Až samostatné nájezdy rozhodly napínavé východočeské derby, které v sobotu hostila vrchlabská DD Elektromont aréna. Přestože dva body nakonec putovaly do Chrudimi, zdejší trenér Pavel Rohlík měl po utkání ke spokojenosti daleko.

Přitom hosté začali výborně a už ve druhé minutě se mohli radovat z vedení, když ostřílený vrchlabský gólman Biegl nestačil na střelu Marka Drtiny od modré čáry. Netrvalo dlouho a chrudimská radost vypukla podruhé. V 7. minutě v závěru přesilovky hostí neuhlídali domácí beci Daniela Rákose, který se sám před brankou nemýlil – 0:2. Domácí si proto raději vybrali oddechový čas, po kterém se trochu oklepali a dostali utkání více pod kontrolu. Teď to byl chrudimský gólman Růžička, který se musel otáčet, aby udržel příznivý stav. Kubeš, Gengel a poté ani Urban na něj ještě nevyzráli, gólový úder přišel až v 19. minutě. Filip nejprve nastřelil tyč a poté se ve zmatku před chrudimskou brankou nejlépe orientoval Tvrdek, který snížil na 1:2. Hostům jako by branka vzala vítr z plachet a do konce poločasu toho již mnoho nepředvedli, naopak po úderu na hlavu obdržel střelec druhé branky Rákos desetiminutový osobní trest.

Prostřední část tak začala Chrudim v oslabení, kterého ale domácí nedokázali využít. Naopak hostující dvojice Kaut – Žák využila přečíslení a poslala svůj tým do vedení 1:3. Hokejisté s orlicí na prsou poté nabídli soupeři svou nedisciplinovaností hned dvě možnosti ke snížení, ale ani jednu z přesilových her Vrchlabí nevyužilo. Poté dostali šanci ke hře proti oslabenému soupeři hosté, a Toužimský dokázal střelou nad rameno Biegla zvýšit na 4:1. Zdálo se, že Chrudim má již vývoj derby ve své moci, zvláště když se ve zbytku třetiny hra začala kouskovat častým přerušováním a vyloučeními. Nakonec to ale byli domácí, kdo se ještě před odchodem do kabin dokázal prosadit. To když se před Růžičkou ocitl nejužitečnější hráč Vrchlabí Čaloun a bekhendovou střelou snížil na rozdíl dvou branek. Krkonošskému celku poté patřil i úvod závěrečného dějství, kdy se v přesilové hře trefil od modré Pácal.

Přesilovkové varování ale nebrali chrudimští hokejisté vážně a zbytečnými fauly dali domácím další šanci ke zvratu. Využil ji svým druhým gólem Čaloun a srovnal stav utkání na 4:4. Další branky už diváci do konce normální hrací doby neviděli, i když v přesilovce měl šanci Tvrdek a poté i hostující Šeda.
Následné prodloužení patřilo domácím, kteří ale nedokázali využít svou převahu gólově. Nejprve Kubeš nevyzrál na pozorného Růžičku. O minutu později mělo Vrchlabí kopec smůly, když po Gengelově střele tečovaný puk tančil na brankové čáře, ale do Růžičkovy svatyně se nedostal. Utkání proto rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich ve druhé sérii Růžička vychytal Čalouna a naopak na druhé straně překonal Biegla svou kličkou hostující Jindřich a o zisku bodu navíc bylo jasno.

Trenér hostí Pavel Rohlík byl po utkání z pochopitelných důvodů nespokojen. „Hrubými chybami a zbytečnými vyloučeními jsme se připravili o vedení 4:1. Gól do šatny nás zlomil a následné vyrovnání Vrchlabí bylo zasloužené,“ zhodnotil.

Kouči nezbývá než doufat, že ve středečním domácím utkání proti Berounským Medvědům napodobí jeho svěřenci poslední vzájemný souboj s tímto soupeřem. Chrudim tehdy Beroun na jeho ledě porazila 4:0 a brankář Růžička si připsal první vychytanou nulu v sezoně. Napomoci by tomu mohl i fakt, že Berounu se po odchodu trenéra Davida Volka do extraligové Sparty příliš nedaří. Pod novým koučem Richardem Žemličkou nedokázali vyhrát ani poslední domácí utkání v sobotu proti Táboru (2:4), přestože v něm vedli 2:0.

Souboj chrudimské orlice a berounských medvědů vypukne na stadionu v Chrudimi již ve středu v 18 hodin.

Poznáte hokejistu Chrudimi podle nápovědy?

Chrudim – Soutěž vytvořená na základě spolupráce Chrudimského deníku a HC Chrudim o zajímavé ceny pokračuje. S koncem měsíce října skončila i dlouhodobější soutěž, v níž jste měli tipovat umístění HC Chrudim před rozdělením soutěže na částsudá – lichá. Dnes pokračujeme v další soutěži, kdy máte poznat konkrétního hráče podle dvou nápověd. První kolo této soutěže je za námi, jména výherců, kteří podle dvou nápověd uhodli, že se jedná o Petra Bělohlávka, přineseme příště. Už dnes ale vyhlašujeme další kolo, v němž vám opět dvojice nápoveď má pomoci k odhalení jména jednoho z chrudimských hokejistů. Nápověda č.1 zní: Hledaný hráč patří mezi nejzkušenější obránce týmu.
Další nápovědu přineseme příště a pak už můžete posílat své odpovědi na naši e–mailovou adresu chrudimsky@denik.cz, nebo písemně na adresu redakce: Soukenická 154, Chrudim, 537 01.