Tipsport extraliga – 3. finále:

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 11. Daňo (L. Hudáček, Šenkeřík), 16. L. Hudáček (Kundrátek, Vrána), 24. L. Hudáček (Nestrašil, Kundrátek), 57. Nestrašil (Voženílek) – 13. Radil (Zohorna, Čerešňák), 37. Mandát (Zohorna, Will), 59. A. Musil (Radil). Rozhodčí: Hribik, L. Květoň – J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 5 400 (vyprodáno).
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Mar. Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Nestrašil, Helewka, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, Vrána, M. Roman – M. Růžička. Trenér: Zdeněk Moták.
HC Dynamo Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, M. Houdek – Kaut, Sedlák, Hyka – Radil, Zohorna, R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Marek Zadina.
Průběžný stav série: 2:1.

Pardubický kouč Marek Zadina nechal mimo sestavu hříšníka Pánika. Jeho místo zaujal Říčka. Respektive do první řady se posunul ze třetí Kaut.

V první třetině, která byla jednoznačně nejhokejovější z finálové série, byl pardubický tým aktivnějším a lepším týmem. Úřadující mistr si však střihl svoji klasiku. Z minima, spíše z ničeho se ujal vedení. Daňo nahrával před bránu, puk trefil Hájkovu hůl a od ní se odrazil za překvapeného Willa. Naopak hosté vyrovnali po učebnicové akci. Čerešňák našel Zohornu, ten místo střely, vydláždil uličku Radilovi a specialista na Třinec vyrovnal (sedmý gól v sedmém utkání letošní sezony). Jenže vynálezce geniální přihrávky zbytečně po odpískání dohrál soupeře a putoval na trestnou lavici. Zohornu rychle vrátil na led Hudáček, který propálil Willa. Dynamo soupeře jasně přestřílelo, Sedlák orazítkoval břevno, Kauta vychytal Kacetl a Poulíček byl v dobré pozici zablokován.

Druhou periodu začali domácí obezřetněji. Soupeře do šance nepustili, naopak sami udeřili. Nestrašil nabil Hudáčkovi a také jeho druhý projektil z první prosvištěl až do sítě. Pardubice svého soka zamkly. Kontaktní gól měl na hokejce A. Musil, který se ocitl tváří v tvář gólmanovi, Kacetl ho ale vyčapal a na Poulíčka se opět nalepila smůla. Dynamo pak dostalo výhodu přesilovky, ale udeřilo až po jejím skončení. Zohorna odčinil svůj hloupý faul další milimetrovou přímkou. Kotouč převzal Mandát a v rychlé jízdě procedil Kacetla.

Ve třetí části se tlačili hosté za vyrovnáním. Pečlivě strážili svoji modrou čáru a když mohli, tak vyráželi dopředu. Voženílek s Nestrašilem ale přečíslení nevyřešili ke spokojenosti svého celku. V dalším přečíslení Will reflexivně zareagoval na změnu směru puku po náznaku šance Ciencialy. Slezané dál trpělivě bránili a když hrozilo nebezpečí, tak se nezdráhali vyhodit černou gumu přes celé hřiště. Nakonec domácím přečíslení vyšlo. Voženílek předložil Nestrašilovi puk jako na zlatém podnosu a ten svoji střelu umístil do dolního rohu. V závěru se rozhodla hostující lavička ke hře bez brankáře. Minutu a čtvrt před koncem Zohorna vymyslel přihrávku na Radila a jeho střelu za záda Kacetla dorazil A. Musil. Dalšímu obrovskému tlaku Pardubic už třinecká obrana odolala.

V utkání vyslaly Pardubice na Kacetla 44 střel, oproti 25 třineckým. Oceláři zblokovali 34 střel… Není potřeba dalšího komentáře.

Neodehráli jsme špatné utkání. Škoda, že jsme si nepomohli nějakou přesilovkou. Kdybychom jednu u těch dvou využili, mohl vypadat konečný výsledek jinak. Odehráli jsme dobrý zápas. Vytvořili jsme si spoustu šancí a na bránu Třince vyslali hodně střel. Kluci měli vysoké nasazení, ale bohužel jsme vstřelili o gól méně než soupeř a prohráli jsme. Věřím, že zítra přeneseme výhru na naší stranu,“ hodnotil zápas pardubický trenér Marek Zadina.

Čtvrtý zápas finálové série je na programu zítra od 17 hodin znovu ve WERK Areně.