligového rekordu v celkovém počtu zisku bodů. Pardubice zakončily základní část se ziskem 121 bodů, což je o tři víc než měl Liberec.