Moravská Třebová– Chrudim 4:6 (1:3, 2:1, 1:2)

Branky: Tomášek 2, Fousek, 2, Pokorný, Frýda.

Domácí, kteří od úvodní minuty byli velice aktivní, dobře bruslili a napadali každého hráče spukem, šli do vedení všesté minutě při své početní výhodě dvou hráčů (pět na tři). Vnásledné přesilovce hostí se trefil Tomášek (Fousek), aby vzápětí si stejná dvojice úlohy vyměnila a Fousek (Tomášek) otočila stav na 1:2.

V15.po samostatné akci Tomášek zakončil své sólo– 1:3. Vúvodu prostřední dvacetiminutovky Chrudimští začali více kombinovat a byl to Pokorný, který zvýšil na 1:4. Bohužel ač se dostávali do pásma soupeře, nedokázali vážněji ohrozit domácího gólmana. Přišel zákonitý trest. Moravskotřebovští ve 23.a 37.minutě se dvěma góly nejlepšího hráče na ledě Koniga dostali znovu do hry– 3:4.

Rozhodčí Schaffer pískal každý kontakt hokejky sprotihráčem a Chrudimští tak museli čtyřikrát bránit ve třech proti pěti, což je stálo hodně sil. Přesto kjejich radosti přišla 45.minuta a Frýda (Pilař) zajistili znovu dvoubrankový náskok– 3:5.

Vnásledující minutě nejlepší domácí střelec Konig opět stav zdramatizoval– 4:5. Přišla další vyloučení, ve kterých domácí ohrožovali branku Horkého.

Chleba se lámal v55.minutě, kdy Fousek po samostatné akci rozhodl obodovém zisku lídra základní skupiny– 4:6.

Vítězná sestava: Horký– Pilař, Šveřepa, Hamsa, Rejda, Solil, Pokorný– Novák, Fousek,Tomášek– Čapek, Vrabec, Frýda– Komárek, Blažek, Budinský.

„Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, navíc je alarmující, že jeden hráč Moravské Třebové, který hraje za Amužstvo, dokázal vstřelit Chrudimákům 4góly a nikdo ho nebyl schopen uhlídat. Stál nás ten zápas hodně sil. Navíc, další hráči se omlouvají na sobotní odvetu. Nevím, zda vůbec postavíme tři pětky“, svěřila se po utkání vedoucí družstva, Jitka Dobrovolná.

Ve druhém sefiminále Chotěboř– Choceň8:7.

Chrudim– Moravská Třebová 6:2 (1:0, 4:1, 1:1).

Branky: Fousek 2, Pikhart, Tomášek, Ondráček, Frýda.

Hosté přijeli bez Koniga, jehož trenér „A“ mužstva šetřil na play off dospělých (Žďár– M. Třebová). Stejně jako vMoravské Třebové provázela střelecká smůla Václava Nováka, jenž už vprvní minutě neproměnil samostatný nájezd a ani tentokrát se nezapsal do střelecké listiny, ač jde okvalitního útočníka.

Naštěstí netrvalo dlouho a stál uprvního gólu, na který přihrál Fouskovi. Vprvní přesilovce prověřil brankáře hostí Kulhavého Ondráček, bez gólového efektu. Stejně tak posledně jmenovaný neuspěl ve vlastním oslabení, kdy zpostu pravého křídla jím vystřelený puk míjel cíl. V18.se naopak Vejvoda řítil na Amenta, Blažek zatáhl za „brzdu“ a šel na dvě minuty na trestnou lavici.

Ve 24.Ondráček nastřelil betony Kulhavého. Několik šancí zůstalo neproměněno, až přišla střelecky plodná desetiminutovka domácích, kteří odskočili až na rozdíl pěti gólů: Pikhart (Frýda), voslabení Tomášek (Fousek), Pilař vysunul do brejku Fouska 4:0 a za deset vteřin dezorientovaná obrana hostí inkasovala popáté zhole Ondráčka (Pikhart)– 5:0.

Se sirénou však Doseděl zpřesilovky zkazil čisté konto Amentovi. Poslední třetina se dohrávala jen zpovinnosti, v52.Frýda (Tomášek) 6:1, ale poslední slovo měli opět vzávěrečné minutě zdvojnásobné přesilovce hosté– Kubíček dal výsledku konečný punc 6:2.

Rozhodčí Najman hodně vylučoval, což bylo dobře, protože ze šarvátek, které přibyly zvláště vposlední třetině by při jeho benevolenci mohl vzplát oheň. Ato se, byť bylo ovítězi rozhodnuto, naštěstí nestalo.

Vítězná sestava: Ament– Pilař, Šveřepa, Solil, Hamsa, Pokorný, Špilar– Novák, Fousek, Tomášek– Ondráček, Pikhart, Frýda– Komárek, Blažek, Dobrovolný Budinský.

Odveta druhého semifinále: Choceň– Chotěboř 8:1 (4:1, 2:0, 2:0– 1:0 PP) a protože byl stav na zápasy 1:1, rozhodlo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí, kteří po gólech Krejza 3, Škorpil a Šedivý po 2, Pochobradský a Černý postupují do finále. Vpátek od 20hodin přijďte podpořit juniory HC Chrudim vboji otitul přeborníka Pardubického kraje.