Jestliže poslední duel hradeckých hokejistů na ledě Liberce přinesl spoustu emocí, tak ten páteční doma se Spartou to ještě posunul o level výš. Na ledě se pořádně jiskřilo, hráči obou týmů po sobě pořádně šli.

Vedle strkanic, tvrdých střetů a bitek ale padaly i branky. Úspěšnější byla nakonec opět Sparta, která si odvezla dvoubodové vítězství v prodloužení. Lvi jí tak nedokázali oplatit dva týdny starý potupný debakl 3:8 rovněž ze své haly.

Východočeši ještě krátce před koncem vedli 2:1, Sparta poté skóre otočila. Produktivní Pavlík stihl srovnat, ale konečné slovo měli hosté.

Tvrdý boj. Hradečtí hokejisté (v bílém) nezvládli vyhrocené utkání pod Ještědem, kde prohráli 1:2.
Liberecké prokletí trvá. Lvi neudrželi vedení a propásli šanci přiblížit se čelu

Martincův výběr se ale nemá za co stydět, hráči tentokrát předvedli mnohem lepší výkon než ve středečním zápase v Liberci.

„Kluci k tomu přistoupili velice dobře, úplně rozdílně oproti předchozím duelům, což bylo vidět na pohybu i v soubojích. Pomohli jsme si v přesilovkách. Udělali jsme i chyby, ale jsem rád, že jsme to po gólu na 2:3 nezabalili a v power-play vyrovnali. Bohužel v prodloužení jsme to nezvládli, Sparta byla šťastnější. Přestože jsme prohráli, nemám z toho špatný pocit,“ řekl Ladislav Čihák, asistent trenéra Mountfieldu.

Hradec nastoupil ve speciálních žlutých dresech, které byly původně přichystané na duel pod širým nebem, jenž se měl hrát ve Špindlu. Jelikož ovšem byla tahle akce nedávno zrušena, proti Pražanům je Východočeši využili v domácí ČPP Aréně.

Hradec Králové – Sparta Praha 3:4p

Fakta – branky a nahrávky: 17. F. Pavlík (Lev, Oksanen), 32. Lev (F. Pavlík), 59. F. Pavlík (Blain, Oksanen) – 30. T. Pavelka (Chlapík, J. Konečný), 56. R. Horák (Sobotka, Chlapík), 57. J. Konečný (M. Forman), 63. Chlapík (A. Polášek, E. Thorell). Rozhodčí: Pešina, Obadal – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet). Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 – 0:1.
Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lalancette, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Miškář, Lev, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Pajer.
HC Sparta Praha: Salák – Matuškin, M. Jandus, A. Polášek, Mikliš, Radek Jeřábek, T. Pavelka – Buchtele, Sobotka, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík – M. Forman, J. Konečný, Z. Doležal – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.