V SOBOTU NA TŘEBÍČ!
Již v sobotu se místní prvoligoví hokejisté střetnou podruhé během čtrnácti dnů na domácím ledě s Horáckou Slavií Třebíč. V prvním střetnutí porazili Chrudimští neoblíbeného soupeře po velmi dobrém výkonu 4:3 a všichni věří, že podobně dopadne i sobotní repete v nadstavbové části. Svěřenci trenéra Šindela jsou ale příjemným překvapením letošního ročníku první ligy a dá se proto očekávat jak bojovný, tak i pohledný hokej. Utkání začíná v tradičních 18 hodin a vy byste si jej rozhodně neměli nechat utéct.
Jelikož se jedná o poslední domácí střetnutí před Vánoci, vedení HC Chrudim dává navíc svým fanouškům vánoční dárek v podobě polovičního vstupného!

Prvoligoví hokejisté HC Chrudim prohráli ve středu na ledě ve Vrchlabí s místním Elektromontem 5:2 a propadli se na 10. místo tabulky. Přitom utkání nezačali špatně, vedli dokonce 2:0, ale pak se nechali soupeřem přehrát a povolili mu skóre otočit. Zápas pro náš Deník zhodnotil devatenáctiletý útočník Východočechů LUKÁŠ RADIL.

"Jednalo se o celkem vyrovnané střetnutí. My jsme začali odzadu, což v úvodu přinášelo užitek. Vedli jsme, měli všechno dobře rozehrané, ale pak přišel smolný gól v samém závěru první třetiny. Od té druhé jsme jednoznačně polevili a horalé začali být lepší. Přitom v úvodu třetí části bylo ještě za stavu 2:2 všechno otevřené. Bylo jasné, že kdo dá branku asi vyhraje. A tu dalo bohužel Vrchlabí. Ta je nastartovala, začali nás přehrávat a vítězství si asi nakonec zasloužili."

Hodně se mluví o špatné střelecké potenci týmu. Vám se ale poslední dobou docela daří.
Ale jo, docela mám teď v koncovce štěstíčko. Sice žádné extra góly nedávám, ale něco mi tam spadlo a já jsem za to jen rád. Že mi to teď lepí, není ale jen moje zásluha, má na tom určitě podíl celá lajna.

Během tohoto týdne jste ve dvou zápasech skóroval třikrát. Přitom branky v prodloužení se Šumperkem a teď ve Vrchlabí si byly asi podobné?
Svým způsobem si podobné byly, to máte pravdu. Vždy si jednalo o střelu od modré a moje tečování. Pokaždé to ale byla trochu jiná teč. Se Šumperkem vystřelil od modré Suchý a já jsem puk trefil ve vzduchu, ve Vrchlabí pálil Drtina po zemi a já puk tečí zvednul.

Teď trochu odbočme. Ve čtvrtek odlétala reprezentace do dvaceti let na MS do Kanady a vy jste byl dlouho v jejím širším výběru. Jak hodně vás mrzí, že jste se v konečné nominaci neobjevil?

Pochopitelně mě to mrzí, řekl bych hodně mrzí, je to škoda. Byl to takový můj sen si jednou na mistrovství světa dvacítek zahrát. Na druhou stranu musím uznat, že moje letošní reprezentační sezona nebyla příliš dobrá, respektive neměl jsem žádné body v kanadském bodování, a podle toho trenér Šindel hodně hráče vybírá. Je to takové jeho hodnotící hledisko, a já tím pádem automaticky vypadl z jeho hledáčku.

Zmínil jste kouče Jaromíra Šindela, trenéra reprezentační dvacítky a zároveň i prvoligové Třebíče. Jaký je to podle vás trenér?
Abych řekl pravdu, tak mě moc nesedl, já jsem do něj neviděl. Nechci ho hodnotit nějak špatně, to vůbec ne, s Třebíčí má vynikající výsledky a tak asi jako kouč nebude špatný, ale z mého hlediska mi nesedí. Praktikuje styl hry, který mi není vlastní.

V dalším kole nadstavby právě Třebíč hostíte…
Před čtrnácti dny jsme je doma porazili 4:3 a tento výsledek a hlavně vítězství musíme stoprocentně zopakovat. Všichni pro to musíme na ledě udělat všechno, žádná jiná cesta není! Já se zase pokusím vstřelit nějaký gól, aby si pan Šindel mohl v Kanadě na internetu přečíst, že udělal chybu, když mě tam nevzal. (smích)

Máte pravdu, výhra je asi povinností. Po prohře ve Vrchlabí jste klesli na 10. místo tabulky, navíc vás do konce roku čeká série těžkých zápasů.
Budou to určitě těžká utkání, jež rozhodnou o našem opravdovém postavení v tabulce. Právě proto nám povinnost velí zítra rozhodně porazit Třebíč a připsat si do vyrovnané tabulky plný počet bodů. A od tohoto vítězství bychom se mohli odrazit dále, třeba k tomu vrátit Hradečákům porážku z minulého týdne. Tam to ale bude boj, a to nejen na ledě. A Chomutov? To už bude buď a nebo. S ním toho nemáme moc co ztratit, ale v základní části jsme se přesvědčili, že se doma porazit dá, a tak pro to uděláme maximum.

RADEK PECINA

Poznáte hokejistu Chrudimi podle nápovědy?

Soutěž vytvořená na základě spolupráce Chrudimského deníku a HC Chrudim o zajímavé ceny pokračuje. Dnes budete podle první z dvou nápověd opět hádat jméno konkrétního hráče

Zde je indicie: 1. Hledaný hráč je v sestavě HC Chrudim věkově nejstarším útočníkem.
Víte, kdo to je?Jestliže ne, počkejte si na druhou nápovědu. Své odpovědi a tipy posílejte na emailovou adresu chrudimsky@denik.cz, nebo písemně na Soukenická 154, Chrudim, 537 01.

Z došlých odpovědí v minulém kole soutěže byl vylosován Michal Tichý, velký fanoušek HC Chrudim, který správně uhodl Petra Mocka.

V dlouhodobé soutěži o umístění týmu HC Chrudim v základní části nikdo z tipérů neuhádl deváté místo. Jejich odhady byly optimističtější, a tak ceny přesouváme do druhé části soutěže a ptáme se: Kolikátá Chrudim bude?