Místním prvoligovým hokejistům se vstup do druhé poloviny základní části nadmíru vydařil. V sobotu totiž vyhráli po dobrém výkonu v Benátkách nad Jizerou 4:1 a po čtyřech porážkách v řadě se konečně zase radovali z vítězství. Poprvé u toho byla nová trenérská dvojice Pavel Rohlík a Jiří Seidl.
Chrudimští odjížděli k utkání s jednoznačným cílem přerušit sérii neúspěchů a výhrou se vrátit mezi klidnější střed tabulky. Navíc určitě chtěli Středočechům vrátit jak loňské vyřazení v předkole play off, tak letošní úvodní domácí porážku 2:6. A vše se jim podařilo.

Přitom střetnutí pro ně nezačalo vůbec dobře a hned z první střely vyslané na jejich branku ve 24 vteřině inkasovali. „Vstup do zápasu byl dost nešťastný,“ přiznává trenér Pavel Rohlík. „Možná trochu paradoxně jsme se ale po obdržené brance uklidnili a začali hrát svoji hru. Přesně jsme věděli, s čím na nás soupeř vyrukuje, a podali jsme zodpovědný a disciplinovaný výkon, založený na hře odzadu a vzorné morálce. Naše výhra je proto naprosto zasloužená.“

Přes vítězství lze na hře Východočechů nalézt několik záporných bodů, kterých je potřeba se příště vyvarovat. Krom výše uvedené brzké branky je to určitě příliš mnoho vyloučených hráčů, 5 ku 12 je opravdu velký nepoměr. „Já se nechci k výkonu rozhodčích příliš vyjadřovat,“ reaguje na přímo položenou otázku Rohlík, „myslím si ale, že nebyli moc objektivní. Souhlasím s tím, že naši kluci hráli agresivně, do těla, ale Benátčani fauly a pády hodně přihrávali. Kolikrát padali dřív, než ke kontaktu vůbec došlo. A sudí jim to bohužel baštil. Rozhodně poměr vyloučených se skutečností nesouhlasí!“
Velkou oporu nejen v mnoha přesilovkách, ale po celé utkání měli Chrudimští v brankáři Filipu Landsmanovi, který přitom nastoupil v chrudimské svatyni poprvé od začátku utkání. Se 43 úspěšnými zákroky byl ale základním stavebním pilířem vítězství. „Filip podal opravdu dobrý a sebejistý výkon,“ přitakává kouč Rohlík. „Držel nás zejména při přesilových hrách soupeře, ale i jinak si vedl skvěle. Teď je proto otázka, který z brankářské dvojice Landsman – Koutský nastoupí v dalším zápase. Filip je sice šikovný a pracovitý, je to ale mladý kluk a mám trochu obavy, jestli dokáže zopakovat stejný výkon i v po sobě jdoucích zápasech. Uvidíme na trénincích, jak to oběma půjde, ale asi se najisto rozhodneme až před utkáním.“

Ve středu na Havířov!

Vítězstvím a ziskem tří bodů se hokejisté HC Chrudim vyšvihli na desáté místo prvoligové tabulky (20 bodů), jejíž střed je však nesmírně vyrovnaný. Na páté Znojmo totiž ztrácejí pouhých pět bodů, ten samý počet je ale dělí od posledního Havířova.

A právě tohoto soupeře hostí ve středu od 18 hodin na svém ledě. Soupeři ze severu Moravy se nedaří, i když i on se v sobotu radoval z vítězství, když dokázal doma porazit Tábor 3:1. V sestavě Panterů je několik hráčů, na které se diváci Chrudimi mohou těšit. V první řadě je to obránce Michal Šafařík, který na východě Čech strávil několik posledních sezón, a byl mezi fanoušky hodně oblíben. V brance Havířova se pak střídá Tomáš Vošvrda, který strávil v Chrudimi velkou část letošní přípravy, nakonec ale ke kontraktu nedošlo. V neposlední řadě pak určitě zaujme oko diváků hráč s číslem 22, 36letý útočník David Moravec, mistr světa a mnohonásobný reprezentant České republiky.
Ve druhém kole vyhráli Chrudimští v Havířově 4:3, a minimálně podobný výsledek by si rádi zopakovali i zítra. Utkání začíná v 18 hodin a vy byste si jej neměli nechat utéct.

HC Chrudim láká diváky limonádou či pivem
Chrudim – Vedení klubu HC Chrudim odmění příchozí diváky za přízeň a diváckou sledovanost i v době, kdy se týmu příliš nedaří. Derby s HC VCES Hradec Králové sledovalo 1230 diváků, což bylo prozatím letošní maximum, tudíž se v zápase s Havířovem dočkají určité odměny. Každý příchozí divák získá u vstupu kupón na limonádu či pivo zdarma. Ten bude v době utkání platný v restauraci a bufetech zimního stadionu!

Poznáte hokejistu Chrudimi podle nápovědy?

Chrudim – Soutěž vytvořená na základě spolupráce Chrudimského deníku a HC Chrudim o zajímavé ceny pokračuje. S koncem měsíce října skončila i dlouhodobější soutěž, v níž jste měli tipovat umístění HC Chrudim před rozdělením soutěže na částsudá – lichá. Dnes pokračujeme v další soutěži, kdy máte konkrétního hráče podle dvou nápověd. Nápověda č. 1 vyšla minulý týden, nyní vám přinášíme nápovědu č. 2: Hráč, kterého hledáme, dal zatím svůj jediný gól v domácím zápase s Kadaní.
Tušíte, o kterého hráče se jedná? Pak neváhejte a posílejte do neděle 8. 11. své odpovědi na naši mailovou adresu chrudimsky@denik.cz, nebo písemně na adresu redakce: Soukenická 154, Chrudim, 537 01.

RADEK PECINA