Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Euforie v Pardubicích! Sparta opět zničena

Pardubice - Hokejisté HC Eaton Pardubice porazili pražský celek počtvrté v sezoně stejným skóre 3:2.

18.1.2010 2

Pardubice - Sparta 3:2Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Počtvrté v sezoně Pardubice srazily odvěkého rivala z hlavního města. A počtvrté stejným výsledkem 3:2! V základní části se to Východočechům povedlo poprvé od mistrovského ročníku 1972/73. Tehdy si také Sparta na partu okolo Vladimíra Martince ani jednou nepřišla.

Eaton se díky zisku tří bodů dotáhl na vedoucí Plzeň už na rozdíl pouhého bodu. Stejně je na tom i Zlín.

Báječná kulisa, téměř vyprodaná ČEZ Arena a nádherné akce. Extraliga se po nedělní blyštivé show v Pardubicích může pyšnit. Na tuhle bitvu se vyplatilo přijít.

Vše odstartoval šikovný Kratěna, jenž už 6. minutě otřel o tyč Haškovy klece svoji střelu a hosté vedli. Jenže Eaton bleskurychle otočil vývoj zápasu. Už o dvě minuty později předložil v přesilové Starý luxusní nabídku Nakládalovi, který stejně jako Kratěna odrazem o tyč srovnal. Pak předvedl svůj talent junior Kousal. Po buly si vzal puk, stahivačkou si udělal srandu z Bolfa a přidal druhý gól. Sparta ještě dokázala srovnat. Chytrou přihrávku Látala s přehledem zužitkoval obránce Gulaši.

Zápas gradoval a měl i grandiózní rozuzlení. Koukalova trojka úžasně vykombinovala

hostující obranu a mozek formace z voleje napálil do sítě další Starého dáreček. Spartě nepomohla ani více než dvouminutová power play. „Jsem rád, především za náš výkon. Po dvou porážkách jsme si potřebovali vrátit sebevědomí. Bylo to jedné brance, která přišla po skvělé akci naší druhé řady. Byla to ukázková kombinace. Zbytek zápasu jsme sehráli v euforii,“ uvedl pardubický trenér Václav Sýkora.

Jeho protějšek Miloš Holaň už tak spokojený nebyl. „Hráli jsme celkem vyrovnanou partii. Zápas jsme si prohráli v 51. minutě po taktické chybě, kdy jsme dostali gól do prázdné branky.

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Sparta začala líp než my, byla agresivnější, vyhrával osobní souboje a dostala se do vedení. Řekl bych, že jsme tyto atributy srovnali, podařilo se nám přetočit výsledek dvěma rychlými góly. V druhé třetině Sparta vytěžila z minima maximum. Cením si toho, že to mužstvo nesrazilo, spíš nakoplo. Náš výkon gradoval ve třetí třetině. Bylo to jedné brance, která přišla z naší strany po perfektní akci naší druhé řady. Sehrála to přímo ukázkově. Zbytek zápasu jsme hráli v euforii.“
Miloš Holaň (Sparta Praha): „Začali jsme velice dobře, hodně aktivně. Dokonce se nám povedlo dát gól, ale pak jsme propadli ve hře. Byli jsme slabí v osobních soubojích. Pardubice nás zatlačily, vlétly na nás, byly důrazné. Jinak si myslím, že jsme hráli celkem vyrovnanou partii, jenže po taktické hrubce jsme zápas prohráli, kdy nás domácí rozebrali a dali gól prakticky do prázdné brány. Dvě minuty jsme hráli bez brankáře, ale kromě jedné střely jsme se k ničemu nedostali.“

Pardubice - Sparta 3:2

Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0

Muž zápasu: Starý Jan

Fakta – branky a nahrávky: 8. Nakládal (Starý, Koukal), 9. Kousal, 51. Koukal (Kolář, Starý) – 6. Kratěna (Výborný), 26. Gulaši (Látal)
Rozhodčí: Jebavý, Souček – Charvát, Kalivoda
Vyloučení: 4:8