Chrudim – Místní prvoligoví hokejisté v sobotu své příznivce nepotěšili. Na led předposlední Kadaně odjížděli i zásluhou posledních úspěšných výsledků v roli favorita, po prohře 3:0 se ale vraceli domů s prázdnou. O utkání, ale nejen o něm, jsme si popovídali s 25letým obráncem chrudimského týmu Jakubem Evanem.

Při posledním domácím utkání s HC Rebel Havlíčkův Brod ocenili spíše mladí diváci Mikulášskou nadílku. Příznivci hokeje, nenechte si ujít Vánoce s HC Chrudim, které se konají 20. prosince a připraven je pro vás zajímavý program. A nezapomeňme přijít zítra v 18 hodin na zimní stadion fandit, vaše podpora je velice důležitá!.
Zápas s Kadaní zrovna moc hokejové kvality nepobral. Byl to od úvodního buly oboustranně opatrný boj, který rozhodly v náš neprospěch přesilové hry. Postupem času bylo stále jasnější, že střetnutí asi rozhodně jedna branka. A tak se i stalo. V závěru druhé třetiny jsme udělali, respektive já jsem udělal faul, po kterém jsme šli do tří, a to byla docela chyba. V této přesilovce jsme dostali gól a od toho se utkání dál odvíjelo. Nějaké šance jsme si zejména ve třetí třetině vypracovali, bohužel je ale neproměnili, a při hře bez brankáře už to bylo vabank. Určitě jsme Kadani nějaký ten gól vstřelit měli.
Čím si vysvětlujete, že střílíte tak málo branek?

Sám jsem si tuhle otázku dnes pokládal a vůbec nevím, kde je chyba. Naše muška teď opravdu dobrá není. I trenér s námi špatnou střeleckou potenci řeší, říká nám, že to musíme zlepšit, že musíme vyvinout tlak před brankou, ale přijde zápas a zase nic. V Kadani jsme se snažili, ale moc toho tam také nebylo. Musíme na tom dost zapracovat.
Právě vy jste měl v sobotu velikou šanci na vyrovnání, v 53. minutě jste trefil tyč. Popište tuto situaci.

Ze strany jsem si nabruslil do pásma, pořádně jsem nevěděl co s pukem, a tak jsem příklepem po ledě vystřelil. Trefil jsem to docela dobře, byla to však spíše boční tyčka. Ani nevím, jestli to gólman viděl, nebo ne, ale byla to škoda, spadnout to tam mohlo. Navíc se puk poté odrazil před branku k naším hráčům, byla tam další střelecká příležitost, bohužel ani ta nedopadla.
Již zítra vás čeká další utkání, na domácím ledě hostíte Třebíč.

To bude určitě těžké, a pro nás dost důležité střetnutí. Oni jsou v tabulce jen kousek nad námi, ale co vím, tak teď čtyři zápasy v řadě zvítězili. Hrají asi fakt výborně, trenér Šindel tam má na hráče asi tvrdou ruku a velký vliv. Mají mladé aktivní mužstvo, budou určitě hodně bruslit a napadat nás. Proto bude hodně záležet, jak se k tomuto zápasu postavíme, kolik toho ubráníme a hlavně jestli taky dáme nějaké góly.
Uvědomujete si jako tým, že se vám na Třebíč vůbec nedaří, loni po utkání s nimi skončil třeba David Pospíšil a letos po zápase na jejich ledě, který jste prohráli 4:2, trenérská dvojice Hosták – Zavoral?

Nevím, jestli celý tým, v kabině jsme se o tom nebavili, ale já jsem si na to nedávno vzpomněl. Tedy myslím na odvolání trenérů, loňskou sezonu jsem tu nehrál. Přitom před šesti týdny u nich to byl pro nás dost nešťastný zápas. Myslím si, že jsme tam byli dokonce lepší než oni, ale zase jsme nedali branky. A když jsme konečně vyrovnali, inkasovali jsme v oslabení takový blbý gól a bylo hotovo. Určitě jim máme co vracet.
Co se týče těch odvolání a nezdarů, je možné, že nám jejich hra nějak nesedí. I když na druhou stranu… Spoluhráči mi říkali, že loni se s Kadaní dařilo, čtyřikrát se vyhrálo, a letos s ní uděláme ze dvou střetnutí jen jeden bod.
Já pevně věřím tomu, že to třebíčské prokletí zítra zlomíme!
Ve středu přijede tým Slavia Třebíč

Chrudim – Do konce základní části 1. ligy schází odehrát ještě tři kola a program hokejistů HC Chrudim je následovný. Zítra přivítají na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč, v sobotu zajíždějí k derby do Hradce Králové a netradičně v pondělí ukončí dlouhodobou část domácím zápasem se Salith Šumperk.

Fanoušci si hokeje opravdu užijí. Vše začíná již zítra, kdy se Chrudimští pokusí napravit zaváhání z Kadaně. Třebíčtí jsou ale ve velmi dobré formě a navíc je to mužstvo, na které se Východočechům moc nedaří. Naši hráči však slibují nápravu! Utkání začíná v 18 hodin a vy byste si jej rozhodně neměli nechat utéct.

A nebylo by to vedení HC Chrudim, aby pro své fanoušky zase nepřipravilo nějaký dárek. Tím zítřejším je vstupenka zdarma na utkání v Hradci Králové. Každý z diváků, kdo bude chtít jet v sobotu na derby, nechť se před zápasem dostaví ve vstupním vestibulu ZS ke stolku se suvenýry a rezervuje si do Hradce Králové volný vstup.

Zájemci by ale neměli váhat, akce je omezena počtem 100 ks vstupenek.

Vánoční den s HC Chrudim se uskuteční v neděli 20. prosince od 9 do 11.30 hodin. Těšte se mimo jiné na autogramiádu, různé soutěže a prohlídku zázemí.
RADEK PECINA