Chotěboř – Chrudim 4:3

Branky: Svoboda 3, Langhans – Cvrček, Novák, Haltuch. Rozhodčí: Prchal – Kis, Padevět. Vyloučení: 3:5, Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 115.

Začátek zápasu patřil hostům, jenže jak už to poslední dobou bývá u chrudimského týmu zvykem, přijde po několika dobrých příležitostech hrubka a soupeř jde do vedení.

První dvě chyby Chotěboř ještě nepotrestala. V 7. minutě Machač namazal mezi kruhy Eisovi, ale Ament situaci zachránil. Po další minutě prchl Vágnerovi Mašek, ale chrudimský brankář opět čaroval.

Na začátku 13. minuty už ale domácí skórovali. Ve skrumáži před bránou se k puku dostal střelec večera Svoboda a poslal Chotěboř do vedení.
Po několika vteřinách už to bylo 2:0, když Vágner neubránil Langhanse a ten udělal efektní kličku vyjetému Amentovi.

Chrudimští se dostali na dostřel v 15. minutě poté co Cvrček nic nevymýšlel, vystřelil na bránu a snížil na 1:2. No a když Novák zachytil na modré rozehrávku domácích a sám před brankářem nezaváhal, bylo vyrovnáno.

Do druhé třetiny vstoupili Chrudimští šancí Korečka, jenže ten svůj samostatný únik nevyužil. Zato domácí dvě své šance ano. Ve 25. minutě se před Amenta protáhl Svoboda a poslal Chotěboř opět do vedení a dvě minuty poté uzavřel ten samý hráč tečí svůj hattrick.

Dvě minuty před sirénou a dvě sekundy před vypršením trestu Kalouse ujeli v oslabení Chrudimští dva na jednoho, Haltuch místo nahrávky volil střelu a mířil přesně – 4:3.

O tom, že se Chrudim ve třetí části snažila o vyrovnání, svědčí poměr střel 16:5 v její prospěch, jenže v největší příležitosti trefil Ondřej Polák pouze tyč. V 56. minutě měli Chrudimští další dobrou příležitost, jenže za dvě minuty přesilové hry pěti proti třem vystřelil jednou pouze obránce Kalous.

Faulující Haltuch pak definitivně pohřbil naděje na bodový zisk. Chrudim tak do odvet vstoupila prohrou a nyní ji čeká série čtyř domácích zápasů za sebou.

Č. Třebová – Hlinsko 4:3

Branky: Zítka, Stehno, Vlček, Vondráček – Chvojka, Dítě, Králíček. Rozhodčí: Kolář – Gregar, Škorpil. Vyloučení: 3:3, navíc Vondráček (ČT) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 392.

Hosté dokázali na začátku první třetiny eliminovat šance soupeře a následně převzali aktivitu.

V šesté a sedmé minutě se mohli dostat do vedení po slibných šancích. Naopak v závěru třetiny se vyznamenal brankář Saifr a udržel nerozhodný stav.
První gól padl až ve druhé třetině. Konkrétně v 23. minutě, kdy se trefil Chvojka, který ujel do brejku. Jeho první střelu Husár ještě vyrazil, ale na pohotovou dorážku již nestačil.

Hlinečtí měli více ze hry a tlačili se do útoku. O dvě minuty později po prvním gólu se po dvou pěkných kombinačních akcích první pětky to bylo již 0:2. Zídek žabkou nahrál na Dítěho a ten z první propálil Husára.

Za domácí mohl snížit Fúzik ve 36. minutě, ale Saifr byl opět pozorný.

Další gólovou radost Hlineckým přinesla využitá přesilovka ze závěru druhé třetiny. Tulis se prosadil přes dva hráče, obkroužil branku a z následného závaru v brankovišti se prosadil Králíček.

Do závěrečné třetiny domácí nasadili do branky Nimmerichtera. Což se zdálo jako zdařilý tah. Ve 42. minutě totiž hlinecký tým v oslabení dokázal ohrozil soupeřovu branku. Plachého střelu pod horní tyč však Nimmerichter vytěsnil nad.

Domácí se dostali do hry po kuriózní brance. Tečovaný puk po střele Zítky obloučkem přeletěl Saifra a skončil za jeho zády. Tato branka nalila domácím čerstvou krev do žil.

V 56. minutě po přesném pasu na modrou se brejkem prosadil nikým nebráněný Stehno a snížil na 2:3. Hosté chybovali i v 57 minutě, kdy se mezi kruhy rozmáchl neobsazený Vlček a vyrovnal 3:3.

Dvě minuty před koncem měl ještě šanci Dítě, který se řítil sám na branku. Zezadu byl ale atakován obráncem a i kvůli tomu neproměnil. Rozhodčí však zákrok nikterak netrestal.

Hlinecké dílo zkázy dokonal sedm vteřin před koncem Vondráček. Který svou střelu schoval za clonícího hráče. Brankář Saif tak vůbec neměl šanci puk chytit. Hlinsko tak znovu ztratilo výborně rozehraný zápas v posledních deseti minutách.