Každý návštěvník dostane ke vstupence slosovatelný kupon, jehož útržek hodí do urny ve foyer haly a v přestávce mezi 2. a 3. třetinou se už bude moci těšit, zda se na něj usměje štěstěna a vyhraje třeba mobilní telefon. Tři další výherci obdrží od HC Chrudim dárky včetně dresu z loňské sezony. O ceny hokejového oddílu budou moci usilovat diváci i v dovednostní soutěži po úvodní třetině.

Vlastnímu utkání bude předcházet slavnostní ceremoniál za účasti místostarosty města Petra Řezníčka, který provede čestné buly. A pak už zkříží hole hráči týmů, jejichž kádry se před sezonou radikálně změnily. O nových tvářích v HC Chrudim jsme vás průběžně informovali, ze změn v týmu z Horácka uveďme alespoň ty nejzajímavější. Z Jihlavy přišli Šerý a Kochánek, z Třebíče Sobotka a na střídavý start Pálka a Kaláb. Z Plzně zamířil do Velkého Meziříčí Topol, ze Znojma Sklenář a úplnou kolonii v tomto týmu vytvořili hráči ze Žďáru nad Sázavou Smejkal, Janda, Kunstmuller a Bukáček.

Další početnou enklávu zde vytvořili bývalí hráči Velké Bíteše Konečný, Kozlík, Zábojník a Hudcovský. Navíc k týmu přišel ostřílený kouč Bohumil Prachař, který se tak po krátké době vrací „na místo činu“, neboť před svým minulým angažmá v Kolíně trénoval právě v Chrudimi. „Do Chrudimě serád vracím, ale nerad bych odjížděl s prázdnou,“ tvrdí bojovně bývalý chrudimský kouč, jehož svěřenci doma v zahajovacím utkání přehráli HC Tábor 6:3.

„V domácí premiéře chceme samozřejmě naplno bodovat a předvést divákům i pohledný hokej. O soupeři toho moc nevíme, ale do jeho řad přišla řada kvalitních hráčů, takže se určitě předem nevzdá. Do zápasu bychom měli jít kompletní,“ konstatuje trenér Ladislav Lubina.