Tamní kohouti se po minulém kole dostali v tabulce před svěřence trenéra Rohlíka, rozdíl je ale pouze jednobodový. Protože obě mužstva jsou na hraně postupové dvanáctky, zápas bude pro obě strany veledůležitý i z hlediska jejich ambic pro postup do předkola play off. Bude to prakticky souboj o šest bodů.

Toho si je vědomo i vedení HC Chrudim. Zve proto touto cestou širokou veřejnost, aby našli cestu na zimní stadion a přišli svými hlasivkami podpořit chrudimské hokejisty. Vstup na utkání je zcela ZDARMA!

Vyrovnávací gól minutu před koncem

„Tak to už snad není možné!!“ Právě tuto nebo hodně podobnou větu si určitě pomysleli všichni příznivci prvoligových hokejistů HC Chrudim po středeční porážce jejich týmu 5:4 v prodloužení na ledě posledního Salithu Šumperk. A když se pak dozvěděli, že vyrovnávací gól inkasovali Východočeši minutu před koncem při power play soupeře a vítězná branka padla hned ve 46 vteřině nastavení, asi už jen nechápavě zakroutili hlavou. Ztratit vyhrané utkání a body, na to jsou letos jakoby Chrudimští specialisté. Vždyť se tak poslední dobou děje skoro v každém střetnutí. Kdyby se jim do tabulky připočetli všechny body, které tímto způsobem promrhali, pohybovali by se někde úplně jinde.

Utkání v Šumperku krátce zhodnotil trenér domácích Svatopluk Číhal. „Chtěli jsme bodovat naplno, ale bohužel jsme v úvodu nevyužili své velké příležitosti a pak naopak inkasovali. Mrzí mě, že jsme řadu branek soupeři svou váhavostí a osobními chybami sami nabídli. Vzhledem k průběhu pak můžeme být se ziskem dvou bodů spokojeni.“

Za Východočechy shrnul zápas jejich gólman Vladislav Koutský. „Domácí nastoupili velmi aktivně, vytvořili si tlak, který jsme ale ustáli a první třetina tak skončila 1:1. Hned v úvodu střední části jsme sice inkasovali podruhé, ale pak jsme se zvedli, skóre otočili a dá se říct, že měli zápas pod kontrolou. Jednobrankový náskok jsme si přinesli i do koncovky, v níž jsme ale zahráli zbytečné zakázané uvolnění, domácí sáhli k power play a podařilo se jim minutu před koncem vyrovnat. Prodloužení už je o troše štěstí, o tom, kdo vystřelí a trefí to, bohužel to byl soupeř. Jsme samozřejmě zklamáni, k zisku všech bodů jsme měli opravdu blízko. Navíc je to již několikátý zápas, ve kterém jsme takto přišli o body, což nás slušně řečeno štve. Nikdo samozřejmě prohrávat nechce! Musíme se asi na ty koncovky více soustředit, možná v nich hraje svou roli i nervozita, která nám asi svazuje ruce a vyrábíme pak nesmyslené chyby.“

Jenže skutečnost je děsivá. Chrudimští již nevyhráli pět zápasů, ze zisku tří bodů se neradovali ještě o dva více a deset kol před koncem nadstavbové části klesli až na čtrnácté místo prvoligové tabulky. Poprvé v sezoně tak vypadli z dvanáctky týmů, které si zahrají play off. Dostala se před ně Kadaň i Tábor, jež ve středu své domácí zápasy zvládly a Východočechy o bod přeskočily. A právě kohouti z Tábora jsou dalším soupeřem, jenž zkříží Chrudimi cestu v honbě za dalšími body. „Bude to prakticky bitva o šest bodů,“ ví své brankář Koutský.

„Těch zápasů do konce nadstavby už není mnoho a my už si nemůžeme dovolit takto hloupě ztrácet body. Už se nemůžeme koukat, jestli hrajeme proti Táboru, Znojmu nebo komukoliv jinému, je potřeba začít bodovat naplno. Proti Táboru prostě musíme nastoupit z obrany, vlítnout do nich, přehrát je, nastřílet jim nějaké branky a hlavně být koncentrovaní od první do poslední minuty.“

V pátek začal nový rok 2010. Co přeje chrudimský brankář všem fanouškům HC Chrudim a čtenářům Deníku? „Tak samozřejmě hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody, zkrátka ať se jim daří. Sám za sebe a spoluhráče z kabiny si pak přeji, ať nám fanoušci zůstanou věrni, dál chodí v hojném počtu na naše zápasy a ať nám věří, že se nám to podaří zlomit a zase začneme vyhrávat. My pro to uděláme všechno!“