Ano, Dynamo natáhlo vítěznou sérii na pět utkání. Pro zajímavost: nový kapitán Patrik Poulíček ještě v této roli neprohrál. Nutno ale poznamenat ještě jeden důležitý fakt. Ona je to už druhá taková série od konce listopadu, kdy zaznamenalo dokonce sedm výher v řadě.

Suma sumárum Králova „šlechta“ z posledních šestnácti zápasů zapsala plných třináct výher, z toho tři v prodloužení a jednu po penaltové loterii. Z těch tří nezdarů si odnesla jeden bod. To je nějakých šestatřicet bodů. Krásných šestatřicet bodů… Za necelé dva měsíce. Za měsíce, kdy se rozhoduje o tom, kdo se kam po skončení základní části zařadí.

V případě Pardubic nemá cenu polemizovat. Dynamo nebude chybět mezi nejlepším kvartetem, které přímo postoupí do čtvrtfinále.

V tuto chvíli má totiž náskok šestnácti bodů na páté Vítkovice. Pravda tým z Ostravy má zápas k dobru. A když už jsme u nerovnovážných počtů, tak pardubičtí hokejisté mají zápas k dobru na druhého v pořadí. Tím pádem i druhou příčku na dohled. Optimisté mohou mířit ještě výše. Za osmi body se totiž odráží lesk Prezidentského poháru, na který si kromě Hradce Králové dělá zálusk také Třinec.

Ideální možnost vynulovat ztrátu na Hradec mají pardubické "hokejky" ve středu, kdy přivítají od 17 hodin v enteria areně Olomouc.

Konečně první gól zápasu

Pardubičtí hokejisté sice měli před utkáním se Zlínem čtyři výhry v kuse, ale pokaždé v těch vítězných zápasech inkasovali jako první. Veškeré pochybnosti však po minutě utnul Camarův lišácký gól. „Věděli jsme, že nám poslední zápasy vstupy příliš nevycházely, takže jsme se na to zaměřili. A naštěstí to bylo dobré,“ okomentoval utkání pardubický bek Jan Zdráhal.