K titulu měli blízko, ale radují se i z druhého místa. Dorostenci HC Skuteč nestačili ve finále play-off Krajské ligy dorostu na Litomyšl a museli se spokojit „jen" se stříbrem. „Jsem nadšený, jakou měli kluci z hokeje radost," říká v rozhovoru pro webové stránky svého klubu trenér úspěšného skutečského dorostu LIBOR HLADÍK.

Jak jste celkově spokojen s uplynulou sezonou?
Jsem velice spokojený a hlavně nadšený, jakou měli hráči našeho dorostu radost z hokeje a jak je ta hra baví. To, že jsme skončili až ve finále, je něco úplně nečekaného. Po úvodních přípravných utkáních a mistráku se Světlou nám většina fanoušků říkala, že budeme hodně rádi za play-off, to znamená skončit do osmého místa…

Kde tedy vidět ten pomyslný zlom?
No snad 5. 12. 2015, kdy jsme si „sedli" (smích). Ale teď vážně, asi po té „smutné" sérii se začalo vyhrávat a do konce základní části jsme čtrnáctkrát odcházeli jako vítězové a prohráli pouze s pozdějším vítězem základní částí – celkem Chotěboře.

Chtěl byste některé hráče obzvláště vyzdvihnout nebo zmínit?
Určitě brankáři často drželi naději na úspěch. Oba jsou výborní a jsou to velcí kamarádi a navzájem se hodně podporují. To byl asi ten hlavní stavební kámen k našemu úspěchu. O góly se starala hlavně první útočná formace Kašpar – Vařejčko – Cimburek. V obraně vedle zkušeného Jana Síly rostl výkonnostně

Ondřej Štirský a vedle Michala Bartáka nastupoval za dlouhodobě nemocného Dana Bartáka univerzál Michal Žák.

No a největší radost mám ze změny postu u Kristýny Hájkové! V útoku nehrála špatně, ale jak odehrála finálovou sérii v obraně, tak to je potřeba smeknout.
V play-off nám začala „šlapat" i druhá formace Florian – Dostál – Bouška a je jen škoda u posledně dvou jmenovaných malinko menší docházky na tréninky. Výborně zapadli do party oba vzrůstem menší hráči, ale velcí bojovníci s hokejovým srdcem: Dan Václavek a Jakub „Lembi" Lemberk.

Jaký byl přístup hráčů v trénincích a mistrovských utkáních?
Dle mého názoru je špatně, když se na tréninku v dorostu hráčům klepou ruce ze strachu, aby něco nepokazili. Chci, aby každý trénink držel psychickou dynamiku, tedy náladu. Kluci pochopili, že jdeme za nějakým cílem, při kterém jsme všichni na jedné lodi a není to oddělené hráči a trenéři. Samozřejmě musí tam být respekt, odstup, bez toho to nejde. Jelikož hráči ve věku 14-16 let prožívají zlomové hokejové období, nelze fungovat v laxním prostředí, to by mělo fatální následky.

Co se týče utkání, vždy jsme se z problému vyhrabali a utkání otočili. Pokud máte mezi hráči takové lídry, jako jsou Jakub Cimburek a Ondřej Vařejčko nemusíte se bát, že ostatní něco vypustí. To jsou hráči, které by chtěl mít každý trenér ve svém týmu, a já to štěstí měl!

Co vám z této sezony utkvělo v mysli jako nejhorší a nejlepší moment sezony?
No nejhorší…(chvíli vzpomíná) Asi že nám nebylo souzeno vstřelit v rozhodujícím finálovém utkání gól ani do několikrát úplně odkryté branky. To opravdu bude dlouho „bolet". A nejlepší? Samozřejmě že finále a hlavně ta atmosféra, fanoušci, plné stadiony. Cesta autobusem a příjezd do Skutče, to už byla ta třešnička na dortu.

A co vás osobně nejvíc potěšilo, anebo naopak zklamalo?
Moc mě potěšilo ocenění fanoušků, rodičů a hráčů po skončení finálové série. Z toho mám opravdu velkou radost a na to nikdy nezapomenu. Zklamalo? Já bych to tady raději nepublikoval.

Chtěl byste někomu závěrem poděkovat?
Poděkování patří vedoucímu mužstva, asistentovi a všem lidem, kteří pomáhali vytvářet přátelské prostředí, které vždy zdobilo skutečský hokej, který bude příští rok slavit malé jubileum od jeho založení – 20 let.

Neproměněné šance je stály titul

HC Litomyšl – HC Skuteč 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 18. Bláha (Jiskra), 38.Večeřa (Bláha), 52. Voříšek (Večeřa), 55. Topolský (Pakosta), 60. Večeřa (Bláha). Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 296.

Neproměňování stoprocentních gólových šancí bylo hlavní příčinou prohry ve třetím finálovém zápaseplay off Krajské ligy dorostu v Litomyšli před výbornou diváckou kulisou. V první třetině měl hostující tým obrovskou převahu, bohužel skórovali z ojedinělé šance domácí. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a byla to opět Litomyšl, která skórovala.

Ve 47. minutě byli vyloučeni domácí Voříšek a o pět vteřin později Nešpor a hostům se naskytla početní výhoda 5:3. Bohužel festival neproměněných tutovek pokračoval a tak domácí po gólech Topolského a Večeři vyhráli zápas 5:0.

„Domácí tým dnes předvedl lekci z produktivity a bere zlato v KLD. Za předvedený výkon zaslouží naši borci pochvalu a velké poděkování patří i skvělým fanouškům," říká trenér dorostu Skutče Libor Hladík.

Sestava HC Skuteč: M. Dostál – D. Barták, M. Barták, Bouška, Cimburek, J. Dostál, Florián, Hájková, Kašpar, Lemberk, Síla, Štirský, Vařejčko, Žák.