První velká šance se urodila až v desáté minutě, ale Frodl výtečným zákrokem vychytal Buriana. Na druhé straně uhasil nebezpečí Konrád při otevřeném pokusu Vály. V první pětiminutovce druhé části vytáhl pardubický gólman ze svého rukávu dvě esa, včetně lapení samostatného úniku Káni. A v polovině utkání Frodl „uhranul“ v jasné příležitosti rovněž exbostonského Krejčího. Hosté si museli drbat hlavu, protože Musil si našel dorážku své střely. Frodl si usmyslel, že bude ničit soupeře až do konce. V přečíslení dva na jednoho si vychutnal Bambulu. Za výkon mu poděkovali Mikuš pojistkou a střelou do prázdné opět Musil.

Pardubice - Olomouc 3:0

Fakta – branky a nahrávky: 35. A. Musil, 51. J. Mikuš (Cienciala, O. Roman), 60. A. Musil (R. Kousal). Rozhodčí: Šír, Veselý – Kajínek, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet). Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. HC Dynamo Pardubice: Frodl – J. Mikuš, J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, T. Jelínek – Hecl, Poulíček, Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, O. Roman, Cienciala – T. Urban, Anděl, O. Rohlík. HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, Bambula – Kusko, J. Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Burian – Nahodil, Michal Kunc.

Trojlístek náhradníků, kteří se vydají s hokejovou reprezentací na olympijský turnaj do Pekingu, tvoří současní či bývalí hráči pardubického Dynama: Matěj Blümel, Jan Ščotka z finského klubu Jyväskylä a David Tomášek z Chabarovsku.