Loni „stříbrný“ tým Jezbořic se blýskl vysokým vítězstvím. Volno potkalo Orly Chrudim, kteří v předehrávce 4. kola smetly v závěrečné dvacetiminutovce dosud neporažené Torpedo!

HC Torpedo Pardubice – ZH Pardubice 11:5 (3:0, 3:3, 5:2). Branky: Tomáš Tichý 3, Kučera 2, Paleček 2, Komárek 2, Navrátil, Kmošek – Sodomka 2, Pokorný, Evžen Musil, Fousek. Rozhodčí: Kolář – Kopecký. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Torpedo šlo do čtyřbrankového vedení, na první gól ZH přišla vzápětí dvojitá odpověď a za stavu 6:1 se začaly dít věci. V závěru druhé a v úvodu třetí třetiny loňský šampión čtyřmi góly zápas zdramatizoval na 6:5. Drtivému finiši Torpeda však nestačil čelit, když fyzicky odpadl.

HC Jezbořice – HC Road Cafe Pardubice 22:1 (8:0, 6:0, 8:1). Branky: Kněžour 5, Poloprudský 4, Janovský 4, Rusiňák 3, Chmelař 3, Hrubeš 2, Beránek – Vilím. Rozhodčí: Pošvář – D. Teplý. Bez vyloučení! „Domácí“ tým obsadil poprvé dle směrnic OSLH na chrudimském ledě svého zástupce na trestnou lavici, který jak po zápase uvedl, byl bez práce a navíc viděl nudný, jednostranný hokej, ve kterém čestný úspěch zaznamenal oslabený hostující tým až za stavu 15:0.

AHC Čankovice – HC SDH Kostelec 6:4 (1:1, 3:3, 2:0). Branky: Havlíček 2, Meduna, Chmelík, Kostkan, Salava – Pražák 2, Stejskal, Kotajný. Rozhodčí: Jiří a Matěj Javůrkové. Vyloučení: 8:8, navíc Tlapák (K) 10 OT. Bez využití. Dvě třetiny přinesly vyrovnaný duel, ve kterém rozhodnutí padlo až v závěrečné části, kdy Čankovice rozhodly o svém vítězství.

HC Vysmátý zmije Pardubice – HC Amat Pardubice 0:5 kontumačně. Vysmátý zmije na poslední zápas chtěly odvolat pondělní utkání ve Skutči, a to pro nedostatek hráčů.

HC Sokol Česká Bělá – HC Jiskra Skuteč 5:6 SN (2:2, 1:2, 2:1 – 0:1). Branky: Cinegr 2, Machota, Hlaváč, Krejdl - Kusý, Vrána Jan, Pražan, Vajmar, Talácko, rozhodující nájezd Bureš. Rozhodčí: Ježek – Havel.Vyloučení 4:4. Bez využití. Tento souboj na hlineckém ledě přinesl vyrovnaný a pro diváky atraktivní hokej (0:1, 1:2, 3:3). Akce se střídaly, gólmani na obou stranách přispěli k tomu, že po šedesáti minutách se skóre zastavilo na nerozhodném stavu 5:5. V samostatných nájezdech uspěl jediný střelec, a tím byl Bureš, který zařídil Skutečským bod na víc.

Předehrávka 4. kola: HC Orli Chrudim – HC Torpedo Pardubice 11:2 (2:1, 2:1, 7:0). Branky: Musil 3, Langr 2, Škvrně 2, Strnad 2, Formánek, Brázda – Kmošek, Jiruška. Rozhodčí: Jiří a Matěj Javůrkovi. Vyloučení: 11:4. Využití: 1:1. Vyrovnaný souboj v úvodních dvou třetinách rozhodli pro sebe Chrudimští, kteří ve 40. minutě utekli na 4:2. Dosud dvakrát úspěšné Torpedo nestačilo v závěrečném dějství na „tajfun“ vítězů.