Více než tisíc diváků sledovalo souboj v Chocni, jehož hrdinou se stal Marek Kišš. Na jeho dvě trefy z prostřední periody domácí nenašli odpověď a Chrudim je podruhé za sebou ve finále.

Toto jsou strohá konstatování shrnující čtvrteční hokejový večer v regionu a fakta, která po něm budou zapsána do statistik a historie.

Za nimi se však skrývají dva strhující zápasy, ve kterých se hokejový Bůh přiklonil na moravskotřebovskou a chrudimskou stranu, ale klidně to mohlo dopadnout jinak.

Vždyť Chotěboř vedla v Rehau aréně zásluhou dvou přesilovkových branek neudržitelného kanonýra Dvořáka ještě po polovině hrací doby o dva góly a coby osmý tým základní části sahala po senzačním postupu.

Jenže i Slovan našel svého dvougólového hrdinu, konkrétně Marka, který se ve třetí třetině postaral nejprve o vyrovnání a následně o rozdílový zásah, když ten vítězný mezitím zaznamenal v početní výhodě Kudrna.

Je pochopitelné, že nervy a emoce v těchto fázích pracovaly naplno, což vyvrcholilo v závěrečných pěti minutách, které je snad lépe nekomentovat. Statistika trestů je vypovídající…

V Chocni se mnoho důležitých věcí odehrálo v první minutě druhé třetiny. Devět sekund po buly otevřel Martinec skóre, jenže místo toho, aby tady Spartakovci soupeře srazili, tak ještě v téže minutě Karásek srovnal.

Potom následovaly velké Kiššovy okamžiky a domácí marně hledali cestu ke kontaktnímu gólu. Brankář Cvrček byl pevný jako skála, čas rychle běžel a s ním ubývaly i choceňské naděje na finále, až je Jan Polák při power play do prázdné svatyně definitivně uhasil.

Takže o titul si to rozdají Moravská Třebová s Chrudimí, takto druhý proti čtvrtému v dlouhodobé části. Dvojice ne úplně všeobecně očekávaná, ale nesporně slibující důstojné vyvrcholení krajské hokejové sezony.

KL PARDUBICKA, semifinále, 5. zápasy:

Moravská Třebová – Chotěboř 5:3
(konečný stav série: 3:2)

Fakta – branky: 3. Augustin (Čikl, Pavlovský), 36. Čikl (Augustin, Pavlovský), 48. Marek, 51. Kudrna (Pavlovský, Augustin), 52. Marek (Řehulka) – 12. Eis (Jaroslav Ludvík), 22. Dvořák (Svoboda, Eis), 27. Dvořák (Svoboda, Eis). Rozhodčí: Čížek, Rulíček – P. Kopecký, J. Kopecký. Vyloučení: 11:12, navíc Pavlovský (MT) 10 min. OT a Vantuch (CHOT) 5 min. + OK. Využití: 3:2. Diváci: 738. Třetiny: 1:1, 1:2, 3:0.

HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Hradil, Kudrna, Janků, Muselík, Rajnoha, Hučík – Pavlovský, Čikl, Augustin, Langr, Faltus, Kobza, Řehulka, Cach, Marek. HC Chotěboř: Pešek – Kříž, Jakub Ludvík, Lacina, Jaroslav Ludvík, Suchý, Mendl, Musílek, Jaroš – Vantuch, Jan Hospodka, Činčila, Mašek, Vlček, Kraučuk, Dvořák, Svoboda, Eis, Březina, Jakub Hospodka.

Choceň – Chrudim 1:4
(konečný stav série: 2:3)

Fakta – branky: 21. Martinec (Novák, P. Prachař) – 21. Karásek (Novotný), 28. Kišš (David Cvrček), 32. Kišš (Štěpánek, Novotný), 59. Jan Polák (Novotný). Rozhodčí: Kukeně, Bernat – Pilný, Padevět. Vyloučení: 5:6, navíc Klement (CHR) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1080. Třetiny: 0:0, 1:3, 0:1.

HC Spartak Choceň: Koutský – Novák, Šeda, Škvor, Šejnoha, Pazdera, Javůrek, Turčáni – P. Prachař, Martinec, L. Pilař, Krejza, Knytl, Štefka, M. Pilař, Černý, M. Lichtag, J. Lichtag, Sajdl. HC Chrudim: Koutský – Novák, Šeda, Škvor, Knytl, Pazdera, Šejnoha – P. Prachař, Martinec, Štefka, L. Pilař, Krejza, J. Lichtag, M. Lichtag, Černý, M. Pilař, Sajdl, Turčáni, Javůrek.