HC Hlinsko - HC Polička 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).
Již podle výsledků z přípravy se očekával spíš boj než plynulé hokejové akce. Hlinečtí Horses začali aktivně a již v první minutě se zpoza branky pokoušel překvapit brankáře hostí Pelán. Ve 2. minutě šla teč Brebery po střele Makovského nad horní tyč. Domácí měli tlak a donutili soupeře faulovat. Přesilovka však nepřinesla kýžený výsledek, protože byla bez pohybu.
Prakticky to samé se opakovalo v 11. minutě i ve 13. minutě, kdy domácí svírali soupeře ve třetině ale brankář Zelený si se všemi pokusy poradil, protože neměl vůbec zakrytý výhled. Až 17. minuta přinesla pěknou akci domácích kterou rozehrál Poskočil a útočné trio se na dvě rychlé a přesné přihrávky dostalo do přečíslení. Králiček předal na Hrona a ten elegantně na Pazourka, který neváhal zakončit na 1:0. Ještě v téže minutě šel pykat hostující Klíma za držení a domácí přesilovku využili Benešem po závaru v brankovišti.

Ve druhé třetině se rozehráli hosté a Peřina v premiéře musel řešit hned dva nebezpečné protiútoky. Hosté se stále více snažili korigovat stav, ale i Peřina byl pozorný. Po akci Poula zazvonila i horní tyč naší brány. Domácí mohli jít do tříbrankového vedení ve 39. minutě po akci Hrona, který byl faulován, nařízené trestné střílení však exekutor neproměnil. Ve třetí třetině měl první šanci Pelán, ale hosté překvapili brejkem a Krajíček se prosadil střelou, kterou Peřina kryl, ale nestačil již na dorážku Nečase, který snížil na 1:2.

Hosté bojovali o vyrovnání. Domácím neprospěly fauly a oslabení, ale dokázali je ubránit. V oslabení v 55. minutě nahrál Beneš Plachému do brejku. Plachý objel zezadu branku a jako pravák zakončil obloukem k tyči a našel mezeru mezi tyčí a betonem Zeleného. Uklidňující branka kapitána domácích.V 58. minutě domácí špatně střídali a přesilovku hosté chtěli využít při hře v šesti, ke snížení jim nakonec nepomohlo ani další vyloučení domácích a hra šesti proti třem. Potvrdilo se že Polička může potrápit každého soupeře.

Fakta - branky: Pazourek, Beneš, Plachý (asistence: Hron, Chvojka, Beneš) Nečas (Krajíček). Hlinsko: Peřina Beneš, Brázda, Poskočil, Makovský, Sobotka, Fink Dítě, Hron, Pelán, Havel, Chvojka, Plachý, Brebera, Zdražil, Pazourek,Velínský, Králíček. Polička: Zelený Klíma, Štěrba, Geba, Švanda, Marek, Kabelka, Poul, Jindra, Zobač, Hejtmánek, Nečas, Krajíček, Boháček, Vápeník Boháček L. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Veselý Škorpil, Kalus. Diváci: 148.

HC Chrudim - HC Světlá nad Sázavou 6:4 (0:2, 2:1, 4:1).
Utkání začalo vysokým tempem. První šanci si vypracovali v 7. minutě Světelští při přesilovce pět na tři a hned ji proměnili ve vedoucí branku. U levé tyče si na přesný pas počkal Kubát a bez větších obtíží usměrnil puk do odkryté klece.

Početní výhodu měli i domácí, ale opět se radoval soupeř. Jakub Doležal nabídnutou šancí po hrubce Jiřího Poláka nepohrdl a v oslabení poslal Skláře do dvoubrankového vedení. Chrudimští se snažili o rychlé snížení, ale do konce první třetiny pro ně byla branka hostujícího Zvolánka zakletá. Až začátek druhého dějství přinesl kýžený gól. Po třech minutách najížděl z pravé strany Urban a propálil hostujícího brankáře. Radost však trvala jen něco málo přes minutu. Další chybu v rozehrávce Chrudimi potrestal Štros, který prvním střeleckým pokusem Světlé ve druhé třetině, vrátil svému týmu dvoubrankové vedení.

O důležité snížení se postaral ve 33. minutě Kišš, když tvrdou střelou mezi kruhy propálil vše co mu stálo v cestě. A pak přišla pro Chrudimské nejpovedenější část středečního večera. Čtyři minuty, čtyři šance, čtyři branky. Nejprve Kišš, spíše nahozením než střelou, vyrovnal na 3:3. Poté po pravém křídle pláchl Haltuch a poslal Chrudim do vedení, které vzápětí pojistil svým třetím gólem Kišš. Studenou sprchou pro Světlou pak byla další proměněná šance Dobiáše. Hostující hráči sice ještě osm minut před koncem využili svoji druhou přesilovou hrou v utkání, ale další branky už se diváci nedočkali.

Fakta - branky: 24. Urban (Jan Polák), 33. Kišš (Karásek, Kalous), 42. Kišš (Koreček), 43. Haltuch (O. Polák), 44. Kišš (Koreček), 46. Dobiáš (Klement) 7. Kubát (Blažek, Kořínek), 10. Doležal Jakub, 25. Štros (Blažek), 52. Štros (Šíma, Kořínek) Vyloučení: 6:5 navíc Doležal Jakub 10 minut OT , Doležal Jaroslav 10 minut OT + OK, Štros 10 minut OT. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1 Rozhodčí: Barek Schaffer, Padevět. Střely: 26:27. Diváci: 128. Chrudim: Chalupa Pilař, Burkoň, Budínský, Seidler, Hudec, Urban, Klement, Kalous Polák Jan, Polák Jiří, Polák O., Dobiáš, Haltuch, Novák, Krásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Brožek. Světlá: Zvolánek (od 46. Dundáček) Svoboda, Šíma, Kořínek, Fibikar Kalenský, Kratochvíl, Böhm, Blažek, Štros, Doležal Jaroslav , Doležal Jakub, Špatenka, Kubát.  (swf, str)